Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) nierówna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hawk2731

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Scenic 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2013, 23:34
Temat postu:

nierówna praca silnika


Witam. Jestem nowym użytkownikiem, więc proszę wybaczyć mi jakieś błędy i tak długi opis problemu. Jestem posiadaczem Renault Scenic 2.0 16v z instalacją LPG. Problem mam taki, że silnik na wolnych obrotach chodzi nierówno, a przy przyśpieszaniu szarpie całą budą. Mechanik wymienił mi rozrząd(ustawiany 2 razy na blokadach), robiona była głowica z docieraniem zaworów itp, podmieniane były cewki, oraz czujniki w tym położednia wału. Jest nowa sonda i zamieniony był komputer samochodu. Komputer silnika brak błędów, a krokowiec ma być czysty. Niestety silnik jak pracował tak pracuje. Niby wszystko jest szczelne przy dopływie powietrza, ale tak jak przed naprawą silnik pracuje nierówno. Szarpanie jest na benzynie i gazie. Szarpie na benzynie do 1600 obrotów, a na gazie do około 2000. Po tych obrotach można powiedzieć że jedzie się bez szarpnięć. Jak samochodem jedzie się delikatnie ( muskanie pedału gazu) to nie jest to tak mocno odczuwalne, ale trochę mocniejsze naciśnięcie na gaz powoduje mocne szarpanie. Gdy wcisnę ostro pedał gazu do jakoś przechodzi to bez szarpania. Świece są okopcona na czarno. Ciśnienie na tłokach po 13 atmosfer. Proszę o porady, bo może ktoś się z tym przypadkiem spotkał.
Powrót do góry
hawk2731

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Scenic 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 21:54
Temat postu:

Re: nierówna praca silnika


Witam. Ponownie. Problem rozwiązany. Okazało się, że pseudo spece od elektroniki nie mają pojęcia o robocie. Mistrz, który grzebał przy instalacji połączył tak kable dochodzące do cewek, że prawidłowo pracowały tylko te na 2 i 3 tłoku, a 1 i 4 były połaczone na krótko. Jeśli ktoś ma podobny problem, może warto zobaczyć w wiązkę kabli przy cewkach. Scenic przestał gasnąć i szarpać przy przyspieszaniu. Delikatnie szarpnie na wolnych obrotach, ale może to być wina cewek, które pracowały na tym błędnym połączeniu z tego co zauważyłem około 40 tys km.
Powrót do góry
hawk2731

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Scenic 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Paź 2013, 21:06
Temat postu:

nierówna praca


Po usunięciu usterki z szarpaniem w czasie jazdy pozostał mi problem wyskakiwania zapłonów i nierównej pracy silnika. Podejrzewam, że w wiązce przewodów idących do cewek jest jeszcze jakiś błąd, ale nie wiem jak dokładnie powinny być ułożone przewody. Mam 2 brązowe i 2 pomarańczowe. Na jednej ze stron znalazłem układ w tym silniku tzn.Cewkę podłączasz tak: A- kluczowanie cylindrów 1-4, C- plus po kluczyku, B- kluczowanie cyl. 2-3. Piny iczysz ABCD od lewej.. Niestety nie wiem jak to pomierzyć z tym plusem. W espace mam 3 pomarańczowe i 1 brązowy. Proszę o pomoc w prawidłowym połączeniu przewodów.
Powrót do góry
hawk2731

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Scenic 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:11
Temat postu:

nierówna praa silnika


Problem rozwiązany bez pomocy mechaniorów, którzy bez komputer, który nie pokaże im kabelka nie potrafią nic zrobić. Okazało się,że pyrkanie w tłumiku i nierówna praca tak jakby gubienie iskry było powodem źle działającego czujnika położenia wału. Po wymianie (koszt czujnika około 30-50zł) samochód zaczął normalnie pracować.
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 01:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) nierówna praca silnika


Gratulacje dla kolegi za wytrwałość w działaniu i sprawozdanie na bieżąco, mimo, że nie znalazł się nikt do pomocy w temacie.
Satysfakcja z wykonanej roboty, bezcenna.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 01:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

53 500

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultKangoo

47 900

2017r.

95 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System