Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


ASO niestety jst dziwne.

Tak czy inaczej dzięki za naukę dla wszystkich.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 17:36
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


cars napisał:
Witaj
jak samochód toczy ci sie w innym kierunku a zapodasz bieg w przeciwnym nastepuje przeskok rorzadu, oczywiscie problem jest wedlug mnie jeden - napinacz, zoabaczcie z czego on jest zrobiony i jakie element napina z łyżwę z tworzywa, to niewiarygodne, ale tak własnie się dzieje, gość który rozkręca te auta na czesci i handluje, potwierdza, sam ma taki silnik gdzie przeskoczył rozrzad i dzwoniły juz do niego osoby z tym przypadkiem, wiec gosc szybciej zdiagnozował problem przez telefon niz mechanik na pierwszych ogledzianach bez rozbierania, wczoraj po odkreceniu pokrywy juz było wszystko jasne Sad

Pozdrawiam
cars

ja też nie kumam , bo mam 2.0 na łańcuchu co tam ma przeskoczyć???, a ty byłeś przy rozbieraniu czy bajkę ci wcisnęli, ustawiali koła na znaki i ocenili że przeskoczył???
ja mam wrazęnie że coś uszkodzili z elektryki i żeby to ukryć to zrobili ten cyrk z rozrzadem a jesteś pewien że łancuch który ci pokazali to od twojego był??
dzwigienki mogli uszkodzić bo jak grzebali to zle ustawili znaki i je pogięło zwykle za błędy obarcza sie klienta kosztem nikt ci sie nie przezna wręcz przecinie machenice robią wspolnie i wporozumieniu ze sobą taki cyrk żeby ratować własne dupy prze zwolnienie czy odpowiedzialnością
Powrót do góry
misprzekliniak

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: trafic 1,6dci
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 17:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


the_1piotr napisał:
cars napisał:
Witaj
jak samochód toczy ci sie w innym kierunku a zapodasz bieg w przeciwnym nastepuje przeskok rorzadu, oczywiscie problem jest wedlug mnie jeden - napinacz, zoabaczcie z czego on jest zrobiony i jakie element napina z łyżwę z tworzywa, to niewiarygodne, ale tak własnie się dzieje, gość który rozkręca te auta na czesci i handluje, potwierdza, sam ma taki silnik gdzie przeskoczył rozrzad i dzwoniły juz do niego osoby z tym przypadkiem, wiec gosc szybciej zdiagnozował problem przez telefon niz mechanik na pierwszych ogledzianach bez rozbierania, wczoraj po odkreceniu pokrywy juz było wszystko jasne Sad

Pozdrawiam
cars

ja też nie kumam , bo mam 2.0 na łańcuchu co tam ma przeskoczyć???, a ty byłeś przy rozbieraniu czy bajkę ci wcisnęli, ustawiali koła na znaki i ocenili że przeskoczył???
ja mam wrazęnie że coś uszkodzili z elektryki i żeby to ukryć to zrobili ten cyrk z rozrzadem a jesteś pewien że łancuch który ci pokazali to od twojego był??
dzwigienki mogli uszkodzić bo jak grzebali to zle ustawili znaki i je pogięło zwykle za błędy obarcza sie klienta kosztem nikt ci sie nie przezna wręcz przecinie machenice robią wspolnie i wporozumieniu ze sobą taki cyrk żeby ratować własne dupy prze zwolnienie czy odpowiedzialnością


fiu fiu.....ja tez jestem nieufny wobec wszelkich mechanikow..... ale zeby az taaak..... Embarassed
_________________
... obecnie trafic 1,6 dci 115
Powrót do góry
gadu-gadu
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 13:28
Temat postu:

co do nieufności


przypominam że mieszkasz w polsce ,tu proste rzecze robi sie tak by były skomplikowane i kosztowne
przykład schody betonowe na stadionie narodowym podobno 8mln?
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 19:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


the_1piotr jaki ma to związek z tym tematem? "czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic"
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pią 27 Kwi 2012, 20:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


