Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) nie gasną światła przednie - Renault Modus



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adasek

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renaul Modus 1.2 2005
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 10:06
Temat postu:

nie gasną światła przednie - Renault Modus


Witam,

czy ktoś juz się spotkał z problemem, że w Modusie nie chcą zgasnąć przednie światła ? (załącz wyłącz przy kierownicy działa tylko na postojowe, a mijania cały czas świecą). Pomaga jedynie odpięcie akumulatora

POMOCY

Adam
_________________
Adam
Powrót do góry
Adasek

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renaul Modus 1.2 2005
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 01 Lis 2012, 16:28
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) nie gasną światła przednie - Renault Modus


witam,

problem rozwiązałem dość dawno i postanowiłem napisać dla tych, którzy może zetkną się z tym w przyszłości.

Otóż pomagało jedynie odpięcie akumulatora, dopiero wtedy światła zgasły. Oczywiście takie rozwiązanie nie wchodziło w grę, więc szukałem przyczyny i ... od strony kierowcy pod maską znajduje się puszka elektryczna (przy akumulatorze), dostęp do niej trochę utrudniony, ale nie było wyjścia.Jak się do niej dostaniemy zobaczymy przekaźniki i bezpieczniki. Okazało się, że przekaźnik odpowiedzialny za załączenie obwodu świateł był zwarty na stałe (po prostu styki się w nim spiekły i tyle). W serwisie nie mają, dostępna jest natomiast cała puszka (ponad 1000 zł), więc ich wyśmiałem bo to przecież chore. Kupiłem zwykły przekaźnik 12V 30A i podłączyłem kablami w miejsce tego uszkodzonego. Oczywiście wcześniej trzeba dojść, które kable są sterujące cewką przekaźnika, a które załączają obwód świateł. Koszt całości 5zł, czas poszukiwań usterki i naprawa 1 dzień.

pozdrawiam,
Adam
_________________
Adam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pan111

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: modus 1,6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 30 Mar 2013, 13:20
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) nie gasną światła przednie - Renault Modus


Witam wszystkich a w szczególności kolegę Adaska jak na złość dzisiaj również i u mnie też nie gasną światła najpierw rozebrałem obudowę od manetek i sprawdziłem wszystkie kabelki od kostek (nic jednak się nie wypięło wszystko z przewodami jest ok). Dlatego pomyślałem o przekaźniku że najprawdopodobniej jest uszkodzony. Również kupiłem taki uniwersalny (30A) za 4,70 plus kostka z przewodami do podpięcia. Tylko za bardzo nie wiem jak mam to podpiąć. Moja gorąca prośba do kolegi czy mógłby mi wytłumaczyć jak mam to połączyć. (z kostki włożonej do przekaźnika wychodzi 5 kabelków).
Jeszcze mam pytanie który to przekaźnik od świateł bo w tej kwadratowej obudowie przy akumulatorze widzę że jest kilka przekaźników.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
TomModi

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Renault Modus, '06. 1.5 dci 86 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2018, 18:54
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) nie gasną światła przednie - Renault Modus


Witam. Jakiś czas temu też miałem problem z odpinaniem/zapinaniem plusowego zacisku na akumulatorze. Mordowałem się tak tydzień. Założyłem nawet w tym celu konto na tym forum...i pomogło Very Happy Nazajutrz oczom nie wierzę: po zgaszeniu silnika zgasły też światła mijania. Szok!!! A jestem trochę elektrykowaty. Prawdopodobnie ze starości skleił się styk w przekaźniku. Dobrze, że nie na zawsze. Tym bardziej, że byłem akurat daleko od domku. Od tego czasu (odpukać!) jest spokój. Żarówki po wymianie świecą już ponad dwa lata; zapłaciłem za nie w sumie z kosztem wymiany coś koło 200 złotych Wink Cóż, problematyczna wymiana, lepiej nieco przepłacić niż co kilka miesięcy demontować pół auta. Mam zwyczaj zapalać światła mijania przed uruchomieniem silnika. Niższe napięcie, czyli mniejszy "kop" dla zimnego włókna żarówki wydłuża jej żywotność. Sprawdziłem; działa Very Happy Kiedyś wszystko było łatwiej dostępne, chociażby wymiana żarówki, czy nawet przekaźnika. Ale to już niestety historia...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

8 990

2000r.

123 411 km

pomorskie

RenaultMegane

56 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

59 900

2016r.

96 152 km

śląskie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System