Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) Nietypowy problem z diagnozą samochodu clipem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jano872

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Fluence ZE Dynamique
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Paź 2020, 07:45
Temat postu:

Nietypowy problem z diagnozą samochodu clipem


Posiadam Renault Fluence ZE Dynamique.
Od jakiegoś czasu auto pokazuje problem z akumulatorem trakcyjnym oraz od niedawna nawiedza mnie komunikat o usterce układu hamulcowego.

Kupiłem do tego chińską sondę (pierw silver, teraz gold) i mam problem z oprogramowaniem renault clip (oczywiście nie jestem częścią renault.net).

Clip łączy mi się z samochodami megane, laguna - tam działa bez problemu. Odczytuje viny, przechodzi do diagnostyki szczegółowej, wypisuje problemy - super.
U mnie odczytuje vin, próbuje coś ale na niewiele to się zdaje bo wypisuje problem komunikacyjny i pokazuje tylko sieć multipleksową. Zauważyłem że jak mam wyłączony komputer klimy lub radia to mi to zgłosi - znaczy że jakaś komunikacja następuje i do jakiegoś niewielkiego stopnia coś tam działa. Natomiast błędów żadnych nie widzi, a o diagnozie szczegółowej mogę zapomnieć bo non stop pisze o błędzie komunikacyjnym.

Samochód był też diagnozowany TEXA - ta widzi problem z komputerem BMS ale nie wie jaki.
Samochód był w aso renault - tam na wydrukach z clipa v200 widzę że jest problem z akumulatorem trakcyjnym (real soc jest mniejszy niż 66% co wyzwala błąd).

Nie pytam czy ktoś miał problem tego typu z tym autem bo pewnie jestem jednym z kilku posiadaczy tego samochodu w Polsce, ale może komuś się coś takiego zrobiło z innym samochodem?

Załączam filmik jak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=IhKBHe8T55w&feature=youtu.be

Dodatkowe pytanie z mojej strony - może ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi w tej części oprogramowania:
1:47 - tu się konfiguruje coś... tylko co? widzę dwie zakładki - moduły el do diagn - domyślam się że tu wybiera się co będę chciał diagnozować (gdyby to działało). Czym jest natomiast zakładka sieć multipleksowa i to co widzę na ekranie? Czy tu mówi się sondzie z czym może próbować się dogadać? A może mówi się ECU co jest obecne w samochodzie? A może software'owi clipa czego ma się spodziewać? Czym jest wersja sieci? Dlaczego wydaje mi się że można konfigurować tylko PEB i EVC?
1:45 - co mi mówią kolory linii i numerki na nich?

Będę wdzięczny za rzucenie światła na dowolny problem z powyższych Smile
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 22 Paź 2020, 19:13
Temat postu:

Re: ( Renault ) Nietypowy problem z diagnozą samochodu clipem


Kolory lini to sieć CAN, zielona to sieć zdiagnozowana i rozpoznana, czerwona to sieć istniejąca w aucie ale nie zdiagnozowana/nie odczytana przez interfejs. Liczby w okienkach to oznaczenia sterowników na schematach, np.120 to ster.silnika,245-zegary,645-UCH itp. Zakładka ,,konfiguracja sieci,, to miejsce gdzie dodaje się jakiś sterownik który został domontowany w aucie, np. parktronic, dopuki go nie dodasz w konfiguracji sieci to bedzie działał ale nie bedzie widziany podczas diagnostyki. Inne sterowniki nie zadziałają po zamontowaniu jeśli nie skonfigurujesz odpowiednio sieci multipleksowej. Co do tego konkretnie auta to nie podpowiem bo nie miałem z nim do czynienia.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jano872

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Fluence ZE Dynamique
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Paź 2020, 21:00
Temat postu:

Re: ( Renault ) Nietypowy problem z diagnozą samochodu clipem


Kolego, pomogłeś sporo !
Co prawda o liczby pytałem te małe (zakres 1-6), bo te wielocyfrowe to się zorientowałem że to ID komputerów które mam na liście po prawej stronie.
Teraz chyba doszedłem do wniosku że te cyferki to chyba wersja sieci. Co to jest to w sumie nie rozumiem, ale może niebawem pojmę Smile

W sumie sam sobie też pomogłem dzisiaj - mam dwie sondy i dwa laptopy. Zmieniłem wersję sieci w którejś sieci na jednym laptopie i sondzie i próbowałem to odczytać drugim zestawem - doszedłem do wniosku że są to zmiany w konfiguracji po stronie samochodu, bo zmiany widziałem na drugim zestawie. Z tym że teraz clip mówi mi że jedna z sieci jest niepoprawna, a podczas próby wrócenia do poprzedniej wartości wyskakuje jakiś błąd uniemożliwiający zmianę..
No nic - będę próbował dalej!
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 31 Paź 2020, 14:12
Temat postu:

Re: ( Renault ) Nietypowy problem z diagnozą samochodu clipem


Masz tam kilka różnych sieci, wchodzisz np w can i diagnozujesz sterowniki w tej sieci.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


RenaultThalia

7 900

2008r.

92 281 km

śląskie

RenaultClio

13 500

2009r.

266 350 km

lubelskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

54 800

2016r.

177 000 km

małopolskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System