Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maniek7

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 12:39
Temat postu:

Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Witam, wszystkich.Proszę o pomoc,mam zamiar kupić sobie auto(dodam że jest to mój pierwszy samochód,a prawo jazdy mam od 10 lat:)) wybór padł na Renault Scenic II (2004-2005),dużo czytałem na różnych portalach na temat diesel i benzyny oraz pojemnościach i mocy silników, ale na żadnym nie przekonałem się do wyboru konkretnego silnika.Osobiście wybrałbym 1.9 DCI (120 KM),ale czytałem że w diesel są bardziej awaryjne od benzyny.Druga sprawa to proszę o jakieś konkretne info. na temat części(tzn. wymiany ich oraz kosztów) do danego silnika.Najważniejsza rzecz to oczywiście opinię jeśli macie Renault Scenic II
jak wam się sprawuje.Dziękuję z góry wszystkim za pomoc i informacje,Pozdrawiam.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 13:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


nikt, tobie nie odpowie, czy sdiesel, czy benzyna.
zalezy jak jezdzisz, ile jezdzisz, jakie odcinki (dlugie, krotkie), zasobnosc portfela, czy ewentualnie sama benzyna, czy pod gaz.

jezeli diesla to polecilbym tobie 2.0 dci,
benzyne jak najmocniejsza
Powrót do góry
gadu-gadu
Maniek7

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 19:28
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Dzięki,za opinię już odpowiadam na twoje pytania.Jeśli chodzi o jazdę to nie jestem kierowcą tzw. rajdowcem,raczej wolę spokojną jazdę(wiadomo kiedy trzeba i można to się przyciśnie)poza tym samochodem będzie też jeździć moja żona więc raczej bardzo spokojna jazda.Co do jazdy myślę że będziemy robić od 9000-12000 tys. km rocznie większa część w mieście,ale też i kilka tysięcy zrobi się poza.Jeśli chodzi o zasobność portfela, wiadomo chcę kupić auto w miarę zadbane i przede wszystkim sam o nie dbać,więc do końca nie rozumiem twojego pytania,dlatego poprosiłem o jakieś konkrety jeśli chodzi o części i ich wymianę.Gaz u mnie nie wchodzi w rachubę bo mi się sekwencja nie zwróci,a kupując z gazem to najczęściej albo silnik jest zajechany,albo instalacja do wymiany. Co do 2.0 DCi to słyszałem że są problemy z tymi silnikami i bardziej polecane są 1.9 dci, ale jak mówiłem nie mam doświadczenia tylko opieram się na tym co czytałem.Dziękuję.Pozdrawiam
Powrót do góry
szuetam

Dyskutant



Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz/Świętokrzyskie
Posiadane auto: Renault Scenic II ph I 1,9dci 2004r.
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 00:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Jeśli chcesz auto bez gazu i w miarę ekonomiczne to wybierz sobie 1.9 dci, tak jak piszesz auto ma swoje 102KM i sobie świetnie radzi i w mieście i na trasie. Co do spalania mój w jeżdzie miejskiej i krótkich odcinkach do 10km nie przekracza 6.6l/100km.
Na A4 dał radę i 180km/h ale przede wszystkim dynamika i spalanie są w miarę. 2.0 już spali więcej a jeśli nie pokonujecie duzych przebiegów to i po co. Benzyne odradzam bo spali na pewno ponad 1.5-2l wiecej na 100km.
Dobre silniki i ładna jazda nie przekraczając wysokich cen eksploatacji to scenic I sp II. (po lifcie do 2003r.) Scenic II 120KM to już dwumas troszkę drogi i eksploatacja jest ciut droższa. Ale oczywiście diesel dla Ciebie jak najbardziej będzie lepszy.

Odpowiedz na Twoje pytanie, czy diesel bardziej awaryjny? Sprawny akumulator, dobre paliwo i dobra eksploatacja wynagrodzą Ci jazdę.
Powrót do góry
gadu-gadu
Maniek7

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 09:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Dzięki.Czyli uważasz że nowy silnik 1.9 w scenicu II jest gorszy od silnika w I? Ile przeciętnie wynoszą te koszty eksploatacyjne w Scenicu II?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 09:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 14:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Najlepszy diesel to 1.9 DTI,DCI i też są dobre szczególnie 1.9 120 KM
Problem z nimi polega na przebiegu (nie tym jaki widać na zegarach)
Jeśli się trafi na auto z mało zrzuconym przebiegiem i dobrze serwisowane to jest oszczędnie.
Np. zmiana oleju co 15 tys. km lub raz w roku
Przy okazji jeśli silniki benzynowe to od 1.6 16V (dla mnie optymalny to 1.8 16V bo potrafi zaskoczyć dynamiką i spalaniem a na dobry gaz też nie będzie narzekał Wink ) w górę i jak możecie to szukajcie wersji bez zmiennych faz rozrządu.
Powrót do góry
szuetam

Dyskutant



Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz/Świętokrzyskie
Posiadane auto: Renault Scenic II ph I 1,9dci 2004r.
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 18:43
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Maniek7 napisał:
Dzięki.Czyli uważasz że nowy silnik 1.9 w scenicu II jest gorszy od silnika w I? Ile przeciętnie wynoszą te koszty eksploatacyjne w Scenicu II?

