Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Mar 2012, 19:32
Temat postu:

czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witajcie,
mam Trafica z 2009 roku z komputerem, dziś po montażu alarmu i świateł do jazdy dziennej pojawił się problem, po zapaleniu silnika po kilku sekundach zapala się kontrolka świec żarowych oraz serwis, jak zapalam silnik przez moment gaśnie kontrolka świec żarowych i za parę sekund znowu się zapala, co to może być?
w tej chwili silnik zaczyna dziwnie się zachowywać spada moc, dziwne chodzi

Pozdrawiam
cars


Ostatnio zmieniony przez cars dnia Czw 29 Mar 2012, 11:01, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 15:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


juz nie mozna zapalić, laweta Crying or Very sad
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 19:38
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Co prawda nie miałam nigdy diesla,ale na mój babski rozum, to padły świece żarowe.Jeżeli świece nie grzeją,nie odpalisz auta,jeżeli świece padły,pali się kontrolka,która w ten sposób sygnalizuje.

P.S.punkt 20 regulaminu Smile.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 09:26
Temat postu:

kontrolka świec żarowych


po podłaczeniu pod komputer pokazuje błąd w układzie rozrządu, pierwsze podejrzenie zerwanie, albo przeskoczenie rorządu, samochód nie zapala, efekt odcięcia paliwa, mechanik nie ma jeszcze dokumentacji silnika, ale sprawa jest bardzo zła, samochód ma przejechane 120 tys i nic nie wskazywało na taki numer, zwłaszcza że ma łańcuszek rozrządu, ale chyba w tych silnikach te łańcuszki padają bo rozmawiałem w sklepie i ludzie zaczynaja kupować rozrządy do 2.0 dci
Pozdrawiam
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 16:25
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Chłopie ja jeżdże 5 lat i mam zrobione 220tyś km.Mój łańcuch jest cały i zdrowy.Kto Ci takich bzdur naopowiadał?Przecież to właśnie zaleta Traficów 2,0 ,że są na łańcuchu.
Od czego się miał zerwać łańcuch?Od montażu alarmu?

Na 99% specu elektryk coś Ci spartaczył.Immo działa?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 16:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 16:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


właśnie pierwsze podejrzenia takie były, alarm został odłączony, ale w tej chwili sprawa nie wygląda tak dobrze, w piatek rozkręcaja dekiel i zaglądaja do rozrządu, z odczytów komputera wychodzi że problem leży w rozrządzie, tzn. tam jest odczyt błedu, poza tym silnik zaczął dziwnie działać, hałasować i wkońcu po zgaszeniu już nie zapalił i nie zapala, zoabczymy jak go rozkręca, pytałem w sklepie juz trochę rozrządów w Polskę wysłali, a więc padają Crying or Very sad
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 17:16
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Możesz spróbować odłączyć na chwilę te światła? one często mają dziwne właściwości, wczoraj montowałem je u kolegi w Fordzie, okazało sie że po zaświeceniu zakłócały radio. rozmontowałem je, i na wymiane poszły.
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 21:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


A co to za mechanik?Bo wiesz ja to "lubię" czytać takie historie :

Wymieniłem to , to i to i nic.Mechanik sobie zgadaywał , a klient wydawał kasę.

Na kompie czasem wyskakuje skutek , a nie przyczyna.

Fakt ,że łańcuch jak dostanie luzu to hałasuje trochę , ale to nie jest tak ,że pada od razu wszystko.