JAROLPH napisał:
the_1piotr jaki ma to związek z tym tematem? "czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic"


a.... wiesz to informacja dla osób, nie znających sie na mechanice , jesli ktoś ci mówi diagnozę zwseryfikuj to u innego bo możliwe że gdy chłopcy od mechanijki nie mają za dużo roboty i żeby mieć pracę i pieniądze wpędzą cie w koszta , zdarzyło mi się to już przerabiać osobiście
taka tam rada zyczliwego
stosowanie nie jest obligatoryjne
pozdr.
Powrót do góry
kwiatek73

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: e 39
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 21:20
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Trochę po czasie piszę ale miałem taką akcję z Aso w Lubiniu.Auto służbowe ok 150tkm.Chodzi jak zegarek.Często A4 185km/h również często.Podlatuję pod firmę po papiery i chcę lecieć-zonk kręci a nie pali.Tydzień walczyli w firmie;czyjniki wału,wałka bo takie błędy wyrzucało na clipie.Po tygodniu laweta i ASO Lubin.Tam po 14 dniach diagnoza łańcuszek o 3 zęby przeskoczył!!!Nie kupuję tego.Niby jak?Tłumaczą że auto odpala£em na lekkim wzniesieniu wbita jedynka-auto cofneło i przeskoczył!!!Drażyciel ze mnie i proszę by dokładnie wytłumaczyli mi dokładny przebieg tj.praca nóg,moment kręcenia,przeskok i magicy z ASO się gubią.No nic robią rozrząd,który lekko pokiereszowało. 7tyś pln.A tu co-lipa auto dalej nie pali!Po kolejnych dniach diagnoza-leje wtryskiwacz.Wymiana-pali na dotyk.Moja wersja:ogólnie ASO spece to lenie lub miernoty-mam bogatę doświadczenie-mieli złą blokadę lub w inny sposób uwalili rozrząd.Obciążyli mego szefa.On mnie nie-to normalny facet.Do dzisiaj nie kupuję ASO bełkotu.Prywatnie mam e 39 na dwa vanosy i łancuszku na 300tkm.Mogę wbić 1b,wsteczny i ciągnijcie mnie 100km.bez wciskania sprzęgła a łańcuch nie przeskoczy.BMW serwisuję sam.Pozdr.K.
Powrót do góry
misprzekliniak

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: trafic 1,6dci
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 12:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Rozrzad przeskakuje..... bledna diagnoza magikow z aso nie czyni trafica bezawaryjnym ... w fiatach 1,3jtd potrafi po 200tys sie zerwac.
A w 2,0 dci przeskakuje , bo sciera sie jedno z kol zebatych. Efekt - dopisz sobie sam... Pozdr!

kwiatek73 napisał:
Trochę po czasie piszę ale miałem taką akcję z Aso w Lubiniu.Auto służbowe ok 150tkm.Chodzi jak zegarek.Często A4 185km/h również często.Podlatuję pod firmę po papiery i chcę lecieć-zonk kręci a nie pali.Tydzień walczyli w firmie;czyjniki wału,wałka bo takie błędy wyrzucało na clipie.Po tygodniu laweta i ASO Lubin.Tam po 14 dniach diagnoza łańcuszek o 3 zęby przeskoczył!!!Nie kupuję tego.Niby jak?Tłumaczą że auto odpala£em na lekkim wzniesieniu wbita jedynka-auto cofneło i przeskoczył!!!Drażyciel ze mnie i proszę by dokładnie wytłumaczyli mi dokładny przebieg tj.praca nóg,moment kręcenia,przeskok i magicy z ASO się gubią.No nic robią rozrząd,który lekko pokiereszowało. 7tyś pln.A tu co-lipa auto dalej nie pali!Po kolejnych dniach diagnoza-leje wtryskiwacz.Wymiana-pali na dotyk.Moja wersja:ogólnie ASO spece to lenie lub miernoty-mam bogatę doświadczenie-mieli złą blokadę lub w inny sposób uwalili rozrząd.Obciążyli mego szefa.On mnie nie-to normalny facet.Do dzisiaj nie kupuję ASO bełkotu.Prywatnie mam e 39 na dwa vanosy i łancuszku na 300tkm.Mogę wbić 1b,wsteczny i ciągnijcie mnie 100km.bez wciskania sprzęgła a łańcuch nie przeskoczy.BMW serwisuję sam.Pozdr.K.

