Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 04:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


mozna programowo jesli masz klipa czy ktsa ale ja niemialem i zrobilem to w ten sposob
kupilem plyn dot4, wezyk do spryskiwaczy,zaworek zwrotny do ukladow paliwowych
na odpowietrznik zalozylem wezyk w ktory byl wpiety zaworek jednokierunkowy i poluzowalem odpowietrznik,w aucie wlaczylem zaplon i przerzucalem biegi 1-6 6-1 kilka razy,podczas zmiany biegu nawet na zgaszonym silniku robot wciska sprzeglo
szarpanie moze miec zwiazek z niewlasciwym sterowaniem sprzeglem,jak juz zauwazyles w zaleznosci od obr silnika wymuszany jest poslizg tarczy na biegach R,1,2
u mnie wyglada to tak ze wcisne gaz do konca nie pokonujac 2 stopnia silnik osiagnie okolo 2200obr i powoli puszcza sprzeglo do pewnej predkosci po czym ciagnie normalnie,widoczne jest to najbardziej na 2 biegu i wstecznym
jesli uklad jest zapowietrzony to napewno auto ciagnie jesli pociagniesz reczny na 1 zabek,
pompa robota dlugo pracuje kiedy otwierasz auto z rana?
nie rozumiem co masz na mysli piszac ze auto czasem zgasnie
program kg tylko zmienia biegi na wyzszych obrotach
jesli odpowietrzanie nie pomoze to zostaja oringi na elektrozaworze i czujnik polozenia silownika sprzegla ktory mozna podmienic z innym na probe
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 15:44
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Po otwarciu drzwi silniczek pracuje 10 sekund , przy zmianie biegów bez zapalonego silnika co 2 bieg doładowuje ciśnienie .
Teraz sprawdzałem i jak jestem na równym placu przy wrzuconym pierwszym biegu i puszczając hamulec nożny ( bez dodawania gazu ) auto gaśnie , dawniej normalnie ruszało , po paru takich próbach auto ruszyło ale jedzie parę metrów zatrzymuje się i znowu rusza ( wygląda to tak jak bym co
jakiś czas wciskał i puszczał sprzęgło i dalej jechał )
Po zatrzymaniu i zaciągnięciu ręcznego ( na jeden ząbek) na pierwszym biegu auto jest nieruchome nic nie ciągnie. Opuszczam ręczny auto rusza i dalej szarpie .
Jak już pozbiera się z pierwszego biegu na drugim jeszcze szarpie do 2800 obrotów.
Auto zmienia biegi idealnie nie ma żadnego zgrzytania szumu itp.
Dzięki ,,wojtekcichy'' za pomoc . We wtorek zabieram się za odpowietrzenie manualne.
Jutro jadę w trasę wiec się nie wyrobię .
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 22:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Sterownik skrzyni reguluje sterownikiem silnika powodujac zmniejszenie obr silnika przed zmiana biegu na wyzszy i odwrotnie na nizszy
Moim skromnym zdaniem powinny byc bledy w skrzyni
Jesli nie przezucisz na N na postoju to nie zacznie ciagnac po minucie czy dwu?
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 16 Cze 2014, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Witam

Dzisiaj wreszcie dodzwoniłem się do firmy z Elbląga która naprawia takie skrzynie .
Powiedział mi że błędy można odczytać tylko tech 2 (0073 / 0063 takie mogą być błędy sterowania sprzęgła )
Twierdzi że może być za słabe ciśnienie w układzie , w celu sprawdzenia pompki kazał mi sprawdzić jak często się załącza .
Powiedziałem ze 10 sekund rano i tak co 2 bieg na postoju , twierdzi że pompka po otwarciu drzwi powinna trzymać ciśnienie i nie dobijać co 2 bieg na postoju .
Zaproponował szybki test , przełączanie biegów na zapłonie 1 i R szybko 10x razy , tak też zrobiłem i wyskoczył błąd awaria na blacie . Według niego wskazuje na awarię ponieważ pompa nie wydaliła i wyskoczył błąd . Po ponownym włączeniu ikonka znikła . Przy okazji dowiedziałem się że z przodu skrzyni jest zbiornik na płyn hamulcowy a z tyłu na olej , o tym drugim nie wiedziałem , według jego instrukcji znalazłem korek od wlewu i miałem sprawdzić czy jest czysty i czy kwaśny . U mnie jest olej czysty i brak w nim hamulcowego .
Po włożeniu śrubokrętu olej jest ale ile dokładnie to nie widać ( jest jakiś sposób na sprawdzenie ?) Ogólnie z tym mechanikiem rozmawiałem z 30 min , przedstawił mi kosztorys ewentualnych napraw. Nie wygląda to ciekawie . Z drugiej strony nie pasuje mi jego zdanie na temat częstotliwości włączania się pomki . Dzisiaj jak wracałem z trasy wstąpiłem do komisu. Stał opel vivaro 2.5 dci 200 tys przebiegu pompka załączyła się tęż przy zmianie biegów ( co 2 bieg) , wszystko dokładnie pracuje jak u mnie .
Jaki olej leje się to tego zbiornika z tyłu /?? , może muszę go uzupełnić . Na tej obudowie od góry nic nie widać .
Jutro jadę podłączyć pod komp. zobaczymy jakie błędy wywali . W piątek mój brat sprawdzi w nowym traficu 2.0 dci jak się załącza pompa ciśnienia , pracuje w tej samej firmie co kupiłem to auto . Teraz mają 4 nowe renówki z ta skrzynią .
Pozdrawiam
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 17 Cze 2014, 00:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


