Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 22:44
Temat postu:

Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Witam mam problem ze swoją Laguną . Chodziła normalnie aż do momentu zajechania ją do garażu i już wtedy zaczeła żle palić była zima . Wyjechałem za granice i nie była odpalana z 1,5 miesiąca . Po powrocie założeniu akumulatora i dolaniu benzyny samochód kręci lecz nie odpala . Nawet nie załapie , nie puści dymka .Więc wymieniłem świecę i pompkę paliwa . i dalej to samo . Potem kolega podpowiedział że może to Czujnik na wale , też go wymieniłem i nic . Wcześniej paliła dobrze a teraz nic. I co najgorsze odkręciłem jedną świece i okazało się ze nie ma iskry, Co to moze byc pomocy !!!
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Witaj
Czy masz w niej immobilizer ?
Sprawdziłeś czy dioda gaśnie po włączeniu stacyjki?
Ja mam podobny problem z tym że u mnie na benzynie nie chce zapalić a na gazie chodzi normalnie i jeżdże nią i jest ok
U mnie to może być albo pompa paliwa, albo stycznik od pompy albo nie ma zasilania na pompie paliwa. Jest w lagunach tzw wyłącznik uderzeniowy który często bez niczego odcina pompe paliwa. To taki gumowy grzybek który trzeba wcisnąć. Muszę też to sprawdzić.
U mnie było tak po imprezie w święta odjazd do domu- zapaliłem auto na benzynie i po chwili zgasło i już nie zapaliłem więc przełączyłem na gaz i odpalił z pierwszego i na gazie ok.
Pozdrawiam

Edit:
Możesz mi powiedzieć gdzie w bagażniku dokładnie znajduje się pompa paliwa?
Jutro atakuje więc zbieram informacje przed działaniem.

Scalony przez Emiś-
-pkt 20 RF

_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 20:02
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


jeśli chcesz się dostać od pompy musisz złożyć siedzenia i sciągnac kapę w bagażniku i tam znajduję się pompka paliwa . Odciągasz taki dekielek i odkręcasz , odpinasz dwa kabelki i wyciągasz pompę . A jak przękręcasz kluczykiem słychać takie , BZZZ, . Tak mam immobilizer , ale jaka dioda . CO najgorsze jest problem bo wciskałem ten Guzik lecz nie mam wgl iskry ponieważ odkręciłem jedną swiecę i nic nie daje znaku życia . a przy gazie zawsze swieciły mi się kontrolki a teraz nic nie świeci .

Edit:
aha czyli odpala z gazu czyli jak przytrzymujesz guzik i odpalasz ? zawsze odpalałem z Benzyny i potem na gaz >
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


robisz tak
włącz stacyjke i naciśnij raz przycisk gazu wtedy dioda w przełączniku gazu zgaśnie i masz na benzynie, teraz naciśnij przycisk gazu drugi raz i trzymaj wciśnięty przez 10 sekund aż ptzełączy się na gaz a dioda gazu się zapali ta w przełączniku teraz spróbuj zapalić auto odrazu bez wyłączania stacyjki

Edit:

dioda immobilizera jest w przełączniku centralnego zamka ten przy ręcznym jeśli komputer razpozna sygnał z kluczyka to jak włączysz stacyjke to dioda zapali się i zgaśnie. Jeśli tak nie nastąpi to dioda miga dalej i immo jest wciąz włączony.
Masz centralny otwierany pilotem?

A jeśli chodzi o pompe paliwa to jak włączysz zapłon to ona powinna wciąż chodzić tak i powinno być ją słychać dosyc wyrażnie tak jak odkryje dywany w bagażniku

Scalone przez Emiś-pkt 20 RF.
Panowie zapoznajcie się z regulaminem,zasadami polskiej pisowni,zasadami Netykiety,bo nie jesteście sami na forum,a Wasze posty pisane bez wielkich liter na początku zdań są jak niezrozumiale słowotoki.

