Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 22:44
Temat postu:

Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Witam mam problem ze swoją Laguną . Chodziła normalnie aż do momentu zajechania ją do garażu i już wtedy zaczeła żle palić była zima . Wyjechałem za granice i nie była odpalana z 1,5 miesiąca . Po powrocie założeniu akumulatora i dolaniu benzyny samochód kręci lecz nie odpala . Nawet nie załapie , nie puści dymka .Więc wymieniłem świecę i pompkę paliwa . i dalej to samo . Potem kolega podpowiedział że może to Czujnik na wale , też go wymieniłem i nic . Wcześniej paliła dobrze a teraz nic. I co najgorsze odkręciłem jedną świece i okazało się ze nie ma iskry, Co to moze byc pomocy !!!
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Witaj
Czy masz w niej immobilizer ?
Sprawdziłeś czy dioda gaśnie po włączeniu stacyjki?
Ja mam podobny problem z tym że u mnie na benzynie nie chce zapalić a na gazie chodzi normalnie i jeżdże nią i jest ok
U mnie to może być albo pompa paliwa, albo stycznik od pompy albo nie ma zasilania na pompie paliwa. Jest w lagunach tzw wyłącznik uderzeniowy który często bez niczego odcina pompe paliwa. To taki gumowy grzybek który trzeba wcisnąć. Muszę też to sprawdzić.
U mnie było tak po imprezie w święta odjazd do domu- zapaliłem auto na benzynie i po chwili zgasło i już nie zapaliłem więc przełączyłem na gaz i odpalił z pierwszego i na gazie ok.
Pozdrawiam

Edit:
Możesz mi powiedzieć gdzie w bagażniku dokładnie znajduje się pompa paliwa?
Jutro atakuje więc zbieram informacje przed działaniem.

Scalony przez Emiś-
-pkt 20 RF

_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 20:02
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


jeśli chcesz się dostać od pompy musisz złożyć siedzenia i sciągnac kapę w bagażniku i tam znajduję się pompka paliwa . Odciągasz taki dekielek i odkręcasz , odpinasz dwa kabelki i wyciągasz pompę . A jak przękręcasz kluczykiem słychać takie , BZZZ, . Tak mam immobilizer , ale jaka dioda . CO najgorsze jest problem bo wciskałem ten Guzik lecz nie mam wgl iskry ponieważ odkręciłem jedną swiecę i nic nie daje znaku życia . a przy gazie zawsze swieciły mi się kontrolki a teraz nic nie świeci .

Edit:
aha czyli odpala z gazu czyli jak przytrzymujesz guzik i odpalasz ? zawsze odpalałem z Benzyny i potem na gaz >
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


robisz tak
włącz stacyjke i naciśnij raz przycisk gazu wtedy dioda w przełączniku gazu zgaśnie i masz na benzynie, teraz naciśnij przycisk gazu drugi raz i trzymaj wciśnięty przez 10 sekund aż ptzełączy się na gaz a dioda gazu się zapali ta w przełączniku teraz spróbuj zapalić auto odrazu bez wyłączania stacyjki

Edit:

dioda immobilizera jest w przełączniku centralnego zamka ten przy ręcznym jeśli komputer razpozna sygnał z kluczyka to jak włączysz stacyjke to dioda zapali się i zgaśnie. Jeśli tak nie nastąpi to dioda miga dalej i immo jest wciąz włączony.
Masz centralny otwierany pilotem?

A jeśli chodzi o pompe paliwa to jak włączysz zapłon to ona powinna wciąż chodzić tak i powinno być ją słychać dosyc wyrażnie tak jak odkryje dywany w bagażniku

Scalone przez Emiś-pkt 20 RF.
Panowie zapoznajcie się z regulaminem,zasadami polskiej pisowni,zasadami Netykiety,bo nie jesteście sami na forum,a Wasze posty pisane bez wielkich liter na początku zdań są jak niezrozumiale słowotoki.

