Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) tabliczka znamionowa - badanie okresowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mistrzeee

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Clio II (RN), 1.9 D, 1999 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 22:14
Temat postu:

tabliczka znamionowa - badanie okresowe


Witam!
Byłem dziś na badaniu technicznym (przeglądzie) pierwszy raz. Mechanik nie znalazł żadnej usterki. Później sprawdził numer VIN (wszystko ok), a na końcu szukaliśmy tabliczki znamionowej. Oczywiście nie może być idealnie i owa tabliczka nie została znaleziona.
Dostałem zaświadczenie do Starostwa o pozwolenie na wyrobienie tej tabliczki.
Skasował mnie za przegląd 98 zł i powiedział, że nie może mi go podbić, bo ta tabliczka musi być!!
Czy ona jest taka ważna????!!!!

p.s. Pewnie w Starostwie za to pozwolenie będę musiał zapłacić i później za zamontowanie tej tabliczki z tego co mówił to 50 zł...masakra jakaś
Temat przenoszę do właściwego działu
Moderator Toronto
Powrót do góry
gadu-gadu
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 07:12
Temat postu:

Re: ( Renault ) tabliczka znamionowa - badanie okresowe


Tak jest ważna.
Ja w VW jej nie mam (posiadając jednocześnie wszystkie znaki identyfikujące pojazd). Pierwszy przegląd po zakupie robiłem na znajomej stacji i warunkowo mi podbili. Teraz jak robiłem ponownie to po sprawdzeniu wszystkiego co należało, Pan diagnosta zabrał się za szukanie tabliczki której nie było. Zostałem odprawiony z kwitkiem. Muszę wziąć wreszcie cztery litery w troki i załatwić tę sprawę, bo już tak trzy lata się ślizgam.
Ciekawi mnie tylko dlaczego zapłaciłeś za przegląd którego Ci wg. prawa nie zrobił. Mi powiedział że nic nie płacę bo przeglądu de facto nie ma. Jeżeli wziąłeś jakieś potwierdzenie w postaci paragonu lub faktury to zażądałbym zwrotu kasy. Pieniądze może wziąć za wykonane badanie techniczne, a takowego nie ma bo nie zostało potwierdzone wpisem do dowodu rejestracyjnego i do książki badań na stacji diagnostycznej.
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.


Ostatnio zmieniony przez baton208 dnia Sob 06 Kwi 2013, 08:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 07:54
Temat postu:

Re: ( Renault ) tabliczka znamionowa - badanie okresowe


Jeżeli Diagnosta skasował za przegląd, to niema problemu, po wydaniu tabliczki podjedziesz do niego on musi tylko Ci przynitować tabliczkę już bez brania żadnej opłaty. Koszt tabliczki oscylował w granicy 30-tu paru zł.
Każdy przegląd zaczyna się od sprawdzenia nr rej pojazdu oraz nr nadwozia
jak na tym etapie auto nie przechodzi to dalej niema sensu robić diagnostyki.
Nie będzie źle. Ostatecznie zgłosić naruszenie w starostwie, podać nr pozwolenia stacji, i narobić smrodu gościowi. Dość cwaniactwa w tym kraju.
_________________
Powrót do góry
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 08:19
Temat postu:

Re: ( Renault ) tabliczka znamionowa - badanie okresowe


Własnie skonsultowałem się ze znajomym diagnostą. O to co mi napisał:
"Zapłacisz, dostaniesz negatyw i 14 dni na usunięcie problemu. (...) Jeśli trafisz na upier.dliwca, zabierze Ci dowód."
Tak że nie miałem racji wyżej.
Tabliczkę i tak trzeba zrobić, bez względu na koszta.
Z tym że jak mi powiedział diagnosta, nie wszystkie stacje nabija Ci tabliczkę. To zrobią chyba tylko okręgowe, te podstawowe na pewno nie maja prawa.
W starostwie dowiesz się wszystkiego dokładnie.
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
peet-poznan

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Scenic Grand
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 22:32
Temat postu:

tabliczka znamionowa - badanie okresowe


Kolego,
jeżeli posiadasz Renault to taką tabliczkę (naklejkę) zamawiasz w salonie Renault - w częściach zamiennych. Ciekawostka to, że Oni sprowadzają ja za darmo z Francji.
Jak zamawiałem do swojego Scenica to w jednym mi krzyknęli 200 zł, pojechałem do drugiego (poznan) i tam już nie było problemu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 22:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 23:02
Temat postu:

Re: tabliczka znamionowa - badanie okresowe


peet-poznan napisał:
Kolego,
jeżeli posiadasz Renault to taką tabliczkę (naklejkę) zamawiasz w salonie Renault - w częściach zamiennych.

Dokładnie, w renówkach nie ma ,,twardych tabliczek,,(były w starszych rocznikach) W Clio jest naklejka na prawym/środkowym słupku i tyle wystarczy do przeglądu, poza numerem VIN wybitym na wzmocnieniu podłogi pod fotelem pasażera. Jeżeli jest naklejka, diagnosta nie ma podstaw do żądania jakiejkolwiek tabliczki bo nie było jej fabrycznie na aucie.
Powrót do góry
mistrzeee

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Clio II (RN), 1.9 D, 1999 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 12:41
Temat postu:

Re: ( Renault ) tabliczka znamionowa - badanie okresowe


Dziękuję za odpowiedzi.
Tylko, żeby wydać teraz tą naklejkę to muszę mieć pozwolenie ze Starostwa? Bo przecież oni muszą wiedzieć co tam wpisać.
Myślę, że dlatego mnie skasował, żebym po prostu do niego wrócił i zapłacił za blaszaną tabliczkę (pokazywał mi przy przeglądzie że takie ma).
Narazie jeżdżę z zaświadczeniem o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i tam w uwagach jest napisane: "pojazd sprawny technicznie".
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

RenaultEspace

59 999

2016r.

199 000 km

pomorskie

RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

21 900

2007r.

196 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System