u mnie pompuje okolo 6-7 sek ale zawsze nawet po godzinnym postoju,niech sie facet ogarnie z tym trzymaniem cisnienia bo na wrzucenie biegu 20 razy to by tego oleju nie starczylo pomijajac fakt ze 1 i R sa na innych sworzniach a co za tym idzie robot musi dodatkowo przesunac wodzik,reasumujac niema opcji zeby nie wywalilo bledu o ile szybko zmieniasz biegi,jadac 1-6 wywali blad przy 5 moze 6,ceny wiem jakie sa bo tez kiedys pytalem,glupi potencjometr ktory zamkiesz w dloni ponad 700zl a jest ich 4 ...
ori tech opla ogarnie temat ale latwiej znalezc kogos z clipem
gdybys czytal uwaznie wiedzialbys wczesniej by pilnowac oleju w robocie bo zaboli w portfel,juz niepamietam co tam lalem ale jakis elfa(rekomendowany)
zbiornik jest przezroczysty i powinno byc okolo polowe oleju
zczytaj te bledy i odpowietrz sprzeglo bo to najtansze rozwiazania i najprostsze, jesli nie pomoze to bedziesz musial wykrecic regulator przedni i tylni w celu sprawdzenia oringow,jesli beda ok to pozostaje tylko potencjometr o ktorym pisalem wyzej,
jesli sie odwazysz wywalic robota musisz ostroznie i rownomiernie wykrecac sruby elektrozaworu przedniego az spadnie cisnienie w ukladzie,bo moze dojsc do tragedii,mysle ze mozna to porownac do wykrecania zaworu z butli gazowej
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Cze 2014, 00:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
trafbiuro

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno wlkp.
Posiadane auto: trafic, vivaro, master
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 20 Cze 2014, 12:05
Temat postu:

Re: Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Witam
arsen008 napisał:
Witam
(...) Martwi mnie odgłos skrzyni biegów jak jadę na 1 i 2 biegu . Słychać to po odsunięciu szyby lub po odkręceniu schowka na akumulator . Odgłos przypomina wpadającą blachę w rezonans lub zacierające się zębatki lub luz na zębatkach .


Odgłosy typowe dla skrzyń PF w Masterze jest podobnie. W skrzyni są łożyska z plastikowymi koszyczkami. Tym się nie przejmuj. Miałem trafica 2.5 z quick shift przebieg 80tys km i identyczne odgłosy.

Co do oleju w skrzyni piszesz że jest na maxa. Prawidłowa ilość oleju to 2,8 litra no powiedzmy maksymalnie 3. Jeżeli jest zalana az do poziomu korka wlewu to nie dobrze. Jest jeszcze kwestia poziomu oleju hydraulicznego w mechanizmie (robocie), o ile się nie myle to biały zbiorniczek.

Auto najlepiej przetestować clipem Renault, bo to jest Renault nie Opel i Tech może nie dac rady.

Co do szarpania to myślę że to problem z regulacją sprzęgła. Clipem można przyuczyć robota na nowo, po prostu nastąpiło zużycie sprzęgła a robot tego nie uwzględnia. Ps. Mam trzy takie roboty na części, przerabiałem kilka takich aut na manuala.
Powrót do góry
skype status
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 20 Cze 2014, 14:48
Temat postu:

