Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raver74

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2014, 22:45
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


patyczak94 napisał:
ciekawe czy uszczelniajac to silikonem nie pogorszylem sprawy usuwajac gąbke czy woda teraz nie bedzie leciala bardziej. czemu dalej jezdzisz traficem jak juz wiesz co to za auto? nie lepszy vw transporter?


W Polsce jest kilkadziesiąt firm zajmujących się transportem osobowym Polska-Holandia.Wiele firm zwłaszcza z Opola i regionu posiada po 50 busów w swojej flocie.Ok 90% tej floty Renault Trafi i Opel Vivaro więc niech to będzie odpowiedzią.
Powrót do góry
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Maj 2014, 17:02
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


woda po duzych opadach stoi w miejcach wtrysków , nie mam dekla latwiej bedzie odparowywac. jest jej troche w tych "korytkach" nie wiem czy uszczelniajac to silikonem i usuwajac te gąbke nie pogorszyłem sytuacji, nie wiem jakie ilosci wody sie tam dostawaly przed zmiana uszczelniania na silikonowe nie sprawdzalem , ciekawe . da sie cos dalej zrobic?
Powrót do góry
gadu-gadu
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 10:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Zdjąłem wycieraczki i plastikową osłonę podszybia. Odkręciłem blachę i wyczyściłem gąbkę i cały syj jaki się tam nazbierał. Dałem silikon/klej i skręciłem dokładnie co nei znaczy że na chama ale uważałem żeby docisnęło blachę równo i na całej długości. Wypchnięty uszczelniacz rozmazałem delikatnie dokładnie wypełniając miejsce styku blach. Teraz ani kropla wody nie skapuje na silnik. Menda a nie mechanik, który twierdzi, że to walka z wiatrakami i jest po prostu leniem albo niechlujem, który nie potrafi wykonać poprawnie tak prostej czynności i nalezy go omijać szerokim łukiem.
Mi uszczelnienie zajęło nieco ponad godzinę. Praca prosta i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Klucz do wycieraczek i torx oraz tuba z uszczelniaczem i wyciskacz.
Na pewno do tej pracy jest lepszy uszczelniacz, który w odróżnieniu od silikonu lepiej przywiera i trzyma się powierzchni. Gdyby ktoś z kolegów z okolic Ostródy potrzebował pomocy niech się odezwie pomogę, oczyweiście z dalszych okolic również o ile dojedzie.
U mnie zaczęło cieknąć gdzieś po dwóch latach a raczej zimach. Myślę, że woda zimą podbiega pod tę blachę i w czasie mrozu rozsadza uszczelnienie a później wpad atam syf i problemy gotowe.
Nie wiem co zrobić z wtryskami, bo sa zardzewiałe jak diabli. Czy prysnąć jakimś sprayem od korozji ? Czy może tylko naoliwić ?

patyczak94 napisał:
woda po duzych opadach stoi w miejcach wtrysków , nie mam dekla latwiej bedzie odparowywac. jest jej troche w tych "korytkach" nie wiem czy uszczelniajac to silikonem i usuwajac te gąbke nie pogorszyłem sytuacji, nie wiem jakie ilosci wody sie tam dostawaly przed zmiana uszczelniania na silikonowe nie sprawdzalem , ciekawe . da sie cos dalej zrobic?


Na pewno coś źle zrobiłeś skoro po uszczelnieniu jest tam woda.
Musisz to poprawić inaczej stojąca woda w gniazdach wtryskiwaczy doprowadzi je do zniszczenia a wymiana mocno zaboli.
Doczytałem się, że czasem skorodowany wtrysk przy próbie demontażu potrafi się urwać i wtedy trzeba ściągać głowicę. Koszty ogromne i czas.
Powrót do góry
gadu-gadu
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 11:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


zrobiłem tak samo jak ty, te blache przykręciłem na silikonie dałem go gośc sporo co przy przykreceniu wyszedł nadmiar nad blache. ja te gąbke zdarłem i wyczyscilem pozostałosci a ty zostawiłes ją?
Powrót do góry
gadu-gadu
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 19:18
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Usunąłem gąbkę. Silikon dałeś tylko w górnej części blachy czy te załamania po bokach tez dokładnie smarowałeś?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 19:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 21:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


tam też dałem po bokach :/ tam byłą szersza gąbka nie wiem czy rozkrecac to jeszcze raz.. moze kupic jakas mase uszczelniajaca.. jeden gwint od wycieraczki troche zjechalem bo zle skrecilem i udalo sie jakos dokrecic dlatego nie chce rozbierac tego drugi raz zeby nie miec problemu potem z wycieraczka.. mowie o tej duzej nakretce
Powrót do góry
gadu-gadu
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


