Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 23:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Sprzeglo wysprzeglik nowe, a jak dobrac sie do uszczelniaczy na silowniku sprzegla? Czpien poruszajacy czujnik uniemozliwia wyjecie silownika. Na pompce wymienilem uszczelniacze, ale mozliwe ze zamiwnniki sa gorsze od starych orginalnych:/ mam szlony pomysl zeby na probe wziasc pompke sprzegla od innego samochodu i podlaczyc w odpowietrznik i jak bede wbijal bieg do recznie mu plynu dopompowac i zobaczyc jak sprzeglo zareaguje, czy wysprzeglik zadziala lepiej, to by troche pomoglo w diagnozie.
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
wkordek

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel vivaro 2.5 cdti quick shift
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 16:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Tego noe wiem jak to wyjac bo to mi podpowiedzial znajomy mechanik ktory mi robota ogarnial. A z ta zewnetrzna pompka to moze byc dobry pomysl bo jak zacznie dzialac to masz odpowiedz. A masz na bank dobrze odpowietrzone sprzeglo??u mnie po zalozeniu nowego wysprzeglika procedure odpowietrzanoa przez kompa trzeba bylo 5 razy powtarzac bo caly czas mial problemy z wysprzegleniem...
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 17:19
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Moze kolega wojtekcichy wie?? Ja odpowietrzalem az znikly pechezyki. Moze faktycznie powinienem z 5 razy mu procedure machac. Jak kupilem woz to sprzeglo sie zawieszalo, po wymianie sprzegla i wysprzeglika bylo to samo, a teraz po wymianie oringow elektrozaworow i uszczelniaczy pompki jest tak ze sprzeglo sie wciska ale nie wysprzegla skrzyni, ale tez nie wraca do pozycji poczatkowej tylko okolo 75% powrotu(45mm) i staje dopiero jak dam mu jakies polecenie to wraca do pozycji poczatkowej(53mm czsami 54mm) wszystko na zaplonie. Dlatego wnioskuje ze plyn oplywa pierwszy uszczelniacz i trafia mieczy uszczelniacze pompki tracac cisnienie, a jak odkrece odpowietrznik to dosc sporo go pompuje bo nie ma oporu ktory wytwarza wysprzeglik. Bede wywalal i otwieral robota w piatek dlatego bym przy okazji te uszczelniacze na silowniku sprzegla zmienil, ale bez wyciagniecia czpienia ktory rusza czujnikiem jest to nie do wykonania dlatego szukam patentu na ich demontaz. Bujam sie z tym samochodem juz 3 miesiace.
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 23:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Ja po wymianie sprzęgła odpowietrzałem za pomocą wężyka , nawet adaptacji sprzęgła nie robiłem . Robot zmienia biegi bez problemu . Tylko ma pytanie do innych użytkowników tego wynalazku co ile dobija wam ciśnienie ?? tzn u mnie co 2 bieg dobija sobie ciśnienie . U was też tak jest ???
Powrót do góry
wkordek

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel vivaro 2.5 cdti quick shift
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 14:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Tak powinno byc. U mnie tez tak jest ze co 2 bieg pompka dobija .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 14:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 16:21
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


U mnie to samo. Tak ma byc
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 18:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Ponawiam pytanie. Jak wyciagnac czpienie silownikow ktore poruszajace czujnikami??
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 00:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