Witam


Dzisiaj byłem na diagnostyce u gościa , podłączył się TECH 2 ale łączy się tylko z komputerem silnika , z komputerem skrzyni biegów nie da rady ponieważ wywala błąd (oprogramowanie vivaro movano ) brak połaczenia .
Później podłączył się innym złączem i pisze w kompie silnika : Awaria skrzyni biegów, wypadanie włączonego biegu , uszkodzenie mechaniczne skrzyni biegów .
Oleju w robocie jest powyżej połowy , w przyszłym tygodniu jadę na Kraków ponieważ zalazłem firmę która ogrania ten temat i mają clipa Renault.
Mam też pytanie do trafbiuro jaki jest koszt przeróbki na skrzynie manualną ? Pytam tak z ciekawości .
Jutro odpowietrzę sprzęgło profilaktycznie .
Jadąc tym dzisiaj autem odnoszę wrażenie jak by coś się zawieszało w tym automacie , teraz szarpie nawet na 3 biegu przy niskich obrotach . zauważyłem że jak przełączy 1 bieg na drugi ( lub odwrotnie) i zaczyna szarpać odpuszczam gaz i dodaje ponownie bardzo wolno auto przyśpiesza bez skoków do przodu .
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 20 Cze 2014, 23:52
Temat postu:

Re: Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


trafbiuro napisał:
Witam
arsen008 napisał:
Witam
(...) Martwi mnie odgłos skrzyni biegów jak jadę na 1 i 2 biegu . Słychać to po odsunięciu szyby lub po odkręceniu schowka na akumulator . Odgłos przypomina wpadającą blachę w rezonans lub zacierające się zębatki lub luz na zębatkach .


Odgłosy typowe dla skrzyń PF w Masterze jest podobnie. W skrzyni są łożyska z plastikowymi koszyczkami. Tym się nie przejmuj. Miałem trafica 2.5 z quick shift przebieg 80tys km i identyczne odgłosy.

Co do oleju w skrzyni piszesz że jest na maxa. Prawidłowa ilość oleju to 2,8 litra no powiedzmy maksymalnie 3.


z robotem siedzi skrzynia PA0 i zadna inna
prawidlowa ilosc oleju to 2.7 +- 0.15
tech ogarnie skrzynie o ile ori,chinczyk niema tej aktualizacji z mta
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 22 Cze 2014, 15:18
Temat postu:

Witam


Wczoraj odpowietrzyłem układ ale bez zmian .
Rozmawiałem z moim bratem który sprawdził w nowym traficu (2014r przebieg 4 tys km ) tą samą skrzynię biegów quickshift po kątem częstotliwości włączenia się silnika ciśnienia . Rano ładuje 7 sekund , po przekręceniu zapłonu co 2 bieg .
Ten gościu z Elbląga który naprawia quickshift twiedzi że to oznaka poważnej awarii.
Jak bym wysłał do niego robota już widzę cenę za naprawę np akumulator ciśnienia 1200 zł .
Stwierdził że ogólnie koszt naprawy średnio zamyka się w kwocie 2500 zł .
Moim zdaniem delikatnie mówiąc jest naciągaczem i wciska kit żeby wykręcić robota i wysłać.
Jutro jadę na kompa do Krakowa .
Powrót do góry
trafbiuro

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno wlkp.
Posiadane auto: trafic, vivaro, master
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Cze 2014, 01:44
Temat postu:

Re: Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


wojtekcichy napisał:
z robotem siedzi skrzynia PA0 i zadna inna
prawidlowa ilosc oleju to 2.7 +- 0.15
tech ogarnie skrzynie o ile ori,chinczyk niema tej aktualizacji z mta


Zgadza się że PA0, ale to fizycznie skrzynia manualna ze srodkiem jak w PF z dołożonym automatem, dlatego pisałem ze odgłosy takie jak z PF.
Powrót do góry
skype status
trafbiuro

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno wlkp.
Posiadane auto: trafic, vivaro, master
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Cze 2014, 01:55
Temat postu:

Re: Witam


arsen008 napisał:

Mam też pytanie do trafbiuro jaki jest koszt przeróbki na skrzynie manualną ? Pytam tak z ciekawości .


Wszystko razem z częściami to ok. 3tys. Jednak zawsze lepiej spróbować naprawy, bo będzie taniej, a automat jak działa to jednak jest wygodniej.
Powrót do góry
skype status
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 23 Cze 2014, 22:09
Temat postu:

Re: Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


trafbiuro napisał:
wojtekcichy napisał:
z robotem siedzi skrzynia PA0 i zadna inna
prawidlowa ilosc oleju to 2.7 +- 0.15
tech ogarnie skrzynie o ile ori,chinczyk niema tej aktualizacji z mta


Zgadza się że PA0, ale to fizycznie skrzynia manualna ze srodkiem jak w PF z dołożonym automatem, dlatego pisałem ze odgłosy takie jak z PF.