A dobrze złożyłeś wycieraczki? Szczególnie tę od pasażera. bo jeżeli dobrze nasmarowałeś blachę to chyba jedyne miejsce gdzie jeszcze może woda się lać.
ps. Blachę ja bynajmniej smarowałem przy samej krawędzi wtedy widziałem
gdzie ładnie wypychało uszczelniacz, który ładnie rozsmarowałem dodatkowo palcem i była pewność że tam jest szczelnie.
Przed nakładaniem uszczelniacza trzeba dobrze wyczyścić i odtłuścic powierzchnie silikon nie jest najlepszy bo słabo się trzyma lakierów.
Powrót do góry
gadu-gadu
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 21:30
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


przy samej krawedzi gornej czy dolnej? no raczej dobrze , bo zeby te blache zdjac musialem od spodu caly mechanizm wycieraczek odkrecic
Powrót do góry
gadu-gadu
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 21:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Smarowałem przy górnej krawędzi czyli tam gdzie woda ma najbliżej żeby wpłynąć pod blachę. A pod tym sworzniem wycieraczki powinien być wsadzony gumowy pierścień uszczelniający. Chyba trzeba będzie zrobic jakiś tutorial ..
Powrót do góry
gadu-gadu
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 21:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


no byly oslonki takie gumowe ... a jakbym wzial wiadro wody i lal po szybie i patrzal pod maska? bedzie widac skad leci? jakbys robil tutrioal to daj znac obejze i sproboje poprawic jak cos zle
Powrót do góry
gadu-gadu
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Wężem spróbuj bez żadnego zraszacza czy też dyszy.Jeden leje drugi
patrzy ale i tak trzeba by zdjąć plastik najpierw.

Hmmm a tę uszczlkę na plastik pod maskę założyłes poprawnie? Może
tamtędy przelewa?
Powrót do góry
gadu-gadu
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 22:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


nie mam dostepu do weza mysle ze wiadro wody wystarczy... po co zdejmowac plastik poprostu pod maska bede patrzyl skad mnie jweicej leci
Powrót do góry
gadu-gadu
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 09:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Rób jak uważasz ..... mniej więcej to jak dwa palce sobie wsadzisz ... jeden siedzi mniej a drugi więcej ... Wink pewnie i te uszczelnienie tak zrobiłeś bo inaczej by nic tam nic nie leciało. Idea Rolling Eyes
Powrót do góry
gadu-gadu
DavidMoss

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Trafic 2.0 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 16:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


Podszybie w Traficu próbowałem już uszczelnić dwa razy i moje wnioski są takie:

- odradzam stosowanie do tego celu jakichkolwiek klejów, silikonów i uszczelniaczy (biada temu kto bedzie to musial czyścić w razie konieczności ponownego demontażu podszybia)

- polecam samoprzylepną gumową uszczelkę. Potrzeba jej około 190cm (jeden kawałek starczy na front i te małe odcinki po bokach).

- a teraz najważniejsze: zastąpienie fabrycznego uszczelnienia powyższą uszczelką nie rozwiązuję problemu gdyż woda będzie przeciekać przez plastikowe klipsy do których mocowana jest listwa montażowa osłony podszybia. Z moich obserwacji wynika, że owe klipsy o przekroju prostokąta są puste w środku, więc należy je czymś wypełnić. Jak sobie z tym poradzę to spróbuje zrobić jakiś manual dla potomności.
Powrót do góry
patyczak94

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: renault traffic 2007 2.0dci 115km
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 16:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Jak uszczelnić podszybie w Trafic 2.0 ?


u mnie woda kapie tylko w miejscu nad obudowa filtra powietrza
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

22 900

2011r.

147 000 km

śląskie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System