ty masz tam niezly mexyk, wtyczka nad polosia lewego kola to czujnik predkosci wyjsciowej skrzyni, czyli w automacie bez tego nie pojedziesz, trzpienie czujnikow jezeli chodzi o te czarne ktore sa za czujnikami poprostu wyciagasz, czasem sa zapieczone ale powinny wyjsc, jesli pytasz o igle na tloku poruszajacym wybierak to musisz ja wbic by wylazla z 2 strony. silownik sprzegla to tylko membrana wiec niebardzo ma sie tam co zepsuc, zwrocil bym natomiast uwage na oringi silownika sprzegla i czujnik polozenia sprzegla
co do odpowietrzania to kazdy ma swoj sposob i im prostrzy tym skuteczniejszy, kup wezyk do spryskiwaczy okolo metr i zaloz na odpowietrznik, odkrecasz odpowietrznik a przewod do gory, kiedy poziom plynu w wezyku zrowna sie z poziomem plynu w zbiorniczku dmuchasz w weza tylko tak by nie wdmuchnac powietrza do ukladu, powtazasz az do momentu kiedy w zbiorniczku przestanie bombelkowac.
kiedy teoretycznie odpowietrzyles podnosisz auto z przodu najlepiej po stronie kierowcy i odpalasz auto, wrzucasz 1 bieg i pociagasz reczny, jesli podniesione kolo stoi to jest ok, jesli sie kreci to odpowietrzasz do skutku
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 23:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Dzieki za wypowiedz. Bede rwal jak zeba. Jak sie zlamie to rozwierce i wbije nowy czpien, bo ten robot to jakas katastrofa. Na tym silowniku widzalem 2 uszczelniacze od strony okraglej klapki(tylu) z drugiej strony to sie okaze jak pozbede sie czpienia. Ja odpowietrzam tak wlewam plyn w zbiorniczek rurka metrowa w odpowietrznik, podcisnienie az zassa prawie caly plyn ze zbiorniczka, robie nadcisnienie, plyn wraca do zbiorniczka. Potem dla pewnosci wezyk wypelniam extra plynem i zalanczam procedure odpowietrzenia hydrauliki sprzegla i widze jak pompka pracuje. Okolo minuty i gotowe. Dlatego stwierdzam ze silownik sprzegla nie ma sily wypchac wysprzeglika.
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 13:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Odpowietrzanie kompem ma taki minus ze silownik zapier...a jak krolik i plyn nie nadaca splywac ze zbiorniczka, efektem jest piana w ukladzie
Swego czasu spadal mi wezyk lecacy z robota do odpowietrznika i testowalem kilka sposobow, najskuteczniejszy opisalem wyzej
Nie wyrwiesz, musi byc konkretne uderzenie i najlepiej punktakiem stolarskim lub czyms co bedzie miec wklesla powierzchnie pasujaca do tego pina tylko ze ze sprzeglem to to niewiele ma wspolnego
Mam robota na stole wiec jesli trzeba jakies foty to pisz
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 18:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Ty ciagle mylisz silowniki. Ja mowie o silowniku sprzegla. Jak mam wybic ten pin jak silownik jest caly w robocie?
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
roberto266

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Trafic 2,5 dci
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 16 Lis 2016, 20:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Cześć niech ktoś mi powie Czy chcąć wymienić olej w robocie trzeba go wyciągać ?? i ile tego oleju wchodzi do robota ? czy potem trzeba go odpowietrzać ?? kalibrować itp. Jakieś filtry są ??
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Lis 2016, 23:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Da się bez wyjmowania ale wtedy musisz odessać olej ze zbiorniczka, najlepiej kompem rozprezyć układ żeby cały płyn z akumulatora hydraulicznego wrócił w zbiornika lub odczekac np dzień to w znacznej częsci sam się rozpreży. Olej około 0.6l, ja zalałem cały zbiornik odpowietrzyłem i w zbiorniku jest na połowie, filtrów nie ma, a szkod,
bez kompa to niewiem czy idzie to ogarnąć,
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
roberto266

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Trafic 2,5 dci
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Ja z innej beczki i nie na temat a le pliss porady Padł mi alternator ku...ć jak dziada wydostać ?? odkręciłem zderzak atrapę ale i tak nie ma dostępu Chłodnicę odkręcać ?? Ktoś wyciągał sam?? Problem w tym że jestem za granicą i warunki mam polowe dosłownie !!
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 22:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


W zeszłe lato wymieniałem sprzęgło na alternatorze i wyciągałem go przed domem więc tak samo jak Ty. Niestety nie pamiętam wszystkiego dokładnie ale na pewno nie ma żadnych problemów poza tym, że trzeba cały przód rozebrać - nie tylko plastiki. Kupa roboty, żeby odkręcić dwie śrubki. Chłodnicy na pewno nie wyciągałem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 10 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

28 700

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultKadjar

56 000

2017r.

140 000 km

śląskie

RenaultMegane

25 800

2013r.

112 000 km

małopolskie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

91 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System