Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Problem z odpaleniem po dłuższym postoju RENAULT THALIA 1.4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlos_91

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 B+G 75KM 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 18:08
Temat postu:

Problem z odpaleniem po dłuższym postoju RENAULT THALIA 1.4


Witam wszystkich. Mam duży problem z Renault Thalia mianowicie: podczas postoju auta powyżej 2 godzin mam problem z odpaleniem silnika, rozrusznik bardzo dobrze kręci ale nie łapie dopiero po wciśnięciu pedału gazu załapie i jak wtedy wyłączę silnik i jeszcze raz zapalę to od razu łapie, i następnie po dluzszym postoju znowu to samo. Wymieniłem czujnik położenia wału, natomiast to nie pomogło, próbowałem przekręcić stacyjkę na zapłon poczekać chwilkę dlużej żeby pompa paliwowa pod pompowała ale to nic nie daje, auto jest na gazie było podejrzenie gromadzenia się tam gdzieś gazu ale gaz został zakręcony autem jeździłem 2 dni na benzynie ale dalej to samo, auto było u mechanika też nie znaleźli przyczyny. Jeśli ktoś wiedziałby jak może pomóc bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję, wybieram się na wakacje i chciałbym jechać sprawnym autem.
Powrót do góry
krzys7575

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tyszowce
Posiadane auto: scenic 1,6 97r.90 KM
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 15 Lut 2013, 10:40
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Problem z odpaleniem po dłuższym postoju RENAULT THALIA 1.4


Witam, i jak poradziłeś sobie z usterką? Mam taki sam problem. Prosiłbym o odpowiedź jak się sprawa ma.
_________________
Szerokości
Krzysiek
Powrót do góry
Bartek W.

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Thalia 1,4 RT 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 13:33
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Problem z odpaleniem po dłuższym postoju RENAULT THALIA 1.4


Witam,

nie chcę straszyć ale u mnie podobna usterka (przez moje niedopatrzenie) zakończyła się ostatecznie wymianą silnika (nie chciałem wymieniać samej głowicy).

Jeżeli wymiana elementów zapłonu nie pomaga (świece, przewody, cewka) sprawdź czy nie masz nieszczelności w głowicy (czy przypadkiem płyn nie przechodzi do oleju lub na odwrót). U mnie gapiostwo tego trwało pół roku i dodatkowym symptomem pod koniec był znaczny ubytek płynu chłodniczego aż strzeliła mi głowica na amen więc może tu leży przyczyna.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultClio

38 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

23 600

2008r.

219 000 km

śląskie

RenaultMegane

28 900

2011r.

174 278 km

mazowieckie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System