Ogólnie współczuję.Pisz co i jak.
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 10:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witaj
w tej chwili namawiam goscia żeby zaczał robotę i rozkręcał żeby się upewnić, on natomiast czeka na dokumentację silnika, chodzi o ustawienie rozrządu ponieważ w tym silniku jeszcze tego nie robił, dziś rozmawiałem z gosciem który rozkręca te samochody i od niego kupuję uzywane czesci, jednak mogło do jsc do uszkodzenia napinacza łańcucha, to się zdarza jeśli jechałeś na wstecznym np. on sie jeszcze toczył a wepchnąłeś jedynkę bez zatrzymania i odwrotnie, dobra wiadomosc jest taka że jesli silnik jeszcze działał, a pożniej po zgaszeniu nie można było odpalić to znaczy że po zaworach nie dostał, więc trzeba tylko wymienić rozrząd
Pozdrawiam
cars
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 10:23
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


To jest jakaś dziwna sprawa?
Pisz nam na bieżąco co to tam się dzieje.
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 11:06
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witajcie,
juz wszystko wiem, po rozkręceniu pokrywy i sprawdzeniu narzedziem do tego silnika ustawienia rozrzadu, okazało się że przeskoczył, w tej chwili widac ze o 3 zeby, ale czy on sie nie obrócił mocniej, tego w tej chwili sie nie dowiemy, zakupiłem juz nowy rozrzad i zaczynaja wymieniac,
dlatego kieruje pytanie do wszystkich czy mieli kiedys taki numer, pytam poniewaz teraz o zgrozo nie wiadomo czy zawory sa cale, jesli po ustawieniu odpali i bedzie chodzil normalnie to mega szczescie

Pozdrawiam
Cars
Powrót do góry
desperat64

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin/wielkopolska
Posiadane auto: Reno Trafic 1.9 2006 Ford Windstar 3.0 97 Citroen XM 2.1D 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 11:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


ciekawe.lancuszek przeskoczyl o 3 zeby?bez uszkodzenia napinacza?nie realne.a te bzdury o tym ze jak jedziesz na wstecznym i nie zatrzymasz calkowicie i wrzucisz 1 to lancuch przeskoczy to pan mechanik Ci opowiedzial?moja rada-zmien fachowca.dobry fachman takich farmazonow nie opowiada.bo myli skrzynie sprzeglo przeguby a podstawa synchronizatory z silnikiem.to co na wstecznym silnik pracuje w druga strone?nie.ktos cos Ci namlodzil w aucie.byle by nie naciagali Cie na wydatki niepotrzebne i sprawdz czy zalozone nowe czesci.bo to troche dziwne wsio.
_________________
nobody is perfect
Powrót do góry
komunikator tlen - status
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 12:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witaj
jak samochód toczy ci sie w innym kierunku a zapodasz bieg w przeciwnym nastepuje przeskok rorzadu, oczywiscie problem jest wedlug mnie jeden - napinacz, zoabaczcie z czego on jest zrobiony i jakie element napina z łyżwę z tworzywa, to niewiarygodne, ale tak własnie się dzieje, gość który rozkręca te auta na czesci i handluje, potwierdza, sam ma taki silnik gdzie przeskoczył rozrzad i dzwoniły juz do niego osoby z tym przypadkiem, wiec gosc szybciej zdiagnozował problem przez telefon niz mechanik na pierwszych ogledzianach bez rozbierania, wczoraj po odkreceniu pokrywy juz było wszystko jasne Sad

Pozdrawiam
cars
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 13:51
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witajcie,
lipoza jak diabli NIE ZAPALA, wiec mogły zostać zgiete dźwigienki, zawory, trzeba zajrzeć do głowicy, szkoda, lipa jak diabli, jestem lekko załamany, jezdziłem dopiero 2 tygodnie i nie pojechałem do mechanika wtedy gdy tylko zapaliła sie lampka kontrolna tylko jeszcze jeżdziłem

Pozdrawiam wszystkich i życze miłego dnia
Cars
Powrót do góry
desperat64

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin/wielkopolska
Posiadane auto: Reno Trafic 1.9 2006 Ford Windstar 3.0 97 Citroen XM 2.1D 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 14:14
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


szukam kiogos kto zgodzi sie z ta teza przeskakiwania rozrzadu.wytlumacz mi bo moze malo wiem 50 aut juz zjezdzilem.co ma piernik do wiatraka.
_________________
nobody is perfect
Powrót do góry
komunikator tlen - status
unitral

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiedeń
Posiadane auto: Trafic 2.0 dci 2014
Piwa: 15/7
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 16:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


cars napisał:

jak samochód toczy ci sie w innym kierunku a zapodasz bieg w przeciwnym nastepuje przeskok rorzadu,...