Absolutnie nie, jeśli masz możliwość kupna naprawdę nowego samochodu OK, mnie nie stać na razie na taki Razz.
Np w II turbina ze zmienną geometrią łopatek + koło dwumasowe jakbym miał robić czy kupować to prawie przewyższyło by wartość mojego auta.

"Stać Cię na konia, to kup sobie i bat..."
Powrót do góry
gadu-gadu
Maniek7

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 10:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Rozumiem,coś za coś.Ale przecież to koło dwumasowe nie jest taką częstą usterką(o turbinie słyszałem to i owo więc zgodzę się że jest to bolączka na pewno,ale nie tylko tej marki),bo jakby tak było to nikt by tego samochodu nie kupował jak patrzę na ulicę do ze swojego segmentu widzę najwięcej tą markę. Wiadomo że chodzi głównie o pieniądze ale i wyposażenie w porównaniu np. z Zafirą czy Premancy jest zdecydowanie lepsze.Jakby mnie było stać to osobiście kupiłbym sobie Toyotę Corollę Verso albo VW Tourana ,trzeba mięc na to drugie tyle co na scenica II. Wracając do tematu nie zawsze złoto to co się świeci,dlatego uważam że te najnowsze nie znaczy najlepsze(nie wiem co rozumiesz przez: jeśli masz możliwość kupna naprawdę nowego samochodu,bo dla jednych nowy samochód to ten prosto z salonu a dla drugich auto 10 letnie).
Powrót do góry
Maniek7

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 22:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Nadal mam dylemat co do benzyny,bo dziś czytałem że jest zdecydowanie tańsza jeśli chodzi o części, gdyż jest mnie rzeczy które się mogą zepsuć w benzynie niż w dieselu.
Powrót do góry
plusik36

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): bialystok
Posiadane auto: Renault, Grand Scenic, teh line,2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 19:51
Temat postu:

( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemno


Benzyna i to z gazem. Jeżeli jeździsz po mieście Mam właśnie Scenika Grand i nie przekona mnie już nikt na ropniaka 1000 km miesięcznie 100 % miasto koszt 300 zł to pomoże Ci przeliczyć koszt. Dalej odpada koło dwumasowe a pechowcy jeszcze mają FAPa Obsługa to co roku wymiana oleju i filtrów gazu. Cena takich filtrów to 20 zł. Zimą odpada problem z rozruchem nawet słaby akumulator nie powoduje problemu. Ale to moje subiektywne zdanie. Ceny nowych gazowych instalacji sekwencyjnych już są od 1700 zl. Ale lepiej mieć już zainstalowaną bo przy dobrych wiatrach może być to górna półka typu Landi Renzo. Wtedy będzie najwyżej do przedłużenia legalizacja butli i to też nie od razu Legalizacja ważna 10 lat.
Powrót do góry
Maniek7

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II- disel czy benzyna?Duża pojemność czy mała?


Przy takich przebiegach również doradził bym benzynę. Diesel przy krótkich dystansach znaczniej zużywa części silnika o ile mogę tak to nazwać. A zawsze można benzyniaka przerobić na gaz Wink Jeśli zamierzasz kupić samochód który został sprowadzony z zagranicy to również proponuję benzyniaka, ponieważ mało spotykane jest by ktoś cofał w nim licznik Very Happy .

Przede wszystkim diesel w mieście spali podobnie i nawet więcej niż benzyniak. A wg poniższych punktów możesz już sam zastanowić się nad usterkami lub poszperać troszkę w necie Very Happy Poza tym nie bez powodu diesle są użytkowane w transporcie i innych zawodach związanych z pracą za kółkiem Smile Dla tego też możesz kupić 2 letni samochód z Niemiec z przebiegiem 240tys. ;p A benzyniaka to byś miał problem takiego złapać ;]

To jest opinia jednego z właścicieli Renault Scenica.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto


RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

23 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

54 800

2016r.

177 000 km

małopolskie

RenaultEspace

93 990

2017r.

78 000 km

śląskie

RenaultClio

21 500

2011r.

150 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System