Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Laguna 2002r, 1.9 dci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 10:42
Temat postu:

Laguna 2002r, 1.9 dci


Wpadła mi w ręce taka lagunka za śmieszny pieniądz. Powód: stuka panewka. Auto ma przebieg 260 tyś km. Rozebrałem motor, moje spostrzeżenia. Tuleje, tłoki i pierścienie w idealnym stanie. Brak progów na tulejach. Brak objawów zużycia - po prostu. Głowica, zawory - wizualnie ideał. W szoku jestem że ten motor potrafi tak wyglądać po 260 tyś km. Turbo nie puszcza oleju (nie było robione), wirnik ma minimalny luz poprzeczny. Obróciła się panewka na 3-cim korbowodzie. Luzy zaworowe pomierzyłem, wszystkie w normie - szok!

Wiadomo co teraz:
wał do szlifu, nowe wszystkie panewki, nowa pompa oleju, łańcuch, rozrząd, wymieniam pierścienie (stare już nie ułożą się tak jak były, a wiadomo że tuleje cylindra mimo wszystko to owal). Rozrząd z pompą nowy, wtryski do sprawdzenia ewentualnie regeneracja, głowica na mycie/czyszczenie, sprawdzenie odchyłki płaszczyzny, wymiana gumek na trzonkach, docieranie zaworów. Składam to wszystko z powrotem i powiem że te silniki praktycznie nie do zajechania są, poza kwestią tych panewek - ale można to przeżyć raz na 200 tyś, lub profilaktycznie zmieniać panewki jak w alfie Very Happy

Gdzieś trafiłem info żeby założyć pompę oleju od F9 razem z miską. 24 zęby ma niby nabijać większe ciśnienie na magistralę. Ile w tym prawdy - nie wiem, wydaje mi się że im więcej zębów tym większe koło - czyli odwrotnie, słabsze ciśnienie - no raczej eksperymentował nie będę.

Co dalej - sprzęgło było zmieniane, bo jest nowe - tarcza i docisk. Natomiast dwumasa wg mnie ma zbyt duży luz. W zasadzie jestem za tym żeby to regenerować, ale przeglądając oferty aukcyjne, trafiłem na koła sztywne również montowane w tym modelu. Macie jakieś doświadczenia z tym ? Warto zakładać sztywne koło zamiast dwumasy ? Generalnie jestem przeciwnikiem takich zmian, ale dziwię się że wychodziły obydwie wersje z tym silnikiem. Zapewne tarcza sprzęgła ma większe tłumiki drgań, zresztą docisk i tarcza od dwumasy nie będzie pasować. Zmieniać na sztywne czy regenerować te ?
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 11:22
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna 2002r, 1.9 dci


Moim zdaniem nie warto,tym bardziej po robocie jaką włożyłeś.
Załóż dwumas.
Panewki lecą jak się wymienia olej co 30 kkm
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto


RenaultMegane

146 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

105 000 km

wielkopolskie

RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultEspace

7 900

1998r.

217 493 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System