Bzdury Kolego pleciesz.
Mi przeskoczył kiedyś rozrząd w Focusie o 2 ząbki - silnik pracował dalej, ale strasznie zamulony był. (oczywiście padł napinacz)

Wiesz kiedy rozrząd ma prawo przeskoczyć - pomijając wadliwy napinacz?
Jak wykonasz taki numer jak Asia w 3:27 Razz http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kMz7F5Jgoyc#t=198s
Powrót do góry
desperat64

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin/wielkopolska
Posiadane auto: Reno Trafic 1.9 2006 Ford Windstar 3.0 97 Citroen XM 2.1D 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 16:13
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


i z tym to sie sgodze ale nie z tazami kolegi carsa. Very Happy
_________________
nobody is perfect
Powrót do góry
komunikator tlen - status
raver74

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 21:49
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Kolega Cars pisze,że jeździ tym Trafic-kiem od 2 tygodni,więc auto używane.Ciekawy jestem na ile przebieg 120tkm jest pewny.
Co do zrywania,przeskakiwania rozrządu w Traficach 2.0 to bzdura.Moje Trafiki jak i kolegów robią rocznie po ok 250.000km i jeszcze nikt z nas nie miał problemów z łańcuchem.
Chyba,że ktoś trafi na 2-letniego Trafica który latał 2-3 razy w tygodniu do Holandii,przebieg ponad 500.000km podkręcony na 120.000 Very Happy
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Dokładnie..

Kolego chcesz telefon do chłopaka z głową to podbij priv.

Ja jednak na Twoim miejscu zamiast cudować , to pojechałbym do ASO.
Najwyżej tylko za diagnozę zapłacisz.Wymienianie pół auta, bo mechanik się uczy nie ma sensu szczególnie ,że to trochę kosztuje.

Jesteś z Warszawy.Zaciągnij go do ASO w Alejach - jak dla mnie najlepsi w Warszawie i okolicach z ASO.Pewnie mnie zaraz tu koledzy zabiją , ale naprawdę przekonałem się na własnej kieszeni ,że lepiej czasem dać 300zł więcej od razu niż potem płacić za naukę jakiegoś speca.

To co piszesz nie ma kompletnie sensu.Zresztą na końcu dodałeś ,że kontrolka świec paliła Ci sie wcześniej i z tym jeździłeś.

Mi nie zapalał jak miałem zwarcie na cewce wtrysku.Śmierdzi mi ta Twoja wada jakąś wadą elektryki.Czujnik jakiś czy coś.Daj sobie spokój z tym rozrządem.Specu podłączył jakiegoś clipa typu prodiż i mu wyszło cholera wie co.
Powrót do góry
unitral

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiedeń
Posiadane auto: Trafic 2.0 dci 2014
Piwa: 15/7
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 10:58
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


A tak zupełnie poza konkursem, to kiedy należy wymieniać rozrząd w poszczególnych traficach?
Mam przebieg 90tyś, przejechałem nim ponad 60tyś i jedyne co wymieniałem to olej, filtry i nieszczęsny czujnik podciśnienia...
Powrót do góry
raver74

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 11:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


unitral napisał:
A tak zupełnie poza konkursem, to kiedy należy wymieniać rozrząd w poszczególnych traficach?
Mam przebieg 90tyś, przejechałem nim ponad 60tyś i jedyne co wymieniałem to olej, filtry i nieszczęsny czujnik podciśnienia...


