Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 16:36
Temat postu:

Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Siema, we wstępie chcę wam życzyć Wesołych Świąt i szcześliwego nowego bez niespodzianek z waszymi versalkami. Dziś chciałbym podsumować moje 4 miesiące z vel satisem. Oceniam je na najgorsze chwile spędzone z samochodem w moim życiu, nawet gorsze niż te spędzone z laguną 2.Wszystko zaczęło się na niewinnej kontrolce "fault in fuelinjection". Niestety żaden z mechaników nie miał dla mnie czasu i jezdziłem z tym do końcówki listopada. Aż w końcu jeden mechanik znalazł czas. Oddałem turbo do regenerki. Miało się skończyć na turbo ale... Mechanik oznajmił mnie, że gratis mam wymiane panewek. Byłem załamany. A w dodatku powiedział, że on tego nie zrobi bo jest sam i nie ma wszystkich narzędzi. No cóż wiec laweta i nowy zakład naprawczy. Nowy mechanik zamawiał po kolei częsci a rauchuenk rósł i rósł. Kupił panewki, wszystkie uszczelki pod głowicę, misę, wał dany do szlifu, nowe pierścienie. A składał go tydzień. W końc nie wytrzymałem i powiedziałem że ma się pospieszyć. Powiedział, że samochó dziś do odbioru. Dzwonię po godz.10. " Tak złożony a zaraz będziemy go spowrotem rozbierac. Wtryski Panie.Pytam się jakie wtryski . Byłem badać i były ok. No okazało się, że sobie tak długo schły że zaniemogły. Jestem w*urwiony totalnie. Nie dość że kasa to jeszcze czas. Dbajcie o swoje perełki. Smile[/b]
Powrót do góry
rafal1939

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biskupice ,Sieradz
Posiadane auto: Vel Satis 2.0dci 2007r
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 20:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Ja także życzę wszystkiego najlepszego spokojnych świąt a jeśli chodzi o twoją vel salkę to ci współczuję u mnie wszystko spoko z moim kochanym wozem innego nie chcę POZDRAWIAM
Powrót do góry
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 21:03
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


A ja napiszę tak - tak to jest jak się kupuje 2.2 diesla renaulta Very Happy

Samochód jest niesamowity i niezawodny,ale trzeba wiedzieć w jakiej wersji packa go kupić Wink
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 22:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


W sumie to duzo zalezy od przeszlosci auta i jego serwisowania. Znam goscia który zrobił tym silnikiem ponad 300 tys. km. A wracając do tego co pisałem wyżej, mechanik zadzwonił (ponownie) i powiedział, że to chyba jednak nie wtryski lecz nie wie co bo odpalił silnik pochodził 10 min i zagsł. Mam dość wrażeń na ten rok, na prawdę dość.
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 09:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


A ja ci życzę abyś znalazł dobrego mechanika bo prawda jest taka że u większości z nich mechanika kończy się na wymianie klocków Very Happy

Przyjedź na Śląsk - u mnie jest mechanik do którego trzeba się zapisać miesiąc wcześniej ale jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Wesołych Świąt i dużo cierpliwości.

P.S. wymieniałeś przepływomierz?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 09:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 15:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Dzięki damianpieszko , na pewno wpadne na śląśk : ) Skoro warto, to czemu nie : p
Nie przepływki na razie nie wymieniałem. Była czyszczona przepustnica, ale pomogło tylko na chwilę. Tak się zastanawiam ,bo sobie poczytałem trochę, czy to nie będzie uszkodzony czujnik położenia wału korbowego, lub złe ustawienie tych wszystkich kół zębatych. W końcu było zdejmowane dosłownie wszystko więc może nie poskładał względem tych wyznaczonych punktów.
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 23:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


To spróbuj chociaż podmienić na chwilę żeby zobaczyć efekty. Trzeba zaczynać od najprostszych rzeczy....i zmień mechanika w nowym roku Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 12:11
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


