Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Laguna I 2000 rok 1.9 DCI Nie odpala - nie dostaje paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bylin

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): JANOWIEC WLKP
Posiadane auto: LAGUNA 2000 R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2012, 10:58
Temat postu:

Laguna I 2000 rok 1.9 DCI Nie odpala - nie dostaje paliwa


Witam

Posiadam lale z 2000 r z silnikiem 1.9 DCI (B56W) 107 KM. Samochód miał ostatnio wymienianą na nową chłodnice klimy, intercoolera, regenerowaną turbinę, czyszczony zawór ERG.

Sprawa wygląda tak:

Średnio w ciągu dwóch lat użytkowania auta z trzy razy wyskakiwała kontrolka błędu wtrysków ( ta po lewej) no i kontrolka STOP. Gdy po zgaszeniu uruchamiałem silnik na nowo działał bez zarzutu. Na początku maja nie mogłem go odpalić, ale po jakimś czasie zaskoczył (silnik kręcił cały czas). Niedawno mój ojczulek, który docenia spalanie samochodu wybrał się w nim trasę i przydzwonił w sarnę. Samochód zrobiony, wymienione to co wyżej i kiedy jechałem do nabicia klimy podskoczyłem na dziurze po czym auto zamilkło. Po jakimś czasie odpalił - dojechałem do domu i znowu nie odpalał.

Zaprowadziłem samochód do mechanika - na komputerze wyszedł zawór regulacji ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia (nr zaworu 0 281 002 381). Mechanik coś przeciścił i wymienił go na oryginalny Boscha. Samochód chodził, postał z dzień i znów nie odpala. Dodam, że oczywiście kręci i faktycznie jakby nie dostawał paliwa.

Jeżeli postoi chwile to zaskakuje na sekundę, ale i tak gaśnie.

Mechanik zaczyna teraz obwiniać za to zawory na listwie. Ja z tego co wyczytałem w internecie widzę, że może być to sama pompa wtryskowa. Przepraszam za mój laicki sposób opisu, ale szpecem nie jestem, a widzę, że mechanik też już głupieje.

Może macie jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam MB
Powrót do góry
skuter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2012, 13:29
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 2000 rok 1.9 DCI Nie odpala - nie dostaje paliwa


spr pompe wstepna pod autem z prawej str z przodu
Powrót do góry
bylin

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): JANOWIEC WLKP
Posiadane auto: LAGUNA 2000 R
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2012, 08:14
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 2000 rok 1.9 DCI Nie odpala - nie dostaje paliwa


Samochód znowu cudownie sam z siebie nagle odpalił po kilku dniach. Dzisiaj wymieniam filtr paliwa i pomke wstępną. Wszystko wskazuje, że to właśnie ta pompka - nawet mojemu ojcu przypomniało się, że kiedyś miał z nią podobny problem w swoim scenicu 1.9 dci. Zobaczymy co będzie...
Powrót do góry
bylin

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): JANOWIEC WLKP
Posiadane auto: LAGUNA 2000 R
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 18:01
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 2000 rok 1.9 DCI Nie odpala - nie dostaje paliwa


Napiszę absolutne i ostateczne rozwiązanie problemu - okazało się, że samochód co jakiś czas nadal sprawiał problemy z odpalaniem i zachowywał się właśnie tak jakby nie dostawał paliwa.

Głównym winowajcom okazał się czujnik na wale. Po wymianie już ponad pół roku mam całkowity spokój.

Dobry mechanik twierdził, że już kilka razy spotkał się z podobnym problemem - i diagnozę postawił od razu -poskutkowało.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 21:14
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 2000 rok 1.9 DCI Nie odpala - nie dostaje paliwa


Czujnik położenia wału to najczęstsza usterka we wszystkich silnikach Renault,choć czasami wystarczy wyczyścić wtyczkę bo lubi zaśniedzieć
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 21:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System