Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karambol

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie/Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 Turbo
Piwa: 0/13
Wysłany: Czw 24 Gru 2015, 14:54
Temat postu:

Na pomoc! Hamulec ręczny nie puszcza!


Cześć!
1go Grudnia wyskoczył mi błąd hamulca ręcznego (miałem zając sie tym po Sylwestrze). Hamulec zaciągał sie, ale zwalniać musiałem go sam. Dzisiaj podjechałem tylko do apteki, chce wracać, a tu hamulec trzyma i nie chce się zwolnić (lampka ręcznego miga). Wyczytałem, że w schowku jest awaryjne wyłączenie ale wygląda na to, że jest zerwane, tzn w ogóle nie ma tam nic tylko okrągły otwór średnicy palca (w głębi schowka, na najdalszej ściance). Jest jeszcze zaślepka, dość spora na płytszej ściance ale za nią nie ma nic co przypominało by jakiś awaryjny wyłącznik.
Co robić w takiej sytuacji?
Wesołych Świąt i bezawaryjnych Vel'ów Wink !
_________________
Marcin M
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2015, 01:48
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z bliższymi i dalszymi ściankami schowka. W podłokietniku między fotelami wyjmujesz dno i tam jest to czego szukasz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Karambol

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie/Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 Turbo
Piwa: 0/13
Wysłany: Pią 25 Gru 2015, 14:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Mrozu555 napisał:
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z bliższymi i dalszymi ściankami schowka. W podłokietniku między fotelami wyjmujesz dno i tam jest to czego szukasz.


No właśnie o to mi chodziło, ale czytając fotum nikt nie pisał, że to schowek w podłokietniku wiec szukałem w schowku deski rozdzielczej - jak chłopski rozum mi podpowiadałSmile - (on ma własnie nie regularny kształt, dlatego pisałem o tych ściankach.)
W każdym razie cięgno znalazłem ale to nic nie daje, ciągnę z wyczuciem ale może za słabo, może to trzeba konkretnie pociągnąć bo na razie nie udało mi sie zwolnić ręcznego.
Czy to powinno pójść w miarę lekko czy nie?
_________________
Marcin M
Powrót do góry
Karambol

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie/Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 Turbo
Piwa: 0/13
Wysłany: Wto 29 Gru 2015, 20:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Karambol napisał:
Mrozu555 napisał:
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z bliższymi i dalszymi ściankami schowka. W podłokietniku między fotelami wyjmujesz dno i tam jest to czego szukasz.


No właśnie o to mi chodziło, ale czytając fotum nikt nie pisał, że to schowek w podłokietniku wiec szukałem w schowku deski rozdzielczej - jak chłopski rozum mi podpowiadałSmile - (on ma własnie nie regularny kształt, dlatego pisałem o tych ściankach.)
W każdym razie cięgno znalazłem ale to nic nie daje, ciągnę z wyczuciem ale może za słabo, może to trzeba konkretnie pociągnąć bo na razie nie udało mi sie zwolnić ręcznego.
Czy to powinno pójść w miarę lekko czy nie?


Widzę, że nikt nie wie. Wiec dla takich jak ja na przyszłość - trzeba to cięgno ciągnąć naprawdę mocno, tak mocno, że kobieta by sobie nie poradziła. I żadne moduły po tym nie siadają ani nic nie jest do wymiany - to jest zwolnienie ręcznego na wieki wieków - amen!
_________________
Marcin M
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 29 Gru 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Jak tak zwolniles ręczny to później sprawdzałeś czy automatycznie zaczął działać?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Gru 2015, 22:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Karambol

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie/Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 Turbo
Piwa: 0/13
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 09:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Mrozu555 napisał:
Jak tak zwolniles ręczny to później sprawdzałeś czy automatycznie zaczął działać?


Nie sprawdzałem bo auto zostało w serwisie żeby sprawdzić dlaczego w ogóle pojawił się błąd hamulca. Ale już nie o to chodzi czy zaczął działać tylko o to, że możemy kontynuować jazdę lub np zwolnić ręczny kiedy nie ma akumulatora.
_________________
Marcin M
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 09:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Warto wiedzieć na przyszłość.
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 11:47
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


W instrukcji jest napisane, źe nic sie nie psuje przy zerwaniu awaryjnym.
Jedynie może wyswietlać bład hamulca, lub hamulec może nie działać. Ale wtedy pomaga odpięcie akumulatora.

Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Powrót do góry
Karambol

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie/Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 Turbo
Piwa: 0/13
Wysłany: Pią 01 Sty 2016, 12:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


basal napisał:
W instrukcji jest napisane, źe nic sie nie psuje przy zerwaniu awaryjnym.
Jedynie może wyswietlać bład hamulca, lub hamulec może nie działać. Ale wtedy pomaga odpięcie akumulatora.

Przynajmniej tak było w moim przypadku.


Ale już samo określenie "zerwanie awaryjne" brzmi jak by się jakaś tragedia działa i lepiej tego nie ruszać. A to jest po prostu najzwyczajniej ręczne zwolnienie hamulca postojowego. Dlatego lepiej określać to bardziej komunikatywnie szczególnie dla ludzi, którzy mają to auto od niedawna i nie chcą niczego spieprzyćWink
Gdzieś wyżej wyczytałem jeszcze, że przy zwalnianiu ręcznym należy ten uchwyt pociągnąć i obrócić o 90 stopni, co jest absolutną bzdurą. Nie wiem dlaczego ludzie podają takie informacje - żeby innych w błąd wprowadzić?
Albo że należy cięgno ciągnąć 'z wyczuciem' co też jest wprowadzaniem w błąd. To trzeba ciągnąć bardzo mocno, a jak się przeczyta, że 'z wyczuciem' to nigdy się hamulca nie zwolni. Dlatego miałem taki problem jak się naczytałem tutaj tych bzdur.
Jak już przekazujemy tu jakieś informacje to na 100% sprawdzone i z pierwszej ręki a nie 'a ja słyszałem, że..."

Pozdro w Nowym Roku Very Happy
_________________
Marcin M
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 21:53
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Odkopuję temat, bo "maniak z seata usunął mój wątek, mimo, że problem mam zupełnie inny.

A mianowicie, jak rozwiązać problem z brakiem hamulca postojowego? Jakiś czas temu rozładował mi się totalnie akumulator i prawdopodobnie po tym hamulec postojowy przestał w ogóle działać. Kiedyś miałem z nim przeboje, że wyskakiwał błąd w czasie jazdy i nie można było zaciągnąć hamulca, lub po dłuższym postoju trzeba było go zrywać awaryjnie, bo się zakleszczał. W tamtym przypadku pomagało odłączenie aku i na jakiś czas był spokój z błędem hamulca. Teraz natomiast hamulec w ogóle się nie zaciąga, nie reaguje na dźwignię, wyłączenie silnika itd. Po włożeniu karty do czytnika ikonka od hamulca chwilę świeci, ale po odpaleniu gaśnie, a hamulca nadal brak. Żadnych błędów z hamulcem nie wyświetla na wyświetlaczu.
Jak rozwiązać ten problem? Odłączenie aku nie pomaga. Można go włączyć jakoś z pozycji clipa/ddt? W czym tkwi problem?

Dość pilnie muszę to rozwiązać, bo niedługo wychodzi mi przegląd, a bez hamulca postojowego mogę mieć przeboje z diagnostą?
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 21:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) hamulec ręczny


Jedz na clipa
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 269 km

śląskie

RenaultCaptur

43 900

2015r.

89 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System