Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Lut 2017, 22:54
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Witam ponownie. Tydzien temu mialem sie zajac moim traficiem ale sprzeglo w moim drugim samochodzie(mondeo) zawiodlo, a dokladnie wysprzeglik przy 175000 km. A wiec dobry wynik w porownaniu do trafica. Wczoraj w nocy podjalem sie ostatniej proby reanimacji robota. Mialem troche czasu zeby przeanalizowac sytuacje. Wyjalem tloczek pompki i zdjalem uszczelniacze ktore kupilem na all, bo nadawaly sie na smietnik. Zalozylem stare ale w odwrotnej kolejnosci, najpierw fioletowa potem czarna, chcialem doszczenic je cienkimi oringami ale nie bylo potrzeby. Zadowolony biore sie za procedury. Pompka dzialala wysmienicie az przewod do wysprzeglika pulsowal. Wykminilem niezly patent na odpowietrzenie sprzegla w 5 min dla jednej osoby bez komputera.
Zapalasz zaplon
Wrzucasz jedynke
Odkrecasz, zakreczasz odpowietrznik
Wylanczasz zaplon
Czekasz 3 sekundy
Zapasz zaplon, jedynka, odpowietrznik i do uzyskania zadawalajacego efektu;)
Przy czwartym odkrecaniu odpowietrznika musialem uzyc klucza 13 bo reka juz sie nia dalo odkrecic a wiec cisnienie jak trzeba.
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...


Ostatnio zmieniony przez gacek311089 dnia Pon 20 Lut 2017, 19:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Lut 2017, 01:35
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Trafic dziala!!! Teraz winnym byl czyjnik wybieraka, znalazlem inny podmienilem i włala!!! Wszystkie procedury poszly bez zajakniecia. Teraz wszystko dziala w 100%. Ale i tak juz zamowie ten czujnik na zapas. Czujnik pf7c00.
Mam nadzieje ze teraz trafic mnie niczym nie zaskoczy. Dzieki Wojtekcichy za pomoc. Do nastepnej awarii
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
auto-real

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic 2,5 DCI Quickshift
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 14:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Witam
Robię już po raz kolejny ]Trafica[/url] gdzie został już automat zregenerowany, dodatkowo wymieniony wysprzęglik i ponownie czujnik ciśnienia i położenia biegu i przewinięty silnik pompy. Samochód w warsztacie i na jazdach próbnych zachowuje się prawidłowo, pompa utrzymuje ciśnienie, włącza się na 5 sekund co mniej więcej 30 sekund. Samochód przejeżdża 1000-2000km i ponownie pali się silnik i znowu go przewijam i jedzie.
Ma ktoś pomysł na tego Trafica[/url].
Z góry dziękują za jakąś pomoc. Każda sugestia jest cenna.
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 18:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Silnik robota sie pali? Jesli pompa sie zalaczy to jak nic nie ruszasz to uklad powinien trzymac cisnienie troche czasu. Czy te 30 sekund jest jak nic nie robisz? Moze trzeba go grubszym drutem przewinac? Jesli sie przepala to znaczy ze sie przemecza, jaki olej do robota jest zalany? Jak masz clipa podaj w jakich cisnieniach pracuje hydraulika.moze czujnik ktory zostal wymieniony to jakis chinczyk i pompa pracuje w wyszych zakresach cisnien bo sa przeklamania. powinno byc 40-50barow. By sie przydalo zmiezyc to cisnienie zewnetrzym uzadzeniem. Ile kosztowal ten czujnik?? Jak jest niedrogi to radze zmienic i zastanowic sie nad olejem w hydraulice
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
auto-real

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Trafic 2,5 DCI Quickshift
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 12:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Witaj
Tak silnik od automatu[/url] się przegrzewa. Jeśli chodzi o przewinięcie silnika to wykonywała to inna firma i dokonywała pomiary uzwojenia. Podejrzewam że nowego grubszego miedziaka nie można dać bo tam jest podwójne uzwojenie i by się nie zmieściło.
Jeśli chodzi o automat i czujniki to również robiła inna firma zewnętrzna i ponadto dosyłała mi inne zawory i czujniki ciśnienia na testy.
Jak przewinę silnik, zmontuję i wszystko dobrze odpowietrzę to śmiga, aż się znowu przegrzeje silnik. Po otwarciu drzwi silnik od razu się uruchamia i generuje właściwe ciśnienie. W trakcie pracy na postoju pompa uruchamia się gdy spadnie ciśnienie do około 40bar i wyłącza gdy osiągnie graniczne 50bar. Czyli czujniki pracują prawidłowo. Podczas jazdy oczywiście to jest zależne od zmiany biegów ale pompa utrzymuje ja na właściwym poziomie. Jenak nie testem w stanie jeździć 1500km z testerem i obserwować co się dzieje.
Olej wlany oryginał ]Renault - Speedmatic[/url].
Może coś z instalacją w samochodzie bo tą z modułu już wymieniłem.
Lekko rozkładam ręce ale się nie poddaję.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 12:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 13:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Dalej nie wiem czy te 30sekund to jest jak nic nie robisz. Dla mnie wyglada to tak ze twoja pompa sie za czesto zalancza. Zmierzyc zewnetrzyn urzadzeniem cisnienie czy zgadza sie z tym co pokazuje komputer. Moze drut ktorym przewijasz silnik jest badziewny, zlec przewiniecie innej firmie. U mnie Cisnienie ukladu wystarcza na zmiane biegu 2 razy i pompa sie zalacza. Spradz czy masz podobnie. trzeba dobrze sprawdzic czy elenenty eksploatacyjne silnika sa w dobrej kondycji i niema jakiejs zwary na obudowe. Jesli napiecie bedzie za niskie lub za wysokie rowniez zabije to silnik. Moze dasz rade zrobic dodatkowe chlodzenie silnika. Zawsze istnieje taka opcja ze wstawic wieksza gruszke do robota to zmiejszy ilosc zalaczen pompy. A jakie jest zasilanie sterownika?
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 13:52
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Jeszcze mam inna teze. Moze magnesy zuzyly sie w silniku, ale czy to w ogole wykonalne? Musze poczytac na ten temat, a jak ktos wie to niech mnie oswieci
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 23:04
Temat postu:

