Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Twingo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anikor

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Twingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 15:59
Temat postu:

twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Witam wszystkich, proszę Was o pomoc, bo mam kłopot z moim Twingiem. Otóż jakiś czas temu auto podczas jazdy, najczęściej przy zmianie biegu auto mi słabło, nie reagowało na pedał gazu, i musiałam na nowo tak jakby go odpalać, przekręcać stacyjkę. Pojechałam na komputer okazało się że to czujnik ciśnienia kolektora . Więc kupiłam używany ( bo nowy strasznie drogi) Założyłam, wtyczkę podłączyłam, i znów to samo, więc znów jakiś czas jeździłam na wyłączonym czujniku, i auto jeździło tylko ze pożerało paliwo. Byłam znów w między czasie na komputerze, okazało się że sonda jest sonda wymiany, więc wymieniłam sondę. Kupiłam kolejny czujnik ciśnienia, też używany, ale z pewnego źródła , z gwarancją, założyłam i ku mojemu zasmuceniu znów to samo. Nie wierzę że wszystkie 3 czujniki są zepsute, to bardzo mało prawdopodobne. Nie wiem już co mam robić, samochód muszę mieć na chodzie bo mam chore niepełnosprawne dziecko i muszę jeździć na rehabilitacje, do lekarzy itd. Proszę może wiecie co dolega mojemu samochodzikowi, co zrobić żeby auto sprawowało się dobrze, liczę na wasze doświadczenie i umiejętności. Ja jestem zupełnym laikiem, za każdą pomoc będę wdzięczna , anikor
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 20:44
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Więcej danych o aucie(rocznik,silnik) bo sam model to za mało. Siedzi gazownia?
Powrót do góry
anikor

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Twingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 09:09
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


jest to twingo z 2000r, 1.2 silnik d7f, nie ma instalacji gazowej , jeśli oto chodziło.
Powrót do góry
jaru

Auto Maniak



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 520
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Renault Megane 1,6 16V 2003r.
Piwa: 23/11
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 09:22
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Pierwsze pytanie, to, do jakiego komputera był podłączany samochód? Renault ma swoje kody błędów i nie zawsze uniwersalny komputer prawidłowo zdiagnozuje Renówkę.

Jeśli to silnik D7f, to trzeba sprawdzić i przeczyścić czujnik położenia wału (widać go od góry na złożeniu silnika i skrzyni biegów, jest mocowany na 2 śruby) - ewentualnością jest jego wymiana (nowy to ok. 100 - 150zł, używany odpowiednio taniej, ale nie ma pewności, że będzie sprawny). Czasami ludzie kombinują z wymianą świec, przewodów, cewki zapłonowej i innych rzeczy, a na koniec okazuje się, że komputer nie dostaje prawidłowych informacji z czujnika i po jego wymianie silnik odżywa.

W przepustnicy jest coś takiego, jak czujnik położenia przepustnicy i silniczek krokowy. Były 2 wersje: z elementami mocowanymi na śruby oraz z elementami wprasowanymi na stałe. Jeśli masz wersję z elementami odkręcanymi, to można wymienić czujnik położenia przepustnicy (70 - 100zł nowy, używanego nie warto kupować), a grzybek silniczka krokowego przeczyścić. Jeśli masz przepustnicę z elementami wprasowanymi, to pozostaje rozejrzeć się za używaną przepustnicą z elementami odkręcanymi i wymienić je na nowe (czujnik położenia przepustnicy, silnik krokowy, czujnik temperatury powietrza). Nowa przepustnica jest bardzo droga (od 700 - 800zł), dlatego odradzam. Często nawet da się kupić na allegro kompletną, sprawną przepustnicę z wymiennymi elementami, na gwarancji rozruchowej za 150 - 200zł - może być to niegłupi pomysł pod warunkiem, że na pewno winne są elementy przepustnicy.