Masz stary silnik na pasku więc chyba co ok 120tkm.Wątek dotyczy nowszego silnika 2.0 na łańcuchu a tam chyba wymiana po minimum 400tkm.
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 21:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Fabryka chyba zaleca co 350tyś , ale głowy nie dam.Zresztą łańcuch stuka jak juz jest do wymiany.
Powrót do góry
misprzekliniak

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: trafic 1,6dci
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 17:12
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


desperat64 napisał:
szukam kiogos kto zgodzi sie z ta teza przeskakiwania rozrzadu.wytlumacz mi bo moze malo wiem 50 aut juz zjezdzilem.co ma piernik do wiatraka.

ja sie zgadzam z teza przeskakiwania rozrzadu.... gdy moj trafic byl jeszcze mlody i serwisowany, bedac na przegladach widzialem co jakis czas wyjety motor z trafica 2.0 dci. przeskoczyl rozrzad. Mechanicy twierdzili ze jedno z kol zebatych sie sciera, wynikiem czego jest przeskoczenie o 1 do kilku zebow.... zalezy od szczescia. to bylo w autach z rocznikow 2006 do 2007 . przebiegi na poziomie 300-400 000 km... mi zalecali wymiane rozrzadu po 300 000km. i tak zrobie niebawem. mam juz 300...... jezeli komus przeskoczyl majac na liczniku 100 000 km to mysle ze powinien dodac do tego pare setek....-jezeli nie jest pierwszym wlascicielem.
Pozdrawiam i zycze wszystkim spokojnych Swiat Wielkanocnych!!!!
_________________
... obecnie trafic 1,6 dci 115
Powrót do góry
gadu-gadu
Innowierca

Dyskutant



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobrzyków/Płock
Posiadane auto: V70tdi 98' + Trafic 1.9 100KM L1H1 2006r + MB W203 1.8k 2005r
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 20:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


unitral musisz zadzwonić do ASO i się dopytać. Ostatnio jak dzwoniłem to człek z serwisu powiedział mi, że muszę podać nr nadwozia żeby mi odpowiedział. Niestety w tym akurat momencie nie miałem dowodu przy sobie i odpuściłem, ale zapytałem jaki jest przedział to powiedział że zależy właśnie od VINu i jeden może mieć 120tys km, a inny 160tys km.
_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż czasem ciężko ich wyprzedzić ....
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Ja w moim wymieniałem po 150 tyś i tak mi zalecało ASO.

cars napisz co i jak.Strasznie jestem ciekaw.
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 11:05
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witajcie,
sprawa się ciągnie, ale pewne wnioski już mogę podać, po założeniu nowego kompletu rozrządu, okazało się że widać gołym okiem że łańcuch który był powodem awarii jest mocno rozciagniety, po założeniu nowego napinacz napina łyżwę inaczej, awarii nie spodziewałem się wiec jezdziłem z zapaloną lampką więc wkońcu silnik zgasł i już nie zapalił, po zdjęciu pokrywy mam wygiete dźwigienki zaworowe, co druga do wymiany, zawory raczej ocalały ponieważ po wprowadzeniu powietrza podnoszą się i opuszczają, wiec jest szansa ze jak wymienia dźwigienki to wkoncu zapali, ale mam juz druga głowice w razie dalszych komplikacji, bardzo drogie sa dźwigienki, nowe 190 zł sztuka, opłaca się kupić całą głowice z demontażu ok 1500 zł. Pojawiają się kwestie przebiegu, wiec wyjasnie ze po numerze vin w serwisie na Jerozolimskich sprawdzałem kiedy miał robiony przegląd, w maju 2011 był robiony przy 90 tys, jak go kupiłem 3 tygodnie temu miał 120 tys, wiec przebieg na 99 % oryginalny,
jesli chodzi o samą budowę części to łańcuch rozrządu jest jedno rzędowy, czy to jest dobre rozwiązanie? chyba na silnik benzynowy, a nie na diesla, w mercedesie kiedys wymienialem to był 2 rzedowy, rozciagnął się ale nie przeskoczył o 4 zęby jak mój, jeszcze jedna kwestia nie można sprawdzic tego rozrzadu bez zdjecia pokrywy, co jest tez guwnianym rozwiazaniem, w sprinterze z 1999 roku 2300 poj. mozna było sprawdzic bez zdejmowania pokrywy czy łańcuch nie jest juz do wymiany, i miałem taka wymiane przy 190 tys. to normalne, szkoda ze renault i nissan nie wpadł na taki pomysł i nie dał szansy zdiagnozować tego problem i ustrzec się przed awaria, bedac na wymiane oleju warsztat specjalizujacy sie w naprawach renault powinien to sprawdzic, wymieniac czy nie wymieniac, chyba do konca uzytkowania jezdzac po miescie bede sie bal ze moze przeskoczyc ponownie, jest bowiem bardziej narazony na rozciaganie
Pozdrawiam
cars
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 22:35
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Czyli tak sam z siebie się łańcuch uszkodził?
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Kwi 2012, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witaj,
odpowiedż na to pytanie między innymi znajdziesz tu:
http://www.auto-swiat.pl/1-jakie-auta-sa-trwale-niezawodne-bierzemy-pod-lupe-25-marek
czytajac ten artykuł ile razy usłyszysz że rozciąga się łańcuch rozrządu postaw kreskę i podlicz jak skończysz czytać

