Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg2804

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): STARACHOWICE
Posiadane auto: TRAFIC II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Cze 2013, 16:36
Temat postu:

trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


witam wszystkich mam problem jak w temacie.miala to byc zwykla wymiana uszczelki pod glowica a co sie okazalo jest peknieta glowica przy zaworze wydechowym I przytarty jeden cylinder.nie wiem czy sie oplaci ze
montowac to I gdzie takie rzeczy dobrze robia?.chcialem kupic drugi silnik ale nigdzie nie ma takiego moze ktos podpowie od czego by dopasowal silnik ? Dane mojego to Renault trafic 08r kod silnika f4r 820 2.0 16v 117km skrzynia 6 stopniowa.prosze was o pomoc bo juz ie wiem co z tym dalej robic .
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 01 Lip 2013, 03:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Kup silnik f4r i przezuc osprzet,nie musi to byc 820 jesli przerzucisz swoje kolektory,turbinke,wtryski i reszte gratow dolaczonych do silnika
Doswiadczylem juz swapow 1.9 z laguny do vivaro i 2.5 z mastera do vivaro,wszystko ladnie chodzi jesli robi sie to profesjonalnie z zachowaniem momentow dociagniec srub i jak wspomnialem wtryski musza byc twoje albo adaptacja
Powrót do góry
greg2804

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): STARACHOWICE
Posiadane auto: TRAFIC II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lip 2013, 11:51
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


z silnikiem 1.9 dci nie bylo by problemu ale to f4r 2.0 16v 117km benzyna bez zmiennej fazy rozrzadu I ze szkrzynia 6 biegowa .A wiekszosc renuwek ma zmienna faze I skrzynie 5 biegowe .ogladalem juz pare silnikow z scenika ,laguny I sa glowice inne I blok tez ja mam duze kolo zamachowe a kod bloku f4a.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 14:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Witam. Silnik pasuje kropa w kropę od Laguny II. Również posiadam i Trafica i Vivaro z silnikiem F4R i jeszcze nie zdarzyło się żeby cokolwiek nie pasowało.
Pompa klimy, łapa alternatora, cewki etc... wszystko pasuje. F4R to F4R a reszta oznaczeń typu 720 czy 820 to tylko osprzęt mocowany do silnika.
Powrót do góry
greg2804

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): STARACHOWICE
Posiadane auto: TRAFIC II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lip 2013, 00:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


dzwonilem w pare miejsc I wiem juz ze wychodzily dwa doly silnika z mniejszym sprzeglem kod bloku f4r I z wiekszym sprzeglem kod bloku f4k I rzekomo ten wiekszy ma pasowac do mojej 6 skrzyni ale juz gore maja te od laguny ze zmienna faza razrzadu a u mnie nie ma zmiennej fazy .teraz pytanie czy da sie jakos ( ominac,zaslepic ) ta zmiena faze I czy bedzie silnik wspulgral z osprzetem .gosc ktory ma taki silnik twierdzi ze bez problemu da sie obejsc ta zmienna faze albo moj walek wstawic. I ze bedzie chodzil, co wy o tym sadzicie? czy lepiej dac moj silnik do. tulejowania I spawania glowicy , jesli remontowac moj to gdzie ? moj mechanik radi jak juz remontowac to gliwice lub lodz. pozdrawiam I prosze o porade
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Lip 2013, 00:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Deenis

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Vivaro '05 / Lexus GS430 V8 2001 / Toyota MR2 SW20
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2016, 23:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Witam, mam podobny problem.

Udało się rozwiązać problem poskładania silnika, by pasować pod skrzyni 6tkę ?
W Vivaro zaniemógł mi silnik i muszę dopasować z osobówki, stoje przed zakupem Laguny 135KM 2005r, tylko nie wiem jak z blokami o których pisałeś.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2016, 01:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


jesli nie znajdziesz odpowiedzi to pisz na forum nie na priva
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=212389&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=214376
Powrót do góry
Deenis

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Vivaro '05 / Lexus GS430 V8 2001 / Toyota MR2 SW20
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2016, 10:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


greg2804 napisał:
dzwonilem w pare miejsc I wiem juz ze wychodzily dwa doly silnika z mniejszym sprzeglem kod bloku f4r I z wiekszym sprzeglem kod bloku f4k I rzekomo ten wiekszy ma pasowac do mojej 6 skrzyni ale juz gore maja te od laguny ze zmienna faza razrzadu a u mnie nie ma zmiennej fazy .teraz pytanie czy da sie jakos ( ominac,zaslepic ) ta zmiena faze I czy bedzie silnik wspulgral z osprzetem .gosc ktory ma taki silnik twierdzi ze bez problemu da sie obejsc ta zmienna faze albo moj walek wstawic. I ze bedzie chodzil, co wy o tym sadzicie? czy lepiej dac moj silnik do. tulejowania I spawania glowicy , jesli remontowac moj to gdzie ? moj mechanik radi jak juz remontowac to gliwice lub lodz. pozdrawiam I prosze o porade


Mam pytanie głównie odnośnie zacytowanego pytania.
Po rozmowach z eekz (wielkie dzięki dla niego, człowiek który zawsze chętnie pomoże, podpowie i odpowie) wychodzi na to, iż SWAP z Laguny II podejdzie, po małych zmianach. Mam na oku taką do kupienia (Polift 2005r, 135KM - więc chyba nie IDE, te miały 140KM). Tylko teraz pytanie, czy jak w zacytowanym poście nie ma różnic na bloku w przypadky skrzyni 6cio i 5cio biegowej ? Nie chciałbym kupić angola, porozbierać go i okaże się że nie pasi. Robi to niestety za mnie mechanik, bo nie mam możliwości sam tym się zająć (brak sprzętu i tutaj już swoją wiedzą w 100% też nie ogarnę SWAPu).