_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 22:13
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Ja dziś szukałem tego wyłącznika uderzeniowego w skrzynce z bezpiecznikami bo niby tam powinien być ale go tam nie ma, w tej skrzynce powinien być też przekaźnik od pompy paliwa ale u mnie też go nie ma. Jakiś przekaźnik namierzyłem w małej obudowie plastikowej na kablu plusowej klemy akumulatora. Taki brązowy ale też nie wiem czy to jest od pompy paliwa.
Wracając do twojej sprawy to może sprawdź wszystkie elementy zapłonu - swiece, kable, moduł, cewke, kopułke i palec chyba że masz elektroniczny zapłon jak ja mam to kopułka odpada
Zrób zdjęcie swojego silnika i wyślij mi na mój email: arnold13m2@wp.pl
a jak byś mógł mi przy okazji wysłać zdjęcie z lokalizacją pompy paliwa to będe wdzieczny bo chciałbym dokładnie wiedzieć gdzie jest.
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 22:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Włącznik uderzeniowy to jest to http://www.szrot.net/environment/cache/images/220_0_productGfx_9ca5d9347e68bbec5dff1b0a315d0fea.jpg i znajduje się przed samą szybą taki czarny grzybek . Ok ale jutro ci wyśle zdiecje silnika i gdzie ta pompka . czyli powodem braku iskry może byc immobiliser ? U mnie pompka chodzi , tylko po pierwsze musi być iskra i wtedy dalej działać . A to u cb ta dioda nie świeci wgl . Tak mam zamek centralny tylko jak zamkę pilotem słychać TYKK a samochód się ani nie zamyka ani nie otwiera. Od środka to samo ? Można Oszaleć z Tą Laguną .
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 23:18
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Tu może być problem w Twojej Lagunie. Jest tak: otwierasz auto pilotem - kluczykiem i wsiadasz do auta i włączasz zapłon czyli kontrolki się zapalaja i w tym momencie zapala się ta dioda od immo w tym przełączniku od centralnego w aucie przy ręcznym i jesli z układem wszystko ok to zapali się i po chwili zgasnie (komputer odczytał kod z kluczyka ). Jeśli z układem coś będzie nie tak dioda będzie ciągle migać wtedy albo nie zapali albo zapali i po 2 sekundach zgaśnie. Poprostu immo odcina zapłon. '
Sprawdź dobrze układ wysokiego napięcia tak jak ci pisałem
Jutro się odezwe
pozdrawiam

P.S. Tak z francuzami dzieją się często niesamowite i dziwne rzeczy
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Witam ponownie
Więc tak:
Rano do mojej Lusi bo mam zamiar jechać do mojego kolegi który jest najlepszym mechanikiem w okolicy i tak odpalam na benzynie i co Renia zapala i chodzi normalnie!!!!
Szok ale nic do mechanika i tak pojechałem i on mówi tak jak chodzi to nic nie mogę zrobić - przyjedź jak go znów złapie. Cały dzień jeździłem na benzynie i było ok.
Teraz byłem wieczorem w markecie i do odjazdu do domu i renia znów nie odpaliła na benzynie więc szybko na gaz i do mechanika. Stwierdziliśmy że rano jak chodziła na benzynie pompa paliwa chodziła bo było słychać takie BZZZZ a teraz jak nie chce zapalić na benzynie pompa nie chodzi bo nie słychać jej. Przekażnik działa bo prztyka ale nie mogę nadal namierzyć tego wyłącznika uderzeniowego.
Jutro na 9 jestem umówiony z mechanikiem.
Jak u ciebie?
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Kolego Arnold13m2,natrę Ci uszy Wink. Uwagi w Waszym wątku nie dają nic do myślenia?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:19
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


A u mnie dalej nic . Próbowałem i nie odpala a ta dioda zaswieca się i gaśnie . W następnym tygodniu holuje się do mechanika aby podłączył ją pod komputer . ponieważ już rozkładam ręce że nie ma tej iskry . Mam nawed dwa kluczyki i ani na jednym ani na drugim . Może to moduł tylko nie wiem jak sprawdzić : )
Powrót do góry
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:21
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


może masz włącznik juz Na wykończeniu raz dojdzie ci prąd do pompki i odpali a raz nie dojdzie i nie odpali . Masz sekwencje ?
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 20:32
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Kolego serek,to samo.Jeszcze raz a pójdziecie na urlop.
Jestem cierpliwa,ale do czasu.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


Może być wyłącznik, tylko gdzie on u mnie jest zamontowany. Dziś go szukalem ale nie znalazłem. U ciebie to bardzo mżliwe że to moduł, miałem tak w oplu, jak siadł to był głuchy jak pień i nie było iskry i komputer odciął też paliwo.
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
serek12345

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Laguna 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 22:00
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Renault Laguna 1,6 Gaz/Benzyna Nie pali i szaleją wskazówki.


A to tego drogi kolego ci nie powiem . Mam nadzieje że po podpięciu pod komputer , coś on wykaże . A co do twojego sprzętu to coś z układem zasilania pompki . Wymień pompkę lub czy dochodzi prąd .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

49 900

2016r.

193 215 km

śląskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultMegane

24 999

2011r.

204 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic Conquest

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System