Pozdrawiam
cars
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Wto 03 Kwi 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Trochę dziwna odpowiedź Rolling Eyes Jakbyś chciał mi coś udowodnić.

Skoro Ci się rozciągnął łańcuch, to musiał hałasować.Do tego paliła się kontrolka.Ty jeździłeś dalej.

Szkoda tylko Twojej kieszeni.
Powrót do góry
cars

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 DCI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 12:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witaj,
a właśnie mega szkoda, nie spodziewałem się tego numeru, nie podejrzewałem że to o to chodzi, zwłaszcza że zbiegła się z montażem alarmu i świateł do jazdy dziennej, wydawało się że to był powód zapalenia się kontrolek, ale wszystko powoli się kończy - samochód jeżdzi, nie trzeba było demontować głowicy Wink , nauczka na przyszłość - KONTROLUJ ROZRZĄD - nawet jak mówią że "tam się nie wymienia" - cytat rozmowy tel z serwisem na Jerozolimskich
Pozdrawiam
cars
Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


ASO niestety jst dziwne.

Tak czy inaczej dzięki za naukę dla wszystkich.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 17:36
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


cars napisał:
Witaj
jak samochód toczy ci sie w innym kierunku a zapodasz bieg w przeciwnym nastepuje przeskok rorzadu, oczywiscie problem jest wedlug mnie jeden - napinacz, zoabaczcie z czego on jest zrobiony i jakie element napina z łyżwę z tworzywa, to niewiarygodne, ale tak własnie się dzieje, gość który rozkręca te auta na czesci i handluje, potwierdza, sam ma taki silnik gdzie przeskoczył rozrzad i dzwoniły juz do niego osoby z tym przypadkiem, wiec gosc szybciej zdiagnozował problem przez telefon niz mechanik na pierwszych ogledzianach bez rozbierania, wczoraj po odkreceniu pokrywy juz było wszystko jasne Sad

Pozdrawiam
cars

ja też nie kumam , bo mam 2.0 na łańcuchu co tam ma przeskoczyć???, a ty byłeś przy rozbieraniu czy bajkę ci wcisnęli, ustawiali koła na znaki i ocenili że przeskoczył???
ja mam wrazęnie że coś uszkodzili z elektryki i żeby to ukryć to zrobili ten cyrk z rozrzadem a jesteś pewien że łancuch który ci pokazali to od twojego był??
dzwigienki mogli uszkodzić bo jak grzebali to zle ustawili znaki i je pogięło zwykle za błędy obarcza sie klienta kosztem nikt ci sie nie przezna wręcz przecinie machenice robią wspolnie i wporozumieniu ze sobą taki cyrk żeby ratować własne dupy prze zwolnienie czy odpowiedzialnością
Powrót do góry
misprzekliniak

