Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 21:51
Temat postu:

Duszenie się podczas jazdy


Od pewnego czasu mam problem.Podczas jazdy auto dusi się a za chwilę jedzie dalej . Wygląda jak by mu odcinało paliwo na sekundę . Objawy te są widoczne kiedy zwalniam a następnie chcę przyśpieszyć Odczuwam gwałtowne przyhamowanie a następnie zryw. Bylem u mechanika ale nie stwierdził żadnego błędu . Może miał ktoś podobny przypadek.
Powrót do góry
norbert138

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Opel Vivaro 1.9DTI/DCI 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 20:16
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


taki sam przypadek miałem u siebie EGR do wyczyszczenia i do sprawdzenia elektrozawór turbiny, noi oczywiscie filtry jezeli nie wymieniane Smile
Powrót do góry
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


Zawór EGR mam już kilka lat odlączony a gdzie znajduje się elektrozawór turbiny?
Powrót do góry
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 22:32
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


Czy mogą to być objawy uszkodzenia cewki?
Powrót do góry
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 23:12
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


Widzę że nie ma kogoś co by pomógł mi w sprawie więc zapytam jeszcze raz czy powodem takiego szarpania może być czujnik położenia wału .Byłem na diagnostyce u elektryka samochodowego który stwierdził że to wlaśnie czujnik położenia wału! Proszę o uwagi !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 23:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andrekol68

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Renault Clio 1,2,1149 ccm,1997 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 21:37
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


Miałem podobny problem jakiś czas temu-najpierw sprawdziłem stan kabli wysokiego napięcia czy nie ma na nich przebicia.Zrobiłem to w sposób następujący - wieczorem ,w porze ciemnej dokonałem rozruchu silnika i z wykorzystaniem spryskiwacza do prasowania rozpyliłem trochę wody(oczywiście bez przesady) na kable WN.W przypadku przebicia będzie widoczny przeskok iskry.Wcześniej można obejrzeć stan kabli w porze dziennej - jeżeli kable są popękane i sparciałe należy je wymienić bezwarunkowo.Czy to pomoże?Nie zawsze - u mnie przyczyna była w świecach,krótko mówiąc nie palił na wszystkie gary- stąd szarpanie.Po wymianie świec i kabli (konieczność) płynność jazdy bliska ideału,cena świec i kabli zamknęła się niewiele ponad 100 złotych,wymiana bodajże 30-50 zł.Przypuszczam że tu jest problem,sprawdż i napisz czy pomogło.Pozdrawiam
Powrót do góry
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Nie 30 Mar 2014, 19:48
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


andrekol68 napisał:
Miałem podobny problem jakiś czas temu-najpierw sprawdziłem stan kabli wysokiego napięcia czy nie ma na nich przebicia.Zrobiłem to w sposób następujący - wieczorem ,w porze ciemnej dokonałem rozruchu silnika i z wykorzystaniem spryskiwacza do prasowania rozpyliłem trochę wody(oczywiście bez przesady) na kable WN.W przypadku przebicia będzie widoczny przeskok iskry.Wcześniej można obejrzeć stan kabli w porze dziennej - jeżeli kable są popękane i sparciałe należy je wymienić bezwarunkowo.Czy to pomoże?Nie zawsze - u mnie przyczyna była w świecach,krótko mówiąc nie palił na wszystkie gary- stąd szarpanie.Po wymianie świec i kabli (konieczność) płynność jazdy bliska ideału,cena świec i kabli zamknęła się niewiele ponad 100 złotych,wymiana bodajże 30-50 zł.Przypuszczam że tu jest problem,sprawdż i napisz czy pomogło.Pozdrawiam

Dzięki ale ja mam disla W tym przypadku kable nie mają nic wspólnego !
Powrót do góry
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 21:42
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Duszenie się podczas jazdy


W czasie jazdy autko gaśnie jak by brak zasilania lub dopływu paliwa.Po przekręceniu kluczyka odpala bez problemu i dalej jedzie.Nikt nie może tego zdiagnozować ponieważ jak go podłączają pod komputer to chodzi ok.Czasami zdarza się że jadę i nie zauważam że zgaśnie bo kontrolki nie reagują i po jakiejś chwili zaświecają się.Przyciskam gazu a tu cisza.Troche to dziwne ale prawdziwe.Czy może to coś mieć wspólnego i immobilizerem ? Zdarza to się co kilkanaście km i zaczyna to być denerwujące /Proszę o porady Crying or Very sad
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 22:46
Temat postu:

Re: Duszenie się podczas jazdy


bratciszek napisał:
Podczas jazdy auto dusi się a za chwilę jedzie dalej . Wygląda jak by mu odcinało paliwo na sekundę ......... Może miał ktoś podobny przypadek.

No podobny przypadek miałem. W czasie jazdy czuć było szarpnięcie tak jakby na moment odcinało wszystko (paliwo, prąd). Auto jechało dalej ale od momentu szarpnięcia nie można było dać na luz bądź zmniejszyć znacząco obrotów bo od razu gasło. Po zatrzymaniu od razu nie dało się odpalić, tylko trzeba było odczekać chwilę i dopiero wtedy odpalał.
bratciszek napisał:
zapytam jeszcze raz czy powodem takiego szarpania może być czujnik położenia wału

U mnie właśnie padł czujnik położenia wału.

A tak nawiasem, to ostatnie twoje posty dzieli sporo czasu. Nie poradziłeś sobie z tym przez trzy lata Shocked
Powrót do góry
bratciszek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: VW CADDY 2,0 SDI
Piwa: 0/8
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 23:19
Temat postu:

Re: Duszenie się podczas jazdy


A tak nawiasem, to ostatnie twoje posty dzieli sporo czasu. Nie poradziłeś sobie z tym przez trzy lata Shocked[/quote]
Takie zachowanie autka mam już od kilku lat lecz kiedy zrobi się ciepło to objawy ustępują i zapominam o problemie az do zimy.W koncu trzeba zrobić z tym porządek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

19 900

2010r.

222 000 km

łódzkie

RenaultMegane

21 900

2012r.

170 283 km

mazowieckie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultKadjar

89 990

2020r.

31 000 km

śląskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System