Podsumowując: w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czujnik położenia wału, bo najtaniej i najprościej, a dopiero potem sprawdzać przepustnicę (najlepiej znaleźć kogoś z tym samym silnikiem i spróbować podmienić całą przepustnicę, żeby sprawdzić, czy to jej wina).
Powrót do góry
gadu-gadu
anikor

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Twingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 13:41
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


ja się nie znam na jakich komputerach było podłączane, ale na jednym komputerze rzeczywiście pojawiał się błąd położenia przepustnicy, ale na dwóch innych już nie tylko błąd czujnika kolektora. Ja mam przepustnicę
taką:
http://allegro.pl/przepustnica-1-2-d7f-renault-kangoo-clio-ii-twingo-i2395845667.html
i ponoć idzie wymienić sam czujnik położenia przepustnicy :
http://allegro.pl/potencjometr-przepustnicy-clio-twingo-przepustnica-i2356780745.html
Co o tym sądzicie?
Czy to gaśnięcie silnika, brak reakcji na pedał dazu może wskazywac ze przyczyną jest przepustnica, lub jej jakiś element?


sorki , ale nie umięm jeszcze zdjęć wklejać
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 13:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jaru

Auto Maniak



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 520
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Renault Megane 1,6 16V 2003r.
Piwa: 23/11
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 14:01
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Jeśli masz dokładnie taka przepustnicę, jak w Twoim linku, to znaczy, że czujnik położenia przepustnicy i silnik krokowy są wprasowane i nie da rady ich wymienić.

Tutaj masz link do aukcji z przepustnicą, która ma wymienne elementy: LINK
Jak się dokładnie przyjrzysz zdjęciom, to zauważysz, że czujnik i silnik krokowy są mocowane na 2 śrubki i wtedy rzeczywiście można te elementy wymienić.

Tak, jak pisałem wcześniej, zacznij od czujnika położenia wału, a dopiero potem zajmij się przepustnicą. Czujnik należy wykręcić, przeczyścić benzyną ekstrakcyjną i zobaczyć, czy jest jakaś różnica po ponownym montażu.

Niestety na odległość trudno diagnozować, ale gaśnięcie lub falowanie silnika na wolnych obrotach, to zazwyczaj wina silnika krokowego, a duszenie silnika po wciśnięciu gazu, to często wina czujnika położenia przepustnicy lub wspomnianego wcześniej czujnika położenia wału korbowego, ewentualnie dostaje się gdzieś między przepustnicą a głowicą silnika "lewe" powietrze.
Powrót do góry
gadu-gadu
anikor

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Twingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 14:11
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


A gdzie ten czujnik położenia wału się znajduje, gdzie go szukać, bo ja naprawdę nie mam bladego pojęcia.
Powrót do góry
jaru

Auto Maniak



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 520
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Renault Megane 1,6 16V 2003r.
Piwa: 23/11
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 14:42
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Cytat:
widać go od góry na złożeniu silnika i skrzyni biegów, jest mocowany na 2 śruby


..wygląda tak: LINK


Z drugiej strony, jak nie masz pojęcia o mechanice, to może odpuść sobie samodzielne dłubanie i udaj się do dobrego warsztatu, bo czasem na taniego, a kiepskiego mechanika można wydać sporo, bo będzie wymyślał co chwilę coś nowego, a tak naprawdę nie ma pojęcia, gdzie tkwi usterka.
Ja mogę polecić bardzo dobry warsztat w Gliwicach (naprawiają tylko Renault) - w profilu masz "Śląsk", więc może masz niedaleko.
Powrót do góry
gadu-gadu
anikor

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Twingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 15:04
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Ja jestem z Jastrzębia. A moje auto na luzie ma wysoki obroty, no i podczas jazdy słabnie, aż do zgaśnięcia, chcąc mu prze-gazować nie reaguje na pedał gazu, nie ma określonej częstotliwości, ani nie zauważyłam jakiś podobieństw w których to się pojawia.I to że jak mam podłączony czujnik ciśnienia kolektora to samochód się tak właśnie zachowuje, a gdy wypnę go, auto jeździ "normalnie" dlaczego?. A co reguluje ten czujnik wału, tzn wiem że położenie wału, ale jakie to ma znaczenie, logicznie chyba mi bliżej do tego że to może być przepustnica. Hmm, a ja tu nie mam , albo nie znam żadnego mechanika który by mi pomógł, bo Ci co są no to mają wiele do życzenia, i nie mam do kogo się już w sumie zwrócić.
Powrót do góry
anikor

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Twingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lip 2012, 21:30
Temat postu:

Re: ( Renault Twingo ) twigno gaśnie i nie reaguje na pedał gazu


Wymieniłam przepustnicę, i auto działa jak dawniej, dziękuję za wszystkie porady, i pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Twingo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Twingo »

Opinie o samochodach Renault Twingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Twingo ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

16 500

2008r.

131 000 km

śląskie

RenaultTalisman

105 900

2019r.

24 723 km

śląskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie

RenaultClio

22 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultScenic Conquest

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System