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: trafic 1,6dci
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 17:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


the_1piotr napisał:
cars napisał:
Witaj
jak samochód toczy ci sie w innym kierunku a zapodasz bieg w przeciwnym nastepuje przeskok rorzadu, oczywiscie problem jest wedlug mnie jeden - napinacz, zoabaczcie z czego on jest zrobiony i jakie element napina z łyżwę z tworzywa, to niewiarygodne, ale tak własnie się dzieje, gość który rozkręca te auta na czesci i handluje, potwierdza, sam ma taki silnik gdzie przeskoczył rozrzad i dzwoniły juz do niego osoby z tym przypadkiem, wiec gosc szybciej zdiagnozował problem przez telefon niz mechanik na pierwszych ogledzianach bez rozbierania, wczoraj po odkreceniu pokrywy juz było wszystko jasne Sad

Pozdrawiam
cars

ja też nie kumam , bo mam 2.0 na łańcuchu co tam ma przeskoczyć???, a ty byłeś przy rozbieraniu czy bajkę ci wcisnęli, ustawiali koła na znaki i ocenili że przeskoczył???
ja mam wrazęnie że coś uszkodzili z elektryki i żeby to ukryć to zrobili ten cyrk z rozrzadem a jesteś pewien że łancuch który ci pokazali to od twojego był??
dzwigienki mogli uszkodzić bo jak grzebali to zle ustawili znaki i je pogięło zwykle za błędy obarcza sie klienta kosztem nikt ci sie nie przezna wręcz przecinie machenice robią wspolnie i wporozumieniu ze sobą taki cyrk żeby ratować własne dupy prze zwolnienie czy odpowiedzialnością


fiu fiu.....ja tez jestem nieufny wobec wszelkich mechanikow..... ale zeby az taaak..... Embarassed
_________________
... obecnie trafic 1,6 dci 115
Powrót do góry
gadu-gadu
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 13:28
Temat postu:

co do nieufności


przypominam że mieszkasz w polsce ,tu proste rzecze robi sie tak by były skomplikowane i kosztowne
przykład schody betonowe na stadionie narodowym podobno 8mln?
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 19:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


the_1piotr jaki ma to związek z tym tematem? "czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic"
_________________
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pią 27 Kwi 2012, 20:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


JAROLPH napisał:
the_1piotr jaki ma to związek z tym tematem? "czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic"


a.... wiesz to informacja dla osób, nie znających sie na mechanice , jesli ktoś ci mówi diagnozę zwseryfikuj to u innego bo możliwe że gdy chłopcy od mechanijki nie mają za dużo roboty i żeby mieć pracę i pieniądze wpędzą cie w koszta , zdarzyło mi się to już przerabiać osobiście
taka tam rada zyczliwego
stosowanie nie jest obligatoryjne
pozdr.
Powrót do góry
kwiatek73

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: e 39
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 21:20
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Trochę po czasie piszę ale miałem taką akcję z Aso w Lubiniu.Auto służbowe ok 150tkm.Chodzi jak zegarek.Często A4 185km/h również często.Podlatuję pod firmę po papiery i chcę lecieć-zonk kręci a nie pali.Tydzień walczyli w firmie;czyjniki wału,wałka bo takie błędy wyrzucało na clipie.Po tygodniu laweta i ASO Lubin.Tam po 14 dniach diagnoza łańcuszek o 3 zęby przeskoczył!!!Nie kupuję tego.Niby jak?Tłumaczą że auto odpala£em na lekkim wzniesieniu wbita jedynka-auto cofneło i przeskoczył!!!Drażyciel ze mnie i proszę by dokładnie wytłumaczyli mi dokładny przebieg tj.praca nóg,moment kręcenia,przeskok i magicy z ASO się gubią.No nic robią rozrząd,który lekko pokiereszowało. 7tyś pln.A tu co-lipa auto dalej nie pali!Po kolejnych dniach diagnoza-leje wtryskiwacz.Wymiana-pali na dotyk.Moja wersja:ogólnie ASO spece to lenie lub miernoty-mam bogatę doświadczenie-mieli złą blokadę lub w inny sposób uwalili rozrząd.Obciążyli mego szefa.On mnie nie-to normalny facet.Do dzisiaj nie kupuję ASO bełkotu.Prywatnie mam e 39 na dwa vanosy i łancuszku na 300tkm.Mogę wbić 1b,wsteczny i ciągnijcie mnie 100km.bez wciskania sprzęgła a łańcuch nie przeskoczy.BMW serwisuję sam.Pozdr.K.
Powrót do góry
misprzekliniak

