Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 20:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


A tego to nie zagwarantuję. Teraz już nie sprawdzę nawet bo mam wszystko poskładane. Porównaj zwyczajnie piny ze scenic i będziesz miał numery
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 20:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


scenica juz dawno sprzedalem, zostaly mi tylko schematy ktore nie zawsze pasuja i dlatego pytalem o numerki w kostce
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Czy po załączeniu przycisku tempomatu włącza Ci się na zegarach zielona kontrolka od tempomatu?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 22:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


niepowinna jesli niema klawiszy na kierownicy bo niby jak tempomat ma sie uruchomic?????
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 23:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ja mam u siebie tak, że włączenie przycisku tempomatu na panelu koło nawiewów, na desce zegarów włącza się zielona kontrolka. Ale mówię o nowszym aucie (rocznikowo). Jutro z reszta jeszcze zweryfikuję.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 23:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 05:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


pogrzebalem w schematach i wniosek jest nastepujacy
we wszystkich sterownikach silnika f4r piny maja te same oznaczenie,badalem sterowniki laguny2,meganki i trafica
na schemacie trafica poprostu brakuje 4 kabelkow
jesli kostka ktora uzyles do tempomatu jest od czegos innego powinien byc w niej
pin B3 +12 po zaplonie
pin A2 masa
jesli bedzie inaczej sa jakies szanse
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 10:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dopiero wieczorem sprawdzę kontrolką co tam mam. Swoją drogą w którym miejscu ma się zapalić na desce ta informacja o włączonym tampon-macie? Na wyświetlaczu, czy pod?
Edit :

Jest dokładnie tak jak napisałeś, b2 masa, a3 plus po zapłonie

Edit 2:
Dotarłem do laguny i faktycznie piny są inaczej. To pytanie w takim razie brzmi od czego jest ta wolna biała kość w traficu?
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 13:31
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dla ułatwienia wrzucam zdjęcia kostki do tempomatu wraz z kablami. Kostka zdjęta (odcięta) z auta z tempomatem. Kostka niebieska najprawdopodobniej z auta z maja 2011 roku. Kostkę zakupiłem właśnie do swojego auta Smile

p.s. dla ułatwienia odczytu nr pinów i kolorów kabli kostkę niebieską położyłem na czarnym wtyku

Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 13:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


No i ja wyciąłem kostkę z laguny z której brałem włącznik. Zabrałem tez kierownicę i czujnik sprzęgła, który nota bene jest 2 pinowy tak jak w traficu. Teraz jest jeszcze kwestia ogarnięcia instalacji. Na wszelki wypadek wziąłem też taśmę poduszki bo nie wiem czy w traficu jest ta część wiązki od sterowania tempomatem.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Pisalem wczesniej, od jazdy z obciazeniem i trybu zimowego w polautomacie
Rano stanol mi dysk