a czujnik nad przegubem,zaslepiony otwor na czujnik wstecznego?pf to co innego niz pa lacznie z przelozeniami
Powrót do góry
trafbiuro

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno wlkp.
Posiadane auto: trafic, vivaro, master
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2014, 16:29
Temat postu:

Re: Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


wojtekcichy napisał:

a czujnik nad przegubem,zaslepiony otwor na czujnik wstecznego?pf to co innego niz pa lacznie z przelozeniami


Ale kolego jesteś uparty. Słusznie wskazujesz różnice w tych skrzyniach, ale to tylko róznice w obudowach. Jak wywalasz automat to zmienaiasz tylko tylnią obudowę skrzyni biegów i to wszystko. Zakładasz linki i masz manuala. Przełożenia zależa od rodzaju auta, wiadomo dostawczy z reguły wolniejszy. Wiem co pisze bo przerabiałem ten temat kilka razy, ale w sumie to nie o to chodzi w tym temacie.
Powrót do góry
skype status
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 24 Cze 2014, 20:02
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


nigdy nie przekladalem polautomatu na manual ale wiem ze to realne tylko z opowiesci dziwnych tresci wnioskuje ze to malo oplacalne finansowo.mozna by bylo wyszczegulnic dla potomnych co trzeba wymienic
z tego co wiem to trzeba zmienic zbiorniczek plynu hamulcowego na taki z wyjsciem na sprzeglo,przewody do sprzegla,pompka sprzeglowa wraz z pedalem i czujnikiem,lewarek zmiany biegow z mocowaniem,linki do zmiany biegow,mocowanie linek na skrzynie,dzwignia wybieraka na skrzynie,czujnik biegu wstecznego najlepiej z wiazka,niewiem jak z mechanizmem wciskajacym czujnik wstecznego,tylna czesc obudowy skrzyni biegow
czy cos jeszcze?
koszt zrobienia robota pod wzgledem mechanicznym to grosze ze wzgledu iz wysiadaja co jakis czas oringi na elektrozaworach ale sa tanie,gorzej jest z silownikiem wybieraka bo sa tam4 specjalne uszczelniacze ktore uszczelniaja z zewnetrznej i wewnetrznej strony
minusem robota sa sensory mierzace %wysuniencia silownikow,teoretycznie niezniszczalne ale maja mala wade,dostaje sie do nich kurz i poprostu zaklamuja co skutkuje bledem przy wrzucaniu na luz(jak u mnie) czy niewlasciwym wysprzeglaniem
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 24 Cze 2014, 23:41
Temat postu:

Witam


Z braku czasu wczoraj nie pojechałem do Krakowa do tego serwisu od skrzyń
zautomatyzowanych . I chyba dobrze bo dzisiaj znajomy polecił mi gościa z mojego miasta .
Pojechałem do niego , podłączył się clipem , na dzień dobry było dużo błędów związanych ze sprzęgłem , przetestował robota , parametry , zrobił przyuczanie itp. Chwile to trwało . Efekt taki auto rusza do przodu bez szarpania , ale bieg wsteczny wchodzi ze zgrzytem . Facet twierdzi że kończy się tarcza sprzęgła docisk , pokazał na kompie komunikat stanu sprzęgła podanych w punktach nowe ma 823 a moje 693. Co to robota nie ma zastrzeżeń , twierdzi że wszystkie parametry są bardzo dobre . Po wymianie sprzęgła ma przyjechać i zrobić kalibrację .
Stan tarczy sprzęgła może być faktycznie fatalny ponieważ auto jeździło dużo po mieście , a jak to w Szwajcarii wszędzie strome podjazdy . Często byłem świadkiem jak poprzedni właściciel cofał do tyłu i po jakiś czasie było słychać ten sygnał ostrzegający przed przegrzaniem sprzęgła.
Mówię mu jak sprzęgło się kończy auto powinno wodzić na wysokie obroty przy przyśpieszaniu , facet na to że komputer skrzyni biegów steruje obrotami silnika , i jak zaczyna się poślizg sprzęgła sam redukuje obroty.
Jutro mam zamówić sprzęgło kompletne + wybierak . Przy wymianie sprawdzi się też szczelność robota czy nie ma wycieków itp.
Jak wygląda kolejność wymiany sprzęgła w tym przypadku , ?? okręcamy robota i zabieramy się za resztę .?? Od spodu sanki będą mocno utrudniać dostęp ?? .
Co prawda nie będę tego ja robił ale dobrze wiedzieć na co uważać przy wymianie , uprzedzę mechanika .
Pozdrawiam i dziękuję z góry za zainteresowanie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Następny
Strona 2 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie

RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

62 900

2019r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System