Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mwalczak90

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 12:45
Temat postu:

jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


moje autko pracuje na mineralnym czy mogę go przerzucić na półsyntetyk i jaki najlepiej wlać pomocy
Powrót do góry
gadu-gadu
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 12:59
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


nie ,nie mozna wlac polsyntetyku,ani tym bardziej syntetyku.Gdyz wtedy po jakims czasie zaczna sie wycieki z silnika.A jakiej marki ? Wlej np.Mobil1 i bedzie dobrze.Pozdrawiam
Powrót do góry
mwalczak90

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 13:48
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


czyli jak na mineralnym jest to mam nie wlewać półsyntetyku???? ale ja nie wiem czy on nie był właśnie przerzucony na minerał to mogę walc półsyntetyk bo jak go kupilaem to mial strasznei czysty olej i jeszcze do tego mial polski filtr a byl z niemiec
Powrót do góry
gadu-gadu
mwalczak90

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 13:48
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


byl wlany mobil
Powrót do góry
gadu-gadu
mwalczak90

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 13:53
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


sory nie byl lany mobil był wlany tedex sport 2000 15W40 api sl,ch-4 a i jak go kopiłem to mailem wyciek na uszczelce na wale i na głowicy i właśnie to zrobiłem i chce go na półsyntetyk przerzucić
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 13:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 17:22
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


troche chaotycznie piszesz. 15W40 to jest olej moneralny.Nie zmieniaj go na polsyntetyk,bo tego robic nie wolno.Efekty takich eksperymentow mozesz teraz obserwowac na silniku.A czy na kartce ,na ktorej nazwa oleju,jest tez data wymiany oleju?
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 20:21
Temat postu:

odp


Kolego mwalczak90 nie możesz przejść z półsyntetyku na mineralny czyli nie możesz przejść z dobrego oleju na gorszy a mozesz przejść z minerala na półsyntetyk pułsyntetyk lepiej uszczelni motor i ma inną klasę lepkosci Poczytaj na temat SAE i API albo zapytaj sie w dobrym warsztacie niech Ci wyłumaczą oco chodzi
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


Sruba .Nie wprowadzaj czlowieka w blad.NIE MOZNA przejsc z gorszego oleju na lepszy.odrotnie tak.powie Ci to kazdy mechanik.W kazdym badz razie efektem przejscia z oleju mineralnego na polsyntetyk czy syntetyk jest cieknacy silnik.To tyle co mialbym na ten temat.
Powrót do góry
mwalczak90

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 23:39
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


mi sie wydaje ze zanim go kopiłem był na półsyntetyku i ktoś go na minerał wrzucił i wszytko mi już zaczęło cieknąc uszczelka pod głowica i na wale już to powymieniałem i chce go przerzuci ac na półsyntetyk bo jest o wiele lepszym olejem mi sie wydaje i w sklepach motoryzacyjnym i w warsztacie tez tak mi powiedziano
Powrót do góry
gadu-gadu
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2008, 07:54
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


mwalczak,polsyntetyk jest lepszym olejem od mineralnego,to nie podlega dyskusji.I dlatego tez nie wolno lac lepszego oleju jesli w silniku wczesniej byl olej gorszy.Wymiane oleju robi sie tylko i wylacznie ,na taki sam olej lub gorszy,nigdy na lepszy.Lepszy ,gorszy mam na mysli lepkosc oleju.Ale jesli faktycznie sie juz uparles zeby wlac lepszy olej to go wlej.Tylko po przejechsniu ok.5 tys.km. obejrzyj silnik i poczytaj sobie ten watek.Pozdrawiam
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 20:22
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


a jaki staż masz w mechanice kolego JPG???? i co to wogule za login ja 10 lat mam swój warsztat razem z Ojcem i zawze tak robię pod warunkiem że silnik jest zawszę rozmontowywany i myty wszystkie kanały olejowe dosłownie wszystko ja tak to odebrałem Kolega mwalczak90 chę pojezdzić swoim wózkiem troszeczkę dłużej to mu to radzę zeby zrobił tak jak ja robię A ile potrafisz wydusić z małej jednostki napędowej fiata 126 p ?? zastanawiałeś sie?? robiłes kiedy kolwiek przeróbki samochodów NIE awiec wiesz....... No Koment Kolego JPG NIerozumiem ludzi który kupują autko i tak je zaniedbóją dlamnie muzyka to jest warkot silnika a nie jakieś Walenie po bębnach !!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 20:09
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


Login jest taki sam jak sruba22,czy to cos zmienia.Jesli juz tak ,doradzasz to napisz ze zeby kolega mwalczak90 najpierw rozmontowal silnik a nastepnie go wyczyscil i dopiero zalal go syntetykiem,a nie ze moze spokojnie wlac syntetyk,bo jest lepszy od mineralnego.Pomysl zanim cos napiszesz.Reszty nie bede komentowal bo szkoda klawiatury.
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:28
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


a więc nie zabieraj głosu w tej sprawie jak Cię nie stać na nową klawiaturkę ok ??????
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 19:32
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


dokładnie całkowicie popieram kolege jpg kolega sruba22 potrafi tylko doradzac jak naprawic lub wyregulowac autko z ksiazki sam naprawiam jezeli tak jak doradzaja naprawiaja autka to zycze wielkiego powodzenia klientom tego pana bo jak dostał powazniejsze zagadnienie to wymiekł bo pewnie w ksiązce tego nie opisali i gdzie tu 10 lat praktyki w naprawie samochodów
mam problem z wolnymi obrotami w r19 1,4 na mono wtrysku 58KM
jak jest zimny silnik i jest wilgotno na dworze to jest 1000 obrotów jak sie rozgrzeje to wzrastają do 1300-1400 obrotów i tak juz zostaja
jest to problem bo jak jest gorąco latem to wentylator nie daje rady schłodzic płynu
pozdrawiam i prosze o pomoc
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 19:45
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) jaki olej najlepiej wlac przy wymianie


a co do sprawy oleju sruba 22 to od kiedy jezdzac na mineralu lejesz półsyntetyk albo syntetyk i komu sie chce płókac albo rozbierac silnik poto tylko zeby lac półsyntetyk skoro na mineralu tez mozna jezdzić i silnik nie chodzi jak traktor a wiem o tym bo mam drugie autko forda ktore ma juz przelatane 250000 jezdzi na mineralu mobila i chodzi jak rakieta ze nawet swoim 126p po tuningu bys tylko smrodek z mojej rurki wylotowej spalin powachał
a co do przeróbki 126 p to napewno masz doswiadczenie bo na renówkach i lolejach to raczej bym watpił
tylko ze te samochody sie juz koncza
a dodam jeszcze ze kolega sruba udowodnił mi (tak mu sie tylko wydaje )ze nie mam pojęcia o tym co pisze poniewaz nie odpowiedziałem mu na pytanie jak podniesc tylne zawieszenie w reni
poprostu miesiąc nie było mnie na forum
a ta czynnosc jest dokładnie opisana w ksiazce sam naprawiam renault 19
tylko jakosz mim problemem nie moze dać rady
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Megane »

Opinie o samochodach Renault Megane - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

35 900

2016r.

189 685 km

śląskie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System