Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fazik8

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 14:44
Temat postu:

hamulec ręczny


Witam serdecznie. Pomóżcie, bo już nic nie wiem. Jakiś tydzień temu zatrzymałem się i jak zawsze chciałem uruchomić hamulec ręczny ale nic...po godzinie wróciłem i jak chciałem ruszyć okazało się ze ręczny trzyma. Zaniepokojony zadzwoniłem do żony i na forum przeczytała o dźwigni w schowku. Szarpnąłem. Problem minął. Ale powrócił w formie migającej i palącej się kontrolki ręcznego, mrugającej kontrolki na dźwigni ręcznego i wywalaniu błędu. Awaria hamulca parkingowego. Kasowałem ten błąd, ale powrócił!
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 15:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Nie mam pewności na 100% , ale słyszałem kilkakrotnie, że po zerwaniu linki hamulca awaryjnego należy wymienić jakiś moduł. Z tego co słyszałem, wiąże się to ze sporym kosztem i trudnym dostępem.
Powrót do góry
skype status
Fazik8

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 15:35
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


I komp tego nie wychwycil? Po zerwaniu jakiś czas było normalnie. Teraz wskazuje sporadyczny błąd jakiegoś czujnika ABS.
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 15:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Napisałem tylko to, co słyszałem od mechanika w ASO, bo o mały włos nie zerwałem tej linki u siebie. Wydaje mi się, że jak zerwałeś tę linkę to nie powinno być ręcznego, a błąd będzie wyskakiwał, bo to się wiąże z uszkodzeniem modułu hamulca ręcznego. Oczywiście mogę się mylić.
Powrót do góry
skype status
Fazik8

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 15:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Wieczorem zresetuję kompa i zobaczę, czy będzie ręczny...

Koledzy Fazik8, cezar65 - Temat poprawiłem. Proszę zwracać uwagę na pisownię oraz przestrzegać zasady jeden temat - jeden wątek.
Poza tym reg.pkt 20 brzmi:
"Nie piszemy jednego posta pod drugim (zamiast tego używamy opcji edycji posta by dopisać dodatkową treść)."

Moderator Toronto
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 15:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcines75

Dyskutant



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): malopolskie
Posiadane auto: citroen c8 2.0 2005 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 19:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


witam, przerabiałem u siebie zerwaną linkę w ręcznym. recznego wtedy nie ma i wyskakuje błąd. naprawa nie jest kosztowna, koszt dodrobienia linki 70 zł, ale pracochłonna bo bardzo ciezki jest dostep do skrzynki z całą elektroniką od hamulca. Po wymianie od razu działa, nie trzeba podłączac do zadnego komputera, pozdrawiam
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 23:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


zgadza sie linka awaryjna uruchamia mechaniczne zwolnienie zabezpieczenia w module i popuszcza linki nic nie zostaje uszkodzone a moduł recznego wyciągnołem poprzez bagażnik , wyciołem sobie otwór o podobnych rozmiarach i wyciagnołem "dziada" , a pozniej zrobilem ładną klapę i zawsze mam dostęp ,linki dorobiłem w Poznaniu za 70zl/1szt. I już dwa lata wszytsko śmiga.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
karolgora1

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 V6 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 01:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Koledzy, mam pytanie odnośnie pracy tego hamulca. Na równym terenie normalnie się zaciąga po wyłączeniu silnika. Po zatrzymaniu się na jakimś pochyleniu już wyje strasznie głośno silniczek ale zaciąga go i trzyma ręczny i miga lampka od ręcznego. Co może być przyczyną tego wycia? to zaczęło niby sie dziać po wymianie tarcz i klocków na tyle w garażu u znajomego mechanika. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
luzik1978

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Dodge Journey 2.4 VVT 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 14:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Witam mam taki sam problem :evil:Może ktoś pomoze
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 19:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Kontrolka hamulca miga gdy system pomimo maksymalnej siły zaciągu hamulca wykryje że koło się obraca.
Zjawisko to można bardzo łatwo zaobserwować w zimie zaciągając ręczny na pochyłości pokrytej lodem - auto zjeżdza pomimo aktywnego hamulca co skutkuje komunikatem głosowym i wizualnym Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 22:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


mialem to samo ,odgłos pracy recznego był jak by to ując bardzo bardzo glośny jak by ktoś flexem ciął stal , pomogła wymiana linek na nowe i regulacja naciągu , linki dorobiłem w poznaniu po 70 zł za szt , a regulacje przeprowadziłem poprzez kilka prób najazdowych na sztuczne wzniesienie , znajduje sie ona po jednej stronie modułu na króćcu od linki chyba tej za kierowcą taka długa sruba z motylkiem do regulacji ,naciągałem po pół obrotu az zaczął trzymać mocno, najprawdopodobnie ten ryk silniczka elektrycznego jest z powodu luzu na linkach lub całkowitego zerwania linki , bo bez linek tez jest taki bardzo glosny odglos
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
Assoc

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Safrane 1999 2.0, VelSatis 2007 2.0T Initiale, Twingo Initiale 2002
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 23:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Jeżeli możecie najpierw wstawcie auto do ogrzewanego garażu na noc - trochę wilgoci w linkach i mrozu i jest problem - jeżeli minie wiadomo że mamy nieszczelne linki i wchodzi woda. Zwalnianie awaryjne należy pociągnąć linkę w schowku - ale na boga z umiarem !!! i przekręcić o 90 stopni - ręczny wtedy nie działa - co widać na czerwono na desce.
Jakieś pytania - piszcie Smile
_________________
Pomogłem - pomagaj innym
Najlepszym sposobem pozbycia się problemu jest rozwiązanie go
Powrót do góry
pawelmi82

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso, Exclusive, 2,0 hdi,
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 19 Kwi 2013, 10:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Jest mały problem z ręcznym, do tej pory działał normalnie, ale ostatnio trochę słabiej trzymał, od wczoraj nie działa w ogóle, tzn. nie trzyma.
Podpinałem pod kompa nie ma błędów, po zaciągnięciu normalnie się zapala kontrolka na wyświetlaczu wszystko jak trzeba, jedynie nie trzyma już w ogóle i silniczek pracuje bardzo cicho prawie go nie słychać. Co robić?
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_47

Dyskutant



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 62

Posiadane auto: LS430
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 09:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Po pierwsze trzeba sprawdzić czy linka fizycznie się naciaga (z pól roku temu je dorabiałem, bo jedna się zapiekła), jeśli nie to na 95% stanął zacisk i gdy ten stan trwa dość długo linka się zapieka. Z zaciskami to jakaś parodia, u mnie zmieniane już ze 3 razy na nowe w ASO (niecałe 200tys km od nowości), w ostatni czwartek wymieniałem klocki z przodu zaleciłem sprawdzić co się dzieje z tyłu, to niestety jeden zacisk stał. Rozruszali tłoczek i przez jakiś czas będzie chodzić, po rozruszaniu go mechanizm hamulca działa dużo ciszej, wcześniej strasznie głośno pracował.
Powrót do góry
cwiro

Dyskutant



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP Dolsk
Posiadane auto: Citroen C4 grand picasso 2.0HDI, SKODA SUPERB 2003R. 1.9TDI 136KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 11:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Ziutek
proponuje Ci wymień płyn hamulcowy - wiocznie jest stary i ma dużo wody a jak wiadomo jest substancją higroskopijną i z stąd mogą się brać Twoje problemy z zapiekającymi tłoczkami. a poza tym na śruby pływające koniecznie smar miedziany lub coś podobnego z nowszych wynalazków.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Espace

23 900

2010r.

220 000 km

śląskie

RenaultClio

42 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System