Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic II 1,6 16v 2005 Gaśnie podczas jazdy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yanik13

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Scenic II 1,6 16v 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 20:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1,6 16v 2005 Gaśnie podczas jazdy


pisarz84 napisał:

Co robić???

Nic, jezdzic, byc moze zaciagnales hamulec na lodzie i przy zwalnianiu jedno kolo pociagnelo po tym lodzie bez odpuszczenia-- he heh tez kiedys tak miałem, ale samo zgasło. Oba koła zaciągają?
Powrót do góry
tdoszla

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADZIEJOWICE
Posiadane auto: SCENIC II 1.6 BENZYNA+GAZ, Grand Scenic II 2.0 B+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 09:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1,6 16v 2005 Gaśnie podczas jazdy


Witam wszystkich.
Odświeżam wątek, bo nie chcę zakładać nowego i dublować problemu. Mam podobny problem do opisanego w temacie. Autko gaśnie podczas jazdy (ostatnio coraz częściej), więc poczytałem trochę forum co może być przyczyną. Pół roku temu wymieniona była pompa paliwa i ona na pewno nie szwankuje (sprawdzana ostatnio), podłączenie do kompa nie wykazuje błędów, więc na razie nie czepiam się czujników. W pierwszej kolejności zabrałbym się za sprawdzenie, czy nie grzeją się któreś przekaźniki i teraz moje pytanie, gdzie ich szukać. Znalazłem jeden obok kierownicy przy bezpiecznikach (znalazłem zdjęcie z meganki, ale u mnie wygląda to podobnie - ten żółty klocek) i zastanawiam się za co on odpowiada. Według mnie jest od dość gorący, ale nie znam się i nie wiem kiedy można uznać, że się przegrzewa (na oko ma ok 50 stopni). Prosiłbym o poradę, gdzie szukać przekaźników, które mogą powodować unieruchomienie silnika. Czy warto wymienić w ciemno czujniki wałka rozrządu i wału korbowego? Zjarał mi się też w ciągu pół roku dwukrotnie wyświetlacz (właśnie wrócił z naprawy), więc równie dobrze może gdzieś być zwarcie, albo to zbieg okoliczności.

pozdrawiam
Powrót do góry
tdoszla

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADZIEJOWICE
Posiadane auto: SCENIC II 1.6 BENZYNA+GAZ, Grand Scenic II 2.0 B+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Lip 2016, 12:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1,6 16v 2005 Gaśnie podczas jazdy


Okazało się, że padł czujnik wału. Po wymianie jest wszystko ok. Ponieważ wcześniej czytałem różne sugestie podzielę się informacją od mechanika (nie wiem czy słuszną). Powiedział mi, że ten czujnik odpowiada za podawanie sygnału na pompę paliwa, świece, wtryski i jeżeli sam chciałbym szukać usterki, to nie sugerować się wtedy tym, że jak brak iskry, to szukać w zapłonie itp.. Czujnik odpowiada za kilka rzeczy od podawania paliwa do iskry na świecach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie

RenaultClio

39 900

2018r.

89 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultKadjar

89 990

2020r.

31 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System