Nowy problem


Witam ja mam nowy problem , od 3 dni jak wrzucam kierunek lewy miga tak delikatnie kontrolka od światła przeciwmgielnego .... a jak jadę powyżej 50 km i wrzucam kierunek lewy to świeci się też konewka wskazująca na błąd robota Smile ale robot zmienia biegi bez problemu . Dzisiaj sprawdzałem wszystkie kostki od świateł i dalej to samo . Nie wiem może włącznik kierunku w konsoli robi zwarcie . Na postoju nie wywala błędu w robicie . Mam nadzieje że mi nie przejdzie w jakiś tryb serwisowy na autostradzie przy 160km . Do rozwiązania problemu nie będę używał lewego kierunku : )
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Lut 2017, 08:13
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Pewnie kable sie przetarly;) Jak chesz miec pewnosc czy to nic wspolnego z robotem to wbij kierunek i podlacz kompa;)
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
Latynos

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Trafic 2.5dci 146KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 19:54
Temat postu:

Witam


Jestem świeżakiem na tym forum otóż zakupiłem Trafica z silnikiem 2.5 z robotem na skrzyni od jakiego czasu zauważyłem rozszczelnienie na robocie niewiem dokładnie skąd po zdemontowaniu robota będę mógł zlokalizować wyciek.Mam pytanie jeśli chodzi o uszczelnienie robota są jakieś zestawy naprawcze czy wszystko dobierać gdzie w sklepie z hydrauliką z pojedynki???Na OLX gościu sprzedaje uszczelnienia za 450 zł czy to drogo ???Na co zwrócić uwagę przy wymianie uszczelek oringów itd.Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Kwi 2017, 13:44
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Te uszczelki to zwykle oringi ze sklepu z hydraulika. Taki komplet w sklepie wyjdzie max 50zl. Musisz znalesc wyciek wtedy bedzie wiadome ktorego uszczelniacza potrzebujesz
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
Latynos

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Trafic 2.5dci 146KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 07:57
Temat postu:

Witam


Słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie oleju hydraulicznego brać pod uwagę tylko orginalny Elf speedmatic ???Ktoś podrzucił na forum że zalewają Revanolem olej tej samej specyfikacji.Na ebay w Niemczech znalazłem orginał z przesyłką za 90 zł za ltr.
Powrót do góry
gacek311089

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Renault Trafic II 2.5Dci 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 10:35
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


Ja zalalem zielony do wydraulicznego zawieszenia w citroenach. Jeden grzyb co zalejesz byle hydraulik liquid. Widzialem pare zalanych czerwonym atf.
_________________
Jak otrzymales pomoc na forum to napisz laskawie czy udalo sie rozwiazac problem, przyda sie to innym uzytkownikom...
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 10:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem ze skrzynią biegów trafic 2.5 dci 2006


latynos w robocie jest mnustwo uszczelniaczy i oringow, z reguly oringi powoduja "krwawienie wewnetrzne" a uczszelniacze tzw simeringi wycieki na zewnatrz,tyle ze te drugie nie sa latwo dostepne bo sa 2stronne, wystepuja w hydraulice wysokocisnieniowej
kolego z grzejacym sie silniczkiem masz najprawdopodobniej pekniety jeden z magnesow, uszkodzony czujnik cisnienia, lub lozysko staje, pompa powinna trzymac cisnienie 2-4 min na wlaczonym zaplonie, jesli jest inaczej zacznij od wymiany oringow na elektrozaworach
Powrót do góry
robjasio

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolobrzeg
Posiadane auto: Trafik/Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 09:16
Temat postu:

robot Vivaro


Witam. Mam problem z robotem w Vivaro, nic nowego.
Widze z forum ze Wojtekcichy mam duza wiedze na ten temat, ma ktos moze jakis priv namiar na niego lib moze Wojtek jestes dostepny i podpowiesz cos.
Problem polega na tym ze po odpaleniu auta nie mozna wrzucic zadnego innego biegu niz 3, auto rusza z 3 i jedzie , mozna zmienic na 4 i tez jedzie normalnie, niestety prz 5 zaczyna wyrzucac bieg.
Blad z diaga - elektryczne wspomaganie sprzegla
Co z tym zrobic?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 12 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultMegane

13 800

2008r.

250 000 km

pomorskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System