Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Laguna 2002r, 1.9 dci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 10:42
Temat postu:

Laguna 2002r, 1.9 dci


Wpadła mi w ręce taka lagunka za śmieszny pieniądz. Powód: stuka panewka. Auto ma przebieg 260 tyś km. Rozebrałem motor, moje spostrzeżenia. Tuleje, tłoki i pierścienie w idealnym stanie. Brak progów na tulejach. Brak objawów zużycia - po prostu. Głowica, zawory - wizualnie ideał. W szoku jestem że ten motor potrafi tak wyglądać po 260 tyś km. Turbo nie puszcza oleju (nie było robione), wirnik ma minimalny luz poprzeczny. Obróciła się panewka na 3-cim korbowodzie. Luzy zaworowe pomierzyłem, wszystkie w normie - szok!

Wiadomo co teraz:
wał do szlifu, nowe wszystkie panewki, nowa pompa oleju, łańcuch, rozrząd, wymieniam pierścienie (stare już nie ułożą się tak jak były, a wiadomo że tuleje cylindra mimo wszystko to owal). Rozrząd z pompą nowy, wtryski do sprawdzenia ewentualnie regeneracja, głowica na mycie/czyszczenie, sprawdzenie odchyłki płaszczyzny, wymiana gumek na trzonkach, docieranie zaworów. Składam to wszystko z powrotem i powiem że te silniki praktycznie nie do zajechania są, poza kwestią tych panewek - ale można to przeżyć raz na 200 tyś, lub profilaktycznie zmieniać panewki jak w alfie Very Happy

Gdzieś trafiłem info żeby założyć pompę oleju od F9 razem z miską. 24 zęby ma niby nabijać większe ciśnienie na magistralę. Ile w tym prawdy - nie wiem, wydaje mi się że im więcej zębów tym większe koło - czyli odwrotnie, słabsze ciśnienie - no raczej eksperymentował nie będę.

Co dalej - sprzęgło było zmieniane, bo jest nowe - tarcza i docisk. Natomiast dwumasa wg mnie ma zbyt duży luz. W zasadzie jestem za tym żeby to regenerować, ale przeglądając oferty aukcyjne, trafiłem na koła sztywne również montowane w tym modelu. Macie jakieś doświadczenia z tym ? Warto zakładać sztywne koło zamiast dwumasy ? Generalnie jestem przeciwnikiem takich zmian, ale dziwię się że wychodziły obydwie wersje z tym silnikiem. Zapewne tarcza sprzęgła ma większe tłumiki drgań, zresztą docisk i tarcza od dwumasy nie będzie pasować. Zmieniać na sztywne czy regenerować te ?
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 11:22
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna 2002r, 1.9 dci


Moim zdaniem nie warto,tym bardziej po robocie jaką włożyłeś.
Załóż dwumas.
Panewki lecą jak się wymienia olej co 30 kkm
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto


RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

63 850

2016r.

119 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System