Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 11:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


No i rewelacja Very Happy
To powinni przeczytać wszyscy, którzy plują na francuzy a w szczególności na 3.0 dci a na co dzień ładują kasę w swoje idealne niemcury Cool

Najlepszego z Nowy Rokiem Smile
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 12:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Jestem tego samego zdania.
Może i 3,0dci ma wadę fabryczną,silniki padają.Ale po wykonaniu generalnego remontu silnika uważam że jest tak samo dobry,bezpieczny i w szczególności wyjątkowy.Spokojnie może konkurować z A6 czy BMW5.
Uważam że powinniśmy rozreklamować te auta i udowodnić że po remoncie silnika nie odbiegają od innych zachodnich aut.Bo ceny które są na allegro przechodzą ludzkie pojęcie.
Nikt tego nie rozumie że po przywróceniu 3,0 do życia,cena auta wzrasta dobre 30%. A za na prawdę dobry egzemplarz trzeba dołożyć z 50% ceny na allegro.pl.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 13:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Dokładnie, jak widzę ceny Velków to agresor mi się załącza ,a prawie wszystkie mają bardzo Laughing bogatą przeszłość .
Z tym że ja dalej jestem dociekliwy i pewnie nie dostanę odpowiedzi na moje pytanie ,jaki ja mam silnik .... Mam ok 230kkm i nic się nie dzieje ... Wizualnie wygląda na poprawiony (dwa wiatraki na chłodnicy, chłodnica oleju) . Ale nawet jak by padł to generalka i dalej połykać kilometry jednym z najpiękniejszych okrętów dróg ,a może go nie reklamujmy bo stracimy na indywidualizmie Vel Satisa Cool
Powrót do góry
qbek83

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005 (polift)
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 14:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Bronekpoland, ile km zrobiłeś od naprawy?

bronekpoland napisał:

Moje auto było jako pierwsze w stajni Irka,po remoncie musiałem wrócić raz,czy dwa razy na poprawki,ale to były drobnostki
<Ciekło paliwo z podkładek wtryskiwaczy,klimatyzacja,uciekał gaz.
Ale poprawione w ramach gwarancji i jest superosko Very Happy


Ja niestety miałbym problem żeby podjechać na poprawki z Poznania... dlatego poszukam jeszcze jakiegoś warsztatu bliżej, ale jeśli nie uda mi się znaleźć równie mocno polecanego, to będę musiał zatargać auto w Wasze rejony Smile
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 16:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Tak jak pisałem mój był pierwszy.Z tego co wiem i piszą nie którzy zadowoleni użytkownicy nie mieli pózniej żadnych problemów.
Moje póżniejsze poprawki nie wynikały ze żle zrobionej roboty,tylko z wyeksploatowania materiału.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 16:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 16:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


A km zrobiłem od naprawy ok 7/8tys.Musiał bym zejść do garażu i zobaczyć kartkę.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 01 Sty 2013, 20:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


A ja się zastanawiam , jaki byłby koszt jak bym chciał profilaktycznie w zdrowym silniku zmienić uszczelki pod głowicą i założyć ten dodatkowy układ chłodzenia .
Jak bym mógł poprosić na priv kontakt do tego serwisu podjechałbym i zagadał , może warto zawczasu zrobić taki zabieg, na pewno wyjdzie taniej a w szczególności że w tym roku chcę zrobić trasę prawię 8 tyś km w ciągu miesiąca po Europie Cool
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 09:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Marecki tak jak piszesz musiał byś podjechać do niego i pogadać.
Jeśli bez wyciągania bloku,będzie o wiele taniej.
Obróbka głowic ok 600zł,uszczelki 300zł,bypass 150zł,na pewno jakieś inne uszczelki no i robocizna.
Strzelam,na prawdę strzelam że w 2tys powinieneś się wyrobić.
Jak chcesz możemy się spotkać i pojedziemy do niego razem.
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 13:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Rozmawiałem z Irkiem mechanikiem.
Koszta są trochę inne niż moje przepuszczenia.
Obróbka głowic oscyluje po między 800/1600zł w zależności w jakim jest stanie,uszczelki,robocizna ok.500zł,oleje,filtry,płyny i zawsze wyjdzie coś w między czasie.Nie zapytałem o śruby głowicy,bo z tego co ja już wiem po wykręceniu ich nie można wkręcać drugi raz,a to koszt ok 400zł.
Jeśli ktoś uwielbia jezdzić tym autem to myślę że warto zainwestować,a nie wydawać potem 7/8tys.
Przezorny zawsze ubezpieczony.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 15:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


