Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Megane ) Megane II 1.5 dci injection defaillante - bład kompa -dziwne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmanager

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Megane, 1.5 dci 101km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Paź 2012, 22:44
Temat postu:

Megane II 1.5 dci injection defaillante - bład kompa -dziwne


Witam,
Mam bardzo DZIWNĄ sytuację.
Samochód cały czas jeździł tak jak zawsze, żadnego problemu. Wszystko od początku do końca robione w ASO, jest to Megane II z 2004 roku, 1.5 dCi 100km, przebieg teraz niecałe 240 tys km. Od rana czyściłem auto, umyłem wywoskowałem, a więc i radio cały czas włączone, światło w środku (zapomniałem)i chce je odpalić i... słychać parę szybkich strzałów jak z karabinu i w ogóle o ile się nie mylę nie próbował ruszyć rozrusznikiem. Ale świece nagrzał itd i po tym te strzały. Próbowałem jeszcze raz, ale to samo i przy ostatnim razie padł akumulator zupełnie (wszystkie kontrolki zgasły itd.) dane z komputera jak średnie spalanie, dystans się wyzerowały. Podłączyłem pod prostownik na 10 min próbuję to samo. Zastawiłem auto na 2h ładujące się i próbuję i od razu wyrzuca komendę o usterce układu wtrysków, świeci się stop i nic auto nie robi. Nie próbuje odpalić. Co może być tego powodem? Zdjąłem dziś tą osłonę plastikową, żeby pokazać silnik znajomemu jak wygląda (wcześniej już to parę razy robiłem, przetarłem tą metalową rurę z kurzu, ew coś co tam było przybrudzone na wierzchu i tyle. Nie wiem czy może mieć to wpływ? Czy mogłem coś tam ścierką zepsuć podczas muśnięcia? Może być to tylko błąd komputera? Dodam, przed próbą odpalenia włączałem zapłon i dziwnie pokazywał błędy w postaci komunikat "wrzuć na luz" błąd ABS, że poduszka prawa wyłączona czy w ogóle błąd poduszek, za drugim razem kombinacja chyba była inna no i palił się serwis. Jak można zresetować komputer żeby wykluczyć to, że sobie coś wymyślił?

Odłączyłem akumulator na godzinę, podłączyłem dalej to samo a akumulator aktualnie po 9h ładowaniu odłaczony na noc..
POMOCY Sad
Powrót do góry
skuter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2012, 21:02
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.5 dci injection defaillante - bład kompa -dziwne


jesl inapiecie akumulatora spadlo sterowniki robia sie martwe i potrafia lapac dziwne bleby wykasuj wszystkie i spr co bedzie dalej
Powrót do góry
mmanager

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Megane, 1.5 dci 101km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2012, 22:46
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.5 dci injection defaillante - bład kompa -dziwne


Auto podpięte pod kompa, pokazywał uszkodzony czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej, okazało się, że kostka się poluzowała, została dociśnięta i autko pięknie śmiga:) Przy okazji język zmieniony na ang, żadnych błędów, autko w pełni sprawne Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Megane »

Opinie o samochodach Renault Megane - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

38 900

2014r.

212 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 999

2008r.

191 297 km

świętokrzyskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System