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: trafic 1,6dci
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 12:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Rozrzad przeskakuje..... bledna diagnoza magikow z aso nie czyni trafica bezawaryjnym ... w fiatach 1,3jtd potrafi po 200tys sie zerwac.
A w 2,0 dci przeskakuje , bo sciera sie jedno z kol zebatych. Efekt - dopisz sobie sam... Pozdr!

kwiatek73 napisał:
Trochę po czasie piszę ale miałem taką akcję z Aso w Lubiniu.Auto służbowe ok 150tkm.Chodzi jak zegarek.Często A4 185km/h również często.Podlatuję pod firmę po papiery i chcę lecieć-zonk kręci a nie pali.Tydzień walczyli w firmie;czyjniki wału,wałka bo takie błędy wyrzucało na clipie.Po tygodniu laweta i ASO Lubin.Tam po 14 dniach diagnoza łańcuszek o 3 zęby przeskoczył!!!Nie kupuję tego.Niby jak?Tłumaczą że auto odpala£em na lekkim wzniesieniu wbita jedynka-auto cofneło i przeskoczył!!!Drażyciel ze mnie i proszę by dokładnie wytłumaczyli mi dokładny przebieg tj.praca nóg,moment kręcenia,przeskok i magicy z ASO się gubią.No nic robią rozrząd,który lekko pokiereszowało. 7tyś pln.A tu co-lipa auto dalej nie pali!Po kolejnych dniach diagnoza-leje wtryskiwacz.Wymiana-pali na dotyk.Moja wersja:ogólnie ASO spece to lenie lub miernoty-mam bogatę doświadczenie-mieli złą blokadę lub w inny sposób uwalili rozrząd.Obciążyli mego szefa.On mnie nie-to normalny facet.Do dzisiaj nie kupuję ASO bełkotu.Prywatnie mam e 39 na dwa vanosy i łancuszku na 300tkm.Mogę wbić 1b,wsteczny i ciągnijcie mnie 100km.bez wciskania sprzęgła a łańcuch nie przeskoczy.BMW serwisuję sam.Pozdr.K.

_________________
... obecnie trafic 1,6 dci 115
Powrót do góry
gadu-gadu
kwiatek73

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: e 39
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sie 2013, 00:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Witam.Nie twierdzę,że Trafic jest bezawaryjny.Opisalem konkretna sytuację i moją analizę.Odpowiedziałem koledze na temat i tyle.Pozdrawiam.K.
Powrót do góry
sebamoto

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic Passenger 2.0 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 09:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


U mnie przeskoczyl o 4 zeby przy wymianie sprzegla. Komp czepial sie czujnika polozenia walu. Silnik krecil ale nie odpalal. Po ustawieniu prawidlowo rozrzadu brak dopiero kompresji. Polamalo 8 dzwigienek. Czekam za nimi i za rozrzadem. Jak ktos mowi ze lancuszek jest ok to niech troche pojezdzi jeszcze. Albo niech sobie rozbierze i zobaczy jak sa wytarte kolka na wale i pompie oleju.
Powrót do góry
raver74

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 22:53
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


[quote="sebamoto"]U mnie przeskoczyl o 4 zeby przy wymianie sprzegla.

