Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 21:10
Temat postu:

Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


W związku z prowadzeniem dyskusji dot. diagnostyki określonym programem
postanowiłem wyłączyć ten wątek do odrębnego tematu...
Mod. Toronto



Tylko diagnoza wizualna połączona z clipem . Za dużo niewiadomych ,może być to jakaś głupota w postaci czujnika a skończywszy na wymianie podszespołu ...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 21:18
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


Ludzie zrozumcie że Clip jest serwisówką i jest najlepsze ja mam CDIF-a do tego texa do zapisywania logów i też osiągam efekty na poziome serwisu nie mówię to po to by się chwalić,problem leży we własciwej diagnostyce !
Jak nie ma błędów daję gościowi texę na 2-3 dni i czytam logi i wszystko jak na dłoni (wykresy doładowania temp. i ciśnienia paliwa i innych czujników)
Nie prowadzę warsztatu i jest to tylko moje hobby ale denerwuje mnie to że z Clipa robicie boga a to nie prawda,pewnie że nie mam stałego łącza z Renault do wgrania nowego softu ale kto je ma z chińskim clonem Clipa...
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


ja mam clipa z mozliwoscia programowania CIDIF niestetyale nie dorasta do piet clipowi logi clipem to czytam w ciagu jazdy probnej z mozliwoscia zapisu plus pelen opis bledu. a to jest chinski clon
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 11:21
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


RAFAL397 napisał:
ja mam clipa z mozliwoscia programowania CIDIF niestetyale nie dorasta do piet clipowi logi clipem to czytam w ciagu jazdy probnej z mozliwoscia zapisu plus pelen opis bledu. a to jest chinski clon

No to widzę że dawno temu miałeś do czynienia z CDIF-em bo robi to samo co opisałeś,jest to program który się rozwija i co 2 miesiące mam aktualizację i mam już np. soft do Clio IV z silnikiem 0,9
Nastawy,adaptacje robi bez problemu.Fakt nie wgra nowego softu do sterownika bo jak wiesz Renault wgrywa co jakiś czas do sterowników nowsze wersje (poprawione) ale podejrzewam że i Ty nie masz do nich dostępu bo wgrywane są online z Francji.
Nie kupiłem Clipa bo CDIF-em potrafię zdiagnozować wszystkie auta nie tylko Renault i dlatego taki wybór.
Jestem silnikowcem i na tym się skupiam resztę zrobię ale jak mam luz (ale raczej go nie mam) więc tu nie ma o czym dyskutować.
Sprzęt ma pomagać w rozwiązaniu problemu i czasami nawet zwykły skaner OBD II to zrobi (od tego zaczynałem) bo nawet jak nie ma opisu błędu a ma się doświadczenie to problem można rozwiązać.
Podsumowując nie liczy się rodzaj softu tylko efekt końcowy.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 16:10
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


[quote="BlackRaven"]
RAFAL397 napisał:

Sprzęt ma pomagać w rozwiązaniu problemu i czasami nawet zwykły skaner OBD II to zrobi (od tego zaczynałem) bo nawet jak nie ma opisu błędu a ma się doświadczenie to problem można rozwiązać.
Podsumowując nie liczy się rodzaj softu tylko efekt końcowy.

Wreszcie jakieś mądre słowa na forum, i za to masz browara Laughing
Już dość mam czytania postów typu ,,silnik źle pracuje/kuleje/kaszle-błędów brak,, Niestety ale diagnoza i naprawa problemu nie polega tylko na odczytaniu i skasowaniu błędów.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 16:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 16:58
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


[quote="milejow"][quote="BlackRaven"]
RAFAL397 napisał:

, Niestety ale diagnoza i naprawa problemu nie polega tylko na odczytaniu i skasowaniu błędów.

Zawsze to powtarzam
Piwo leci Wink
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 18:29
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


kolego sprubuj CIDF zakodowac karte lub UCH .Moim clipem robilel juz scenica 3 z silnikiem 1,6dci ktorego polowa service nawet na oczy nie widziala. W moim miescie kazda renowka predzej czy pozniej konczy na CLIPIE a CIDIFA mo okolo 5 6 warsztatow
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 19:12
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


Co do porównywania Clipa do Cdifa to nie rozumiem, czemu ma to służyć??? Clip to ściśle powiązane urządzenie z jedną marką a Cdif to uniwersalny diagnoskop do wielu marek aut i chyba jest oczywiste, że drugi pierwszemu nie dorówna w możliwościach, pomijam już fakt dostępu i korzystania z dostępu do bazy ,,techline,,
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 21:00
Temat postu:

Re: ( Renault ) Clip kontra CDIF /możliwości diagnostyczne/


Tu nie ma co porównywać po prostu sprawa wygląda tak że większość napraw robi się na uniwersalnym sprzęcie i to dobrze Clip robi więcej ale do diagnostyki np. silnika nie jest potrzebny.Napisałem silnik ale robi się więcej trzeba zrozumieć że Renault nie jest jedyną marką na świecie i ci którzy chcą robić wiele marek nie kupią sprzętu dedykowanego jednaj marce (bo przyjedzie peugot to trzeba PP bo przyjedzie cytryna to trzeba lexię itd.)
To co robi tylko clip można sobie spokojnie odpuścić bo zrobi się wszystko to co warsztatom przynosi dochód a te kilka procent czego się nie da można spokojnie odesłać na Clip-a bo w tym czasie zrobi się dwie toyoty za większe pieniądze niż jakieś kodowanie karty czy coś innego.I tak to wyglada z punktu widzenia warsztatów.
RAFAL397 nie to że jestem urzędem skarbowym ale ile dziennie kodujesz tych kart ?
Robiąc auta nie potrzebuję podpowiedzi od producenta bo swój rozum mam a schematy to też wielki problem nie jest
Nie mam zamiaru niczego tu udowadniać,chcę pokazać że luddzie użytkujący renówki nie muszą jeździć zawsze na Clip-a bo są softy które doskonale pomogą w diagnozie za mniejsze stawki.
I tu nie chodzi że tylko CDIF choć cenowo jest najatrakcyjniejszy bo jest jeszcze gutmann i inne dobre sprzęty.
Ja mam ten komfort że w diagnostykę się bawię i nie zarabiam na tym tylko pomagam bo mam inne źródło dochodu a wynika to z tego że lubię grzebać przy swoich autach (no a marek się trochę przewinęło choć głównie były to Renówki) a skoro już jest sprzęt czemu nie pomóc ludziom w rozwiązaniu problemów....
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

18 500

2012r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System