Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Szarpie/Dławi.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawidbow

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Renault thalia, 1.4, 2001r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 14:33
Temat postu:

Szarpie/Dławi.


Witam wszystkich,
Sprawa dotyczy mojej Renault thalia 1.4 8v z 2001r. Kupiłem ją za niewielkie pieniądze po czym pojechałem do mechanika zeby stwierdził co w najbliższym czasię bedzie trzeba zrobić. Powiedział ze Gaz jest od 10lat w aucie silnik nie nadaje sie do remontu lepiej szukać okazji i kupić silnik a tego wymęczyć do końca.

Tak więc zrobiłem, okazja się trafiła ponieważ trafiłem na silnik z 2005r wraz ze skrzynią za 1400zł z 65tys przebiegiem więc kupiłem i zawiozłem do wymiany.Mechanik zabrał się za robote pow że silnik wygląda ok. czysty bez przecieków itd. Kiedy przyjechałem po odbiór auta za 2tyg;/ usłyszałem ze musi sobie doliczyć 300zł bo skrzynia była zapieczona, że woda tam się dostała i nie mogli jej rozdzielić i ze cewka nie przekazywala i tez musial wymienic. odebrałem auto przy czym auto chodziło dziwnie i szarpało na małych obrotach. zapytałem co jest to powiedział, że widocznie 1Cylinder sie podwiesza albo na jednym jest nagar i nie dochodzi do konca ze to przez ta wode i trzeba to zrobić. A i ze na tym jednym cylindrze jest kompresja bardzo slaba a u reszty jak w nowym. wiec tez zabral sie za robote rozebral silnik niby zrobil wyczyscil, pow ze teraz kompresja jest(przy mnie jej nigdy nie sprawdzał) ale o dziwo auto chodzilo identycznie i stwierdzil ze uszkodzony jest sterownik silnika(przy starym silniku jakos dzialal ) to kupiłem cały modół wraz ze sterownikiem wymienil. i Sprawa Wygląda tak. Na początku auto chodziło ok ale po tyg. Auto po zagrzaniu silnika wogole nie jedzie na benzynie nie reaguje na pedał gazu a raczej reaguje ale obroty sie nie podnoszą i po chwili strzela. wcisne caly pedal gazu na biegu jalowym to podniesie sie do 2.5tys obrotów i dosc dalej nie pojdzie a raczej nawet spada jak upuszcze gazu to przez ulamek sekundy podnosza sie obroty i spadaja. o jezdzie na paliwie mozna zapomniec nawet nie rusz z miejsca.(jak jest zimny przy dodawaniu gazu na benzynie dojde do konca obrotomierza) ale po krótkiej pracy silnika znowu [cenzura]. NA LPG da sie jechac szarpie i czasami go strasznie przymula ale jedzie. przy rozpedzaniu obroty dochadza do 4.5tys i go odcina a czasami na2 czy 3biegu dochodzi do 5.5 i odciecie. znowu czasami na zadnym biegu go nie szarbie zbiera sie ladnie i plynnie ale tylko do 3tys obrotow dalej nie chce isc i jest przymulony. PROSZE O POMOC JESLI KTOS MIAL TAKI PRZYPADEK;(


MECHANIK:
Pow zaraz po wymianie silnika ze jeden wtrysk nie dopalal i go przeczyscil pompa paliwa sprawna wiekszosc czujnikow wymieniona i sprawdzona;/ nie mam juz pomysłów;(
Auto odpala od styku jak bylo -15 to po 2kreceniach zapalil. na biegu jałowym pracuje równo i plynnie po dodaniu gazu lipa.[/b]

*NAsuwa mi sie pytanie czy ma to jakies znaczenie ze silnik jest z 2005 roku a sterownik z 2000roku? podobno byla zmiana lekka w tych silnikach i bez skrzyni by nie przypasowało do mojej.Może byc tak ze trzeba go programować? czy poprostu mam takiego pecha ze przyslali mi uszkodzony sterownik?
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 21:35
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Szarpie/Dławi.


przepchany katalizator :lol:odkręć wydech za katem i spróbuj Laughing
_________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez leiden dnia Nie 17 Mar 2013, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Dawidbow

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Renault thalia, 1.4, 2001r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 10:17
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Szarpie/Dławi.


KATALIZATOR JEST JAK NOWY Z UWAGI NA CZĘSTSZĄ JAZDE NA GAZIE. Byłem to sprawdzić. Jasny nie osmolony bez pęknieć i zapchań.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

4 999

2004r.

355 000 km

wielkopolskie

RenaultZoe

94 990

2022r.

17 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System