Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) laguna II phI 1,8 16 V Elektronik od sterowników sagem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor37

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 22


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 19:57
Temat postu:

laguna II phI 1,8 16 V Elektronik od sterowników sagem


Witam, w celu rozwiązania problemu szukam elektronika samochodowego zajmującego się programowaniem itp. sterowników silnika.
Silnik pracuje idealnie (pali itp. itd), posiada jedną niedogodność (brak wyrównania obrotów przy skręcie, spada z obrotów, zatrzęsie silnikiem, potrafi zgasnąć). Po prostu nie ma różnicy dla silnika czy podłączony jest czujnik ciśnienia wspomagania czy nie. Wymieniłem pompa wspomagania - bez rezultatu, wyczyszczona przepustnica, wymienione świece, sprawdzony czujnik ciśnienia wspomagania (sygnał (-) podawany jest na złącze B styk C4 do sterownika Sagem S2000RPM). Elektronik samochodowy który uchodzi za dobrego stwierdził, że nie wie co jest, błędów nie widzi, to co może zrobić to delikatnie podnieść obroty, ale to problemu nie rozwiązuje.
Zdecydowałem się na wymianę sterownika, pewien pan który się tym zajmuje przystosował mi sterownik do mojego auta, mówił, że jak podłączę odpalę samochód (sterownik posiadał inne numery te przy kodach paskowych zaczynające się na 8200...) owszem odpaliłem, wszystko super, jest natychmiastowa reakcja silnika na skręt kierownicą, już się ucieszyłem, ale losowo silnik przechodzi w tryb awaryjny. Pomyśleliśmy, że ten sterownik jest uszkodzony, zdecydowaliśmy się na drugi - ten sam efekt. Doszliśmy do wniosku, że musi być sterownik o takich samych nr, zdobyłem taki i się okazało, że silnik zachowuje się identycznie tak jak na oryginalnym, wszystko OK, ale nie ma wyrównania obrotów przy skręcie.
Zaznaczam, że na wszystkich sterownikach jest reakcja silnika po włączeniu klimatyzacji, silnik automatycznie podnosi sobie obroty.
Z tego co zdołałem się zorientować, prawdopodobnie dla mojego przypadku napisano nowe oprogramowanie sterownika wtrysku, eliminujące tą przypadłość. (bo były różne wersje oprogramowania używane w tych Lagunach i dopiero weryfikacji wersji oprogramowania, przy pomocy przyrządu diagnostycznego dałaby by pewność, ale wygląda to na ten przypadek). Komu mogę zlecić, może kogoś poradzicie w podkarpackiem.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 20:30
Temat postu:

Re: ( Renault ) laguna II phI 1,8 16 V Elektronik od sterowników sagem


Temat po korekcie przenoszę do właściwego działu /reg. forum pkt 8/
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 00:01
Temat postu:

Re: ( Renault ) laguna II phI 1,8 16 V Elektronik od sterowników sagem


naprawa jest prosta jak budowa cepa a elektronik słabo ogarnia temat
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Polecane warsztaty


RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultFluence

21 900

2011r.

225 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultClio

15 900

2010r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System