_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 22:13
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Ja dziś szukałem tego wyłącznika uderzeniowego w skrzynce z bezpiecznikami bo niby tam powinien być ale go tam nie ma, w tej skrzynce powinien być też przekaźnik od pompy paliwa ale u mnie też go nie ma. Jakiś przekaźnik namierzyłem w małej obudowie plastikowej na kablu plusowej klemy akumulatora. Taki brązowy ale też nie wiem czy to jest od pompy paliwa.
Wracając do twojej sprawy to może sprawdź wszystkie elementy zapłonu - swiece, kable, moduł, cewke, kopułke i palec chyba że masz elektroniczny zapłon jak ja mam to kopułka odpada
Zrób zdjęcie swojego silnika i wyślij mi na mój email: arnold13m2@wp.pl
a jak byś mógł mi przy okazji wysłać zdjęcie z lokalizacją pompy paliwa to będe wdzieczny bo chciałbym dokładnie wiedzieć gdzie jest.
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 22:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Włącznik uderzeniowy to jest to http://www.szrot.net/environment/cache/images/220_0_productGfx_9ca5d9347e68bbec5dff1b0a315d0fea.jpg i znajduje się przed samą szybą taki czarny grzybek . Ok ale jutro ci wyśle zdiecje silnika i gdzie ta pompka . czyli powodem braku iskry może byc immobiliser ? U mnie pompka chodzi , tylko po pierwsze musi być iskra i wtedy dalej działać . A to u cb ta dioda nie świeci wgl . Tak mam zamek centralny tylko jak zamkę pilotem słychać TYKK a samochód się ani nie zamyka ani nie otwiera. Od środka to samo ? Można Oszaleć z Tą Laguną .
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 23:18
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Tu może być problem w Twojej Lagunie. Jest tak: otwierasz auto pilotem - kluczykiem i wsiadasz do auta i włączasz zapłon czyli kontrolki się zapalaja i w tym momencie zapala się ta dioda od immo w tym przełączniku od centralnego w aucie przy ręcznym i jesli z układem wszystko ok to zapali się i po chwili zgasnie (komputer odczytał kod z kluczyka ). Jeśli z układem coś będzie nie tak dioda będzie ciągle migać wtedy albo nie zapali albo zapali i po 2 sekundach zgaśnie. Poprostu immo odcina zapłon. '
Sprawdź dobrze układ wysokiego napięcia tak jak ci pisałem
Jutro się odezwe
pozdrawiam

P.S. Tak z francuzami dzieją się często niesamowite i dziwne rzeczy
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Witam ponownie
Więc tak:
Rano do mojej Lusi bo mam zamiar jechać do mojego kolegi który jest najlepszym mechanikiem w okolicy i tak odpalam na benzynie i co Renia zapala i chodzi normalnie!!!!
Szok ale nic do mechanika i tak pojechałem i on mówi tak jak chodzi to nic nie mogę zrobić - przyjedź jak go znów złapie. Cały dzień jeździłem na benzynie i było ok.
Teraz byłem wieczorem w markecie i do odjazdu do domu i renia znów nie odpaliła na benzynie więc szybko na gaz i do mechanika. Stwierdziliśmy że rano jak chodziła na benzynie pompa paliwa chodziła bo było słychać takie BZZZZ a teraz jak nie chce zapalić na benzynie pompa nie chodzi bo nie słychać jej. Przekażnik działa bo prztyka ale nie mogę nadal namierzyć tego wyłącznika uderzeniowego.
Jutro na 9 jestem umówiony z mechanikiem.
Jak u ciebie?
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Kolego Arnold13m2,natrę Ci uszy Wink. Uwagi w Waszym wątku nie dają nic do myślenia?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:19
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


A u mnie dalej nic . Próbowałem i nie odpala a ta dioda zaswieca się i gaśnie . W następnym tygodniu holuje się do mechanika aby podłączył ją pod komputer . ponieważ już rozkładam ręce że nie ma tej iskry . Mam nawed dwa kluczyki i ani na jednym ani na drugim . Może to moduł tylko nie wiem jak sprawdzić : )
Powrót do góry
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:21
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


może masz włącznik juz Na wykończeniu raz dojdzie ci prąd do pompki i odpali a raz nie dojdzie i nie odpali . Masz sekwencje ?
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:32
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Kolego serek,to samo.Jeszcze raz a pójdziecie na urlop.
Jestem cierpliwa,ale do czasu.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Może być wyłącznik, tylko gdzie on u mnie jest zamontowany. Dziś go szukalem ale nie znalazłem. U ciebie to bardzo mżliwe że to moduł, miałem tak w oplu, jak siadł to był głuchy jak pień i nie było iskry i komputer odciął też paliwo.
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 22:00
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


A to tego drogi kolego ci nie powiem . Mam nadzieje że po podpięciu pod komputer , coś on wykaże . A co do twojego sprzętu to coś z układem zasilania pompki . Wymień pompkę lub czy dochodzi prąd .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

11 900

2004r.

255 090 km

łódzkie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultClio

22 500

2012r.

150 000 km

śląskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie

RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System