Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 08:39
Temat postu:

Automat 3.5 v6 gubi olej


Witam,
mam taki problem, że nagle znalazlem pod autem plamę oleju ze skrzyni biegów (ladny czerwony) na 99% wyciek oleju spod półosi lewej. Dziwne było dla mnie to, że nawet się wcześniej skrzynia nie pocila specjalnie w tym miejscu a tu nagle po nocy była plama 10x10cm około tak jak by z pół szklanki oleju wyleciało. Wytarłem skrzynie szmatką i jeździłem troche w ciągu dnia, wróciłem zostawiłem auto na noc, rano patrze pod samochód i suchutko. Odpaliłem auto wyjechałem z garażu a tam pojawiła się mała plama oleju ze skrzyni znowu tzn. wyleciało przy ruszaniu dopiero. Czy taki dziwny objaw może wskazywać simering półosi??Dodam, że zanim pojawiła się pierwsza duża plama, zabuksowały mi koła podczas wjazdu do garażu, może to miało jakiś związek z tym? Zastanawiam się czy przez to nie wyciągneło trochę półosi ze skrzyni ( rozjechały sie koła podczas buksowania-mam straszne luzy na tulejach wachacza) i to nie spowodowało tak nagłęgo wycieku. Dodam, że jak oglądałem auto spod spodu i stwierdziłem ze leci to z półosi to miałęm wrażenie ze jest tak jakby milimetr wyciągnięta ze skrzyni. Na dniach będe wymieniał wachacze, także mogł bym wymienić również simeringi na półosi jednak nie wiem czy ma to sens ponieważ teraz bardzo zadziwił mnie ten objaw, że auto stało całą noc i było pod nim sucho a przy ruszeniu wyrzuciło trochę oleju ze skrzynie. Co o tym sądzicie??

Aha i na allegro znalazłem olej zalecany do vel satis do automatu za połowe ceny orginalnego. Co o nim sądzicie?? Nada się? Poniżej podaje link

http://allegro.pl/ravenol-t-iv-fluid-4l-bmw-83227542290-aisin-f21-i4181118990.html

EDIT: wymieniał może ktoś simeringi półosi już?? Mam nadzieje ze można to zrobić poprostu po wyjęciu półosi i nic nie trzeba rozbierać w skrzyni??
Powrót do góry
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 12:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


Ja wymieniałem - generalnie prosta sprawa - z miejscem trochę gorzej Wink
Przy wbijaniu go do skrzyni posmaruj olejem żeby Ci się nie zawinął, od środka. Pamiętam że simmering od lewej półosi - tam było ciasno Smile

Co do wysuwania półosi - nie ma takiej opcji : ) Prawa półoś jest jedynie wkładana "na mokro", lewa półoś pracuje na frezie "na sucho".
Poza tym prawa półoś jest przytrzymywana podporą łożyska. Nawet jeśli jakimś cudem miałaby się wysunąć półoś to jest duża tolerancja - więc na to nie patrz.

Po prostu simmeringi się skończyły i tyle - aby to sprawdzić wytrzyj do sucha miejsce gdzie leci i sprawdź po rozgrzaniu silnika (krótka przejażdżka). Olej rozgrzany w skrzyni to olej rzadszy więc i łatwiej wycieka Smile

Olej który podałeś- dokładnie taki zalewałem u siebie w skrzyni. Jak najbardziej prawidłowy i odpowiedni.
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 13:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


rowniez sadze ze wysuniecie tego przegubu to raczej niemozliwa sprawa. Dopytam tylko poniewaz z automatami nie mam doswiadczenia. Półoś wyciagać w pozycji skrzynia Parking?? I zastanawiam się czy przy wyjęciu półosi zleci duzo oleju poniewaz chce dokupic tylko na dolewke z tego względu ze w aucie 40 tys km temu olej był wymieniany metodą dynamiczną i nie widzę sensu go zmieniać a nie wiem ile go kupić czy 2l czy więcej. Zastanawiam się również czy mogę jechać do serwisu po owy olej tym autem (okolo 30-35km w jedna strone) czy lepiej nie ryzykować uszkodzenia skrzyni??

Moze kolega pamięta wymiary simeringu?? Domyślam się ze to pewnie tylko ASO zostaje
Powrót do góry
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 17:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


priv Smile
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
kwazjo

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VelSatis 3.5 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 15:26
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


U mnie występował ten sam objaw. Wyciek był z czujnika wkładanego od góry skrzyni (łatwy dostęp po odkręceniu rury powietrza pomiędzy przepustnicą i przepływomierzem). Na czujniku jest oring i może być też on do wymiany. Całość dokręcona jest do skrzyni śrubą M6 z łbem 10.
Wyciek też może być spod korka bądź korków także znajdujących się na górze skrzyni. Śruba pod klucz 27.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 15:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
remikrad

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: ,Vel Satis 3,5 LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 18:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


Panowie, mam pytanie - czy simeringi kupowaliście w serwisie Renault, czy jeżeli poza to potrzebne są wymiary (na marginesie - może je znacie )? Oczywiście R. Vel Satis, automat, 3,5 benzyna.
_________________
Zasłyszane: ,,Arkę zbudował amator, profesjonaliści zbudowali Titanica".
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 22:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


ja kupilem poza serwisem, oczywiscie zamiennik, firmy CORTECO. Wymiarow nie pamietam ale mam pudelko po nowym z numerem czesci: 19026317B. Placilem niecale 50zl/strona
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
remikrad

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: ,Vel Satis 3,5 LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 17:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


Ok. Dzięki.
_________________
Zasłyszane: ,,Arkę zbudował amator, profesjonaliści zbudowali Titanica".
Powrót do góry
remikrad

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: ,Vel Satis 3,5 LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 17:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automat 3.5 v6 gubi olej


Mam jeszcze pytanie - czy podczas wymiany wycieknie olej i czy półoś od strony pasażera można wyjąć odkręcając tylko uchwyt z łożyskiem na silniku?
_________________
Zasłyszane: ,,Arkę zbudował amator, profesjonaliści zbudowali Titanica".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 500

2011r.

215 000 km

śląskie

RenaultScenic

20 900

2011r.

190 936 km

śląskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System