Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Błędy ABS, ESP, hamulca, prędkościomierza, a wszystko działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abderyta

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Maj 2013, 09:36
Temat postu:

Błędy ABS, ESP, hamulca, prędkościomierza, a wszystko działa


Witam,

Ostatnio mam taką zagwozdkę, o którą pytano już na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi konkretnej i jednoznacznej. Pytam więc i ja.

Od tygodnia w nieregularnych odstępach -czasem raz na całą 30km trasę, czasem kilka razy w ciągu paru minut- na desce rozdzielczej zapalają się kontrolki hamulca ręcznego, ABS, ESP i czerwony napis STOP. W tej chwili wskazówka prędkościomierza opada, a jeśli był włączony tempomat to się wyłącza. Mam wrażenie, że czasem przy tym spada siła wspomagania kierownicy, ale nieznacznie i nie zawsze. Gadaczka milczy. Wszystkie systemy, to jest hamulec i ABS w tym czasie działają. Po chwili -od 2 sekund do 10 kontrolki gasną.

Podłączyłem się pod kompa, ale mechanik nie potrafił wskazać przyczyny, ale w mojej okolicy to są głównie kowale, nie mechanicy. Co to może być?
Powrót do góry
archive_47

Dyskutant



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 62

Posiadane auto: LS430
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Maj 2013, 09:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Błędy ABS, ESP, hamulca, prędkościomierza, a wszystko działa


Opis sugeruje, ze coś z sygnałem o prędkości auta jest nie tak. Miałem podbnie w Espace uwalona pompa ABE-ESP chodzi o jej elektornikę, u mnie nie podawała sygnału prędkości poprzez CAN do komputera skrzyni biegów i ta gorzej pracowaała, ale u mnie zdechy wszystkei systemy w tym ASR i ABS. Zaczynało się podobnie czyli sporadycznie, póxniej świeciło non stop od samego startu. Usterka pomp powiedzmy, że jest typowa. Generalnie trzeba odczytać błędy ze wszystkich modułów (trzeba sprawdzić deskę, komputer skrzyni i inne bo wszystko ze sobą jest powiazane, ale warunek dedykowany interfejs czyli albo CLIP albo chociaż DDT bo te "uniwerslane" podaja głupoty i dlatego nikt nie wie o co biega. Jak beda błedy bedzie widomo o co biega.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultMegane

71 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultKadjar

86 990

2021r.

15 000 km

śląskie

RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System