Może to głupie pytanie ale co ma rozrząd do wymiany sprzęgła?
Ja teraz dla świętego spokoju przy 440tkm wymieniłem kompletny rozrząd jaki sprzedaje serwis.Mechanik stwierdził że łańcuch jeszcze był ok.Wymieniałem bo koledze się zewał ale przy 500tkm.
Powrót do góry
sebamoto

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic Passenger 2.0 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 05:51
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


U mnie w 2.0 przeskoczyl lancuch. Przebieg 280tys km. Polamalo 6dzwigienek zaworowych. Kupilem nowe dzwigienki po 60/zl szt i kompletny rozrzad oem renault na allegro za 550zl. Auto po wymianie odpalilo na strzala. Robilem to wsztstko chyba ze 3 cale dni. Porownywalismy lancuchy to stary byl strasznie mocno wyciagniety. Serwis trwierdzi ze 220tys km i wymiana.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 10:58
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Jak rozrząd walnie i silnik mimo to kręci to to słychać bo zapieprza jak wiertarka bo nie ma kompresji. Kontrolka to nie lampka choinkowa i jak się świeci to daje szansę na dojechanie do warsztatu !
Może czas zmienić warsztat ?
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 11:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Nawet niemasz pojecia ile f9q z zerwanym klinem na walku kreci normalnie a nie odpala i nic nie stuka
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 12:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


True. Mi zerwało klin podczas jazdy. A dokładnie to zapalił mi się check engine, a mimo wszystko dojechałem jeszcze ze 3km bez żadnych problemów pod sklep spożywczy. Zgasiłem, zrobiłem zakupy, wróciłem i ... prrrrrrt. Kręci a nie odpala. Jako, że nie miałem pod ręką plaku czy samostartu to kupiłem dezodorant i prysnąłem w dolot i nawet próbował jakby zagadać. Ale mniejsza. Finalnie okazało się, że rozrząd przeskoczył o 3 zęby, a o dziwo (i do dziś nie wiem jak) po zmianie koła rozrządu auto odpaliło. Zawory jakimś cudem przeżyły, chociaż nie wiem jak to się stało.
Co nie zmienia faktu, że to pierniczony diesel i po kolejnych 40tyś km mi pękł wał korbowy.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 12:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Diesel to silnik który swoją pracą pokazuje usterki ale nie tak czytelnie jak benzyna i trzeba doświadczenia by to słyszeć
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 14:21
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


uslyszec to mozesz jak on odpali, w tym wypadku uslyszysz ze rozrusznik ma ciezko a moze i nie, jesli wal nie zsynchronicuje sie z walkiem to pavarotti a i tak nie uslyszysz co go boli
jedni maja pojecie w elektromechanice inni w muzyce...
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 15:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Ja tam zawsze słyszę w benzynie co i gdzie, a w moim ex-dieselu było tak, że najpierw usłyszałem brzdęk wydanych pieniędzy na czujniki, potem na wtryskiwacze, potem na przeskoczony rozrząd, a finalnie na mega jeb-nię-cie spod maski co delikatnie wskazywało na usterkę pękniętego wału korbowego i pogruchotanego silnika. No i słyszałem jeszcze brzdęk pieniędzy za drugi silnik, ale ten brzdęk był lżejszy, bo kupiliśmy całego busa, przewaliliśmy silnik do tego pogruchotanego, a do tego nowego wstawiliśmy benzynkę.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 19:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


Te m9r sa wadliwe ale pamietasz nie tak dawno mialem w benzynce zagazowanego z korbowodem na zewnatrz bloku
Znajomi maja te vany z silnikami m9r i jednemu 2 razy lancuch sie skonczyl ale na to niema reguly, dla mnie g9u jest ok ale napewno w jakichkolwiek naprawach/remontach bez watpienia najtanszy bedzie w benzynce
Powrót do góry
sebamoto

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic Passenger 2.0 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2016, 22:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) czy komuś z was przeskoczył rozrząd ?!-trafic 2009


U mnie przeskoczyl przy 220tys km. Polamal kilka dzwigienek ale zawory byly ok. Nie trzeba bylo glowy sciagac. Dzwigienki sa tak skonstruowane zeby tylko pekly. Rozrzad kompletny na allegro oryginal renault okolo450zl. Niestety lancuszek nie jest wieczny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

55 900

2019r.

15 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

21 900

2012r.

170 283 km

mazowieckie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultKadjar

56 800

2016r.

177 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System