No Stary powiem Ci, że nie będzie tak łatwo. Każda próba pomocy z mojej strony jest odrzucana. Dzwoniłem do niego(za wczasu) wczaoraj i mówiłem mu o tym przepływomierzu. Tylko dopowiedziaem jeszcze, że musi komputer podłączyć bo być może będzie jakiś błąd i łatwiej będzie znaleźć przyczynę. A ten jak qurka poszedł z mordą, że samochód musi być odpalony ! Jak to ma pokazać błędy?! To ja mu, że mógł się zapisać w pamięci samochodu i wystarczy włączyć zapłon. Ale co, on wie lepiej. Potem z japą, że on musi sobie znowu silnik wyjąć bo zablokowało się koło(już nie pamiętam od czego z tych nerwów) rozrządu, albo zamachowe ? No także taki finał akcji charytatywnej dla mechanika. A myślisz, że przez przepływomierz tak by stanął ? Pytałem się czy próbował go odpalić to on mi że nie chce próbować żeby czegoś nie zepsuć. -.- Komputer nie, odpalać nie, posłuchać rad nie kurde taki spec !
Powrót do góry
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 15:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Szkoda nerwów na takich ludzi - bierz innego mechanika.
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 22:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Teraz to raczej stanął przez źle złożony silnik.
Błąd wtrysku czyli popularne fault in fuel injection spowodowane jest także przez przepływomierz i od tego mechanik powinien zacząć a nie rozbierać silnik.
Rada jest jedna - niech mechanik doprowadza auto do stanu wyjściowego i zabieraj je czym prędzej....żeby przed grzebaniem nie odczytać błędów/podpiąć pod kompa to jest brak kompetencji.
Powrót do góry
gadu-gadu
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 14:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Byłem dziś odebrać rachunek ze sklepu z częściami. I tu taki prezencik na nowy rok 2100 zł : ) Jestem ciekaw czy jeszcze urośnie. Dzwoniłem dziś do tego mojego nieszczęsnego mechanika i mówił, że będzie zaglądał w poniedziałek (30.12.13). Ciekawe co z tego wyniknie. Swoją drogą, śmiałem się do żony, że części jak za nowy silnik a samochód nie jeździ :p
Powrót do góry
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


O takie coś! Diagnoza mojego wskrzeszacza Vel Satisa, że to właśnie koło zębate się zatarło przez brak smarowania, bo jakiś wężyk od oleju był zapchany. Wartość tego przedmiotu 200 zł. I mam pytanie, jak postąpić?
Koło zostało zamówione i bedzię naprawione. Tylko teraz nasuwa mi się pytanie. Czy ja mam za to płacić ,czy wykłócić się o winę mechanika i obejście kosztów. W sumie przecież to nie ja zawiniłem tylko On. Na pewno nie ja Smile
Co o tym myślicie ? Wcześniej nie było żadnych problemów ze smarowaniem ani nic w tym stylu.

http://allegro.pl/kolo-rozrzadu-zebate-posrednie-master-2-2-2-5-dci-i3804383694.html nie umiem wklejać zdj. Sorry :p

Czekam na wasze odpowiedzi.

P.S. Przy okazji sprawdzania rachunku zauważyłem, że mechanik kupił dwa. Dziś powiedział do mnie " Bo wie Pan ten pierwszy się zerwał(od przetarcia podobno) a ja od razu wziąłem 2 na wszelki wypadek" Czy nie sadzicie, że coś tu jest nie tak ?
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 16:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Robi Cię w balona ...
Powrót do góry
abderyta

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 15:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Końcówka 2013r z Vel Satisem.


Dokładnie. Ja zabrałbym od niego samochód wcześniej, niż napisałeś pierwszego posta w temacie.
Powrót do góry
adalbertYa

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Business Privilege, 2,2 dCi, 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 23:47
Temat postu:

W końcu"działa" !


Witajcie moi drodzy. Mam dla was, jak i dla siebie, świetną wiadomość. Samochod odpalił, chodzi nie dlawi sie normalnie jak nówka. Lecz to wszystko dzieki mojemu mechanikowi, który wcześniej naprawial mi renault'y. Tym razem się nie podjal gdyż robi w garażu sam i to jeszcze po godzinach pracy w serwisie Renault. No ale do rzeczy. Nie wytrzymałem presji, i trochę [cenzura]*em wskrzesiciela vel satisa. Wszysko paprał, nawet wtryski wyciągnął bez podlaczenia komputera. -.- ja widzialem ze wtyski są na 100% dobre. On zadzwonil po sprawdzeniu ich i powiedział ze wstryski są na .... 200% ok. Szok normalnie;) kazalem mu sie porozumieć z moim mechanikem . Dokonal tego, choć nie spodziewałem się.Wink on go tak poinstruował ze autko zaskoczyło za 1 razem. Winne bylo zle ustawienie kol w rozrządzie. Tak tez jestem tym faktem zdziwiony. Ale w sumie silnik byl tyle razy skladany i rozkładany ze moglo cos tam nie współgrać. Do wymiany jeszcze przepływomierz tak jak mi pisaliście ale to już błahostka w porównaniu z tym cudem :p szczegoly mogę podać w poniedzialek, gdyż jutro auto będzie mialo wymieniana przeplywke i będzie testowane. P
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultKadjar

61 000

2016r.

119 700 km

wielkopolskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

27 900

2009r.

105 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

9 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System