He he też do niego dziś rano zadzwoniłem Laughing
Powiem szczerze bardzo rzeczowy gość. Chwilę z nim porozmawiałem i przyznał rację iż warto zainwestować o wiele mniejsze pieniądze i cieszyć się furą przez kolejne długie kilometry .Mianowicie temat mniej więcej kształtuję w okolicach 3 tysięcy (+/-) 300zł przy pełnej regeneracji głowic ,nowych uszczelkach, dodatkowym chłodzeniu ,w moim przypadku bez rozrządu ponieważ mam zrobiony . Wydaje mi się, iż jest to oferta bardzo dobra i ja osobiście w okolicach lutego podejmę się tej zabawy
Powrót do góry
wino00

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vel satis 3.0 dci
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 18:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Witam
Widzę, że wątek nam się rozkręcił Smile Jako że jako drugi po Bronku robiłem remont u Irka mechanika, to uważam że czas na moją opinie na temat samochodu. Co prawda przejechałem dopiero 3 tyś, ale uważam, że jest rewelacja. Silniczek pracuje jak zegarek szwajcarski, a strzałka temperatury stoi we właściwej pozycji jak zaklęta. Właśnie dziś wstawiłem maszynę na wymianę oleju i dociąganie głowic. Jeśli chodzi o samego
"mistrza" to odbieram go jako człowieka uczciwego i kompetentnego więc z czystym sumieniem polecam!!!
Powrót do góry
robczy87

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Espace 3.0 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 16:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


No ja tak samo oddałem mojego Espace 3.0 Dci do Otwocka Smile Właśnie jest w trakcie naprawy Smile Ale jak dotąd same pozytywne odczucia. Widać, że Irek się zna na tym Smile Jak odbiorę autko to napiszę coś więcej Smile
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Pią 01 Lut 2013, 14:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


No to powodzenia życzymy.
Czekamy na wrażenia i odczucia z pierwszych jazd.
Po odebraniu pochwal się.
Powrót do góry
abderyta

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2013, 11:44
Temat postu:

...i po remoncie


No, Espace chyba zrobiony, bo w garażu u Pana Irka go nie ma. Wink

Swojego Vela odebrałem po remoncie silnika pod koniec stycznia. U mnie było do zrobienia trochę więcej niż u bronka, bo do wymiany poszedł blok silnika, tłok, alternator i kilka innych [cenzura]ółek. W związku z tym wzrósł koszt naprawy i wydłużył się czas związany z poszukiwaniem odpowiedniego bloku.

Z efektu naprawy jestem więcej niż zadowolony. Dotąd przejechałem może niezbyt wiele, bo około 7.000 km, ale różnicę przed/po czuć od razu. Silnik pracuje równiej, lepiej przyspiesza, mniej pali.

Samego Pana Irka polecam, jak najcieplej i jako mechanika, i jako przyzwoitego, pomocnego faceta. Cena robocizny (wiadomo, że cena części od niego nie zależy) w mojej opinii umiarkowana -niższa niż u innych, których pytałem o remont 3.0dci. Sama usługa wykonana profesjonalnie i skutecznie.

Do Pana Irka przekonać może też chyba jego postawa związana z moją niedawną przygodą. Otóż 15.02 w ostatni piątek śmigałem do Germanii. Na A2 poczułem, że chłodno się zrobiło w aucie, więc w najbliższym możliwym miejscu postój i kontrola płynu. Diagnoza -wyciek. Ale skąd nie widać. Więc do najbliższej stacji, zakup płynu i znów kontrola. Żródła wycieku nie widać. Telefon do Pana Irka (piątek, godzina ~15). Krótka rozmowa i jazda spod Konina spowrotem do Otwocka, z postojami co kilkadziesiąt km na uzupełnienie płynu. O 18 byłem w Otwocku, Pan Irek już czekał w garażu, krótka diagnoza, 2 godziny rozkręcania, przycięcie jednego wężyka, 2 godziny skręcania i o 22 mogłem ruszyć w dalszą drogę.

Ogromy szacun i jeszcze raz wielkie dzięki za ekspresową pomoc.

P.S.
Zsunął się wężyk z króćca w chłodnicy spalin. Kto zna konstrukcję silnika, ten wie ile to rozkręcania.
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 18:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Remont silnika 3,0dci


Kolejne kilometry biją. Po remoncie zrobione ponad 10tys.
Jak na razie odpukać,bajeczka.
Właśnie moje autko wzbogaciło się o nowy olej Mobile1 0w40 TurboDiesel,filtry oleju,paliwa i powietrza.
Jedyna rzeczą którą muszę zrobić to łożysko mcpersona,bo zaczyna już niezle znać o sobie.Irek już zamówił,tylko czekam na wolny kanał.
W weekend wypucowałem Velka i pastą polerską mam zamiar zpolerować całe autko,zacząłem od maski i lamp,nie wszystko na raz,za bardzo pracochłonne.
Z chęcią bym założył nowy temat...POLEROWANIE i PUCOWANIE.
Co wy na to,mogli byśmy się podzielić własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultTalisman

125 990

2020r.

19 000 km

śląskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultKadjar

52 000

2016r.

55 900 km

wielkopolskie

RenaultScenic

50 000

2018r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System