Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Szarpie/Dławi.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawidbow

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Renault thalia, 1.4, 2001r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 14:33
Temat postu:

Szarpie/Dławi.


Witam wszystkich,
Sprawa dotyczy mojej Renault thalia 1.4 8v z 2001r. Kupiłem ją za niewielkie pieniądze po czym pojechałem do mechanika zeby stwierdził co w najbliższym czasię bedzie trzeba zrobić. Powiedział ze Gaz jest od 10lat w aucie silnik nie nadaje sie do remontu lepiej szukać okazji i kupić silnik a tego wymęczyć do końca.

Tak więc zrobiłem, okazja się trafiła ponieważ trafiłem na silnik z 2005r wraz ze skrzynią za 1400zł z 65tys przebiegiem więc kupiłem i zawiozłem do wymiany.Mechanik zabrał się za robote pow że silnik wygląda ok. czysty bez przecieków itd. Kiedy przyjechałem po odbiór auta za 2tyg;/ usłyszałem ze musi sobie doliczyć 300zł bo skrzynia była zapieczona, że woda tam się dostała i nie mogli jej rozdzielić i ze cewka nie przekazywala i tez musial wymienic. odebrałem auto przy czym auto chodziło dziwnie i szarpało na małych obrotach. zapytałem co jest to powiedział, że widocznie 1Cylinder sie podwiesza albo na jednym jest nagar i nie dochodzi do konca ze to przez ta wode i trzeba to zrobić. A i ze na tym jednym cylindrze jest kompresja bardzo slaba a u reszty jak w nowym. wiec tez zabral sie za robote rozebral silnik niby zrobil wyczyscil, pow ze teraz kompresja jest(przy mnie jej nigdy nie sprawdzał) ale o dziwo auto chodzilo identycznie i stwierdzil ze uszkodzony jest sterownik silnika(przy starym silniku jakos dzialal ) to kupiłem cały modół wraz ze sterownikiem wymienil. i Sprawa Wygląda tak. Na początku auto chodziło ok ale po tyg. Auto po zagrzaniu silnika wogole nie jedzie na benzynie nie reaguje na pedał gazu a raczej reaguje ale obroty sie nie podnoszą i po chwili strzela. wcisne caly pedal gazu na biegu jalowym to podniesie sie do 2.5tys obrotów i dosc dalej nie pojdzie a raczej nawet spada jak upuszcze gazu to przez ulamek sekundy podnosza sie obroty i spadaja. o jezdzie na paliwie mozna zapomniec nawet nie rusz z miejsca.(jak jest zimny przy dodawaniu gazu na benzynie dojde do konca obrotomierza) ale po krótkiej pracy silnika znowu [cenzura]. NA LPG da sie jechac szarpie i czasami go strasznie przymula ale jedzie. przy rozpedzaniu obroty dochadza do 4.5tys i go odcina a czasami na2 czy 3biegu dochodzi do 5.5 i odciecie. znowu czasami na zadnym biegu go nie szarbie zbiera sie ladnie i plynnie ale tylko do 3tys obrotow dalej nie chce isc i jest przymulony. PROSZE O POMOC JESLI KTOS MIAL TAKI PRZYPADEK;(


MECHANIK:
Pow zaraz po wymianie silnika ze jeden wtrysk nie dopalal i go przeczyscil pompa paliwa sprawna wiekszosc czujnikow wymieniona i sprawdzona;/ nie mam juz pomysłów;(
Auto odpala od styku jak bylo -15 to po 2kreceniach zapalil. na biegu jałowym pracuje równo i plynnie po dodaniu gazu lipa.[/b]

*NAsuwa mi sie pytanie czy ma to jakies znaczenie ze silnik jest z 2005 roku a sterownik z 2000roku? podobno byla zmiana lekka w tych silnikach i bez skrzyni by nie przypasowało do mojej.Może byc tak ze trzeba go programować? czy poprostu mam takiego pecha ze przyslali mi uszkodzony sterownik?
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 21:35
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Szarpie/Dławi.


przepchany katalizator :lol:odkręć wydech za katem i spróbuj Laughing
_________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez leiden dnia Nie 17 Mar 2013, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Dawidbow

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Renault thalia, 1.4, 2001r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 10:17
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Szarpie/Dławi.


KATALIZATOR JEST JAK NOWY Z UWAGI NA CZĘSTSZĄ JAZDE NA GAZIE. Byłem to sprawdzić. Jasny nie osmolony bez pęknieć i zapchań.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultKadjar

56 800

2016r.

177 000 km

małopolskie

RenaultScenic Conquest

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System