_________________
... obecnie trafic 1,6 dci 115
Powrót do góry
gadu-gadu
kwiatek73

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: e 39
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sie 2013, 00:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witam.Nie twierdzę,że Trafic jest bezawaryjny.Opisalem konkretna sytuację i moją analizę.Odpowiedziałem koledze na temat i tyle.Pozdrawiam.K.
Powrót do góry
sebamoto

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic Passenger 2.0 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 09:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


U mnie przeskoczyl o 4 zeby przy wymianie sprzegla. Komp czepial sie czujnika polozenia walu. Silnik krecil ale nie odpalal. Po ustawieniu prawidlowo rozrzadu brak dopiero kompresji. Polamalo 8 dzwigienek. Czekam za nimi i za rozrzadem. Jak ktos mowi ze lancuszek jest ok to niech troche pojezdzi jeszcze. Albo niech sobie rozbierze i zobaczy jak sa wytarte kolka na wale i pompie oleju.
Powrót do góry
raver74

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 22:53
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


[quote="sebamoto"]U mnie przeskoczyl o 4 zeby przy wymianie sprzegla.

Może to głupie pytanie ale co ma rozrząd do wymiany sprzęgła?
Ja teraz dla świętego spokoju przy 440tkm wymieniłem kompletny rozrząd jaki sprzedaje serwis.Mechanik stwierdził że łańcuch jeszcze był ok.Wymieniałem bo koledze się zewał ale przy 500tkm.
Powrót do góry
sebamoto

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic Passenger 2.0 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 05:51
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


U mnie w 2.0 przeskoczyl lancuch. Przebieg 280tys km. Polamalo 6dzwigienek zaworowych. Kupilem nowe dzwigienki po 60/zl szt i kompletny rozrzad oem renault na allegro za 550zl. Auto po wymianie odpalilo na strzala. Robilem to wsztstko chyba ze 3 cale dni. Porownywalismy lancuchy to stary byl strasznie mocno wyciagniety. Serwis trwierdzi ze 220tys km i wymiana.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 10:58
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Jak rozrząd walnie i silnik mimo to kręci to to słychać bo zapieprza jak wiertarka bo nie ma kompresji. Kontrolka to nie lampka choinkowa i jak się świeci to daje szansę na dojechanie do warsztatu !
Może czas zmienić warsztat ?
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 11:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Nawet niemasz pojecia ile f9q z zerwanym klinem na walku kreci normalnie a nie odpala i nic nie stuka
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 12:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


True. Mi zerwało klin podczas jazdy. A dokładnie to zapalił mi się check engine, a mimo wszystko dojechałem jeszcze ze 3km bez żadnych problemów pod sklep spożywczy. Zgasiłem, zrobiłem zakupy, wróciłem i ... prrrrrrt. Kręci a nie odpala. Jako, że nie miałem pod ręką plaku czy samostartu to kupiłem dezodorant i prysnąłem w dolot i nawet próbował jakby zagadać. Ale mniejsza. Finalnie okazało się, że rozrząd przeskoczył o 3 zęby, a o dziwo (i do dziś nie wiem jak) po zmianie koła rozrządu auto odpaliło. Zawory jakimś cudem przeżyły, chociaż nie wiem jak to się stało.
Co nie zmienia faktu, że to pierniczony diesel i po kolejnych 40tyś km mi pękł wał korbowy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

69 900

2017r.

212 731 km

śląskie

RenaultScenic

25 000

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultMegane

22 900

2011r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System