Z innej beczki - szkoda, że Renault to nie honda. Tam każdy silnik jak puzzle pasuje, w tym przypadku wrzuciłbym 3,0V6 i byłoby z głowy ...
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 18:10
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Wybacz, że dopiero odpisuję, ale ostatnio mam na głowie tyle, że się nie wyrabiam na zakrętach (robię izotermę do Movano).
Laguny z tego co wiem były też (i chyba tylko) 6 biegowe i skrzynia pasowała. Są dwa rodzaje skrzyń i różnią się umiejscowieniem linek od wybieraka. W traficu masz na górze skrzyni i takie też są w lagunach, ale nie wszystkich. Najlepiej niech sprzedający zrobi Ci fotkę to będziesz wiedział na czym stoisz. Ale skrzynia generalnie pasuje czy taka czy taka, ale fajnie by było, gdyby akurat trafiła Ci się "zapasowa", tj. z dobrym mocowaniem linek.

Co do 3.0 V6 to już ten temat przerabiałem. Jako, że mam silnik 3.0 V6 "na wierzchu" to robiliśmy z bratem pomiary. Nie to, że nie wejdzie - o nie. Miejsca pod maską starczy, ale problem polega na tym, że laguny 3.0 były tylko i wyłącznie w automacie. Niestety (W TEORII!) nie istnieje do niej skrzynia manualna. A przynajmniej nikt w Polsce takiego myka nie zrobił. Sam chciałem wstawić skrzynię manuala do swojej laguny 3.0 i bardzo długo robiłem rozeznanie. Już nawet skrzynkę od laguny I przykładałem i w sumie to pasuje. Gdy wpadłem na ten trop to znalazłem gościa w Polsce, który wrzucił skrzynię właśnie od laguny I 3.0 do laguny II, ale to co się namęczył z elektroniką i dyskoteką na desce to tylko on wie. Natomiast okazuje się, że do silnika 3.0 V6 z laguny można podpasować bez jakichkolwiek przeróbek skrzynie biegów manualne od Clio Sport V6, lub Avantime 3.0 - jednak oba te auta są rzadkością na drogach, że o częściach nie wspominając. Skrzynia od avantime swego czasu była na allegro za 1400zł, ale jakoś mi zapał na zmiany minął.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 02:38
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


to w koncu swap na 3.0 czy reanimacja 2.0?
kolego blok f4r jest taki sam dla wszystkich modeli wiec skrzynia podejdzie na 100%
Powrót do góry
mxw

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 16v long 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lis 2016, 22:51
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Witam szanownych kolegów i proszę o pomoc

Problem podobny jak w temacie, po zakupie Renault Trafic Long 9 osób 2.0 16V z LPG rok produkcji końcówka 2006r, modelowo 2007 z Niemiec, silnik F4R 820 moc 86 KW 117 KM przebieg 285 tys. km. zapomniałem o wymianie rozrządu i się stało .. Sad choć cały pakiet startowy wykonałem rzetelnie.
Mój znajomy mechanik który rozebrał silnik powiedział po oszacowaniu zniszczeń, kup kompletną głowice z wałkiem.
Czy ktoś możne mi podpowiedzieć co mam dokładnie kupić i z jakiego innego renault pasuje na 100%, możne jakiś link bym wiedział czego szukać, a może ktoś ma na sprzedasz pasujący silnik lub potrzebne części ?
Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
amedo

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolsztyn Wielkopolska
Posiadane auto: Vivaro 2.0 16V CNG 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 11:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Witam serdecznie,

Czy ważne jest czy pompa wody jest na pasku rozrządu czy wieloklinowym ?
Szukam silnika do Vivaro zamiast F4R.720, i dostaję różne informację odnośnie lokalizacji pompy wody.
Powrót do góry
BestLogin

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Vivaro 2006 2 16v LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Cze 2019, 01:18
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


Może mi któryś z kolegów wysłać na maila lub udostępnić w tym wątku zdjęcie pasa przedniego benzyniaka. Mam Vivaro bez chwytu powietrza tzn układ dolotowy kończy się na rezonatorze i z uwagi na to że nie mogę znaleźć nigdzie zdjęcia nie wiem co powinno być dalej i skąd pobierane jest powietrze w oryginale. Problem jest taki że silnik dość mocno faluje szczególnie na LPG gdy odpala się wiatrak a jest on na przeciwko rezonatora.
_________________
Vivaro 2006 2.0 16V LandiRenzo Omegas
Powrót do góry
BestLogin

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Vivaro 2006 2 16v LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Cze 2019, 21:36
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) trafic 2.0 16v f4r 820 peknieta glowica I zatarty cilinder


OK już wymacałem o co biega. W zderzaku pod reflektorem jest otwór w którym mocuje się rurę która przychodzi do rezonatora a dalej do filtra powietrza. Tymczasowo wstawiłem aluminiową i jest poprawa bo już nie ma w dolocie 75 a tylko 30 C
_________________
Vivaro 2006 2.0 16V LandiRenzo Omegas
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

62 900

2020r.

43 000 km

śląskie

RenaultCaptur

43 900

2019r.

42 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

49 900

2016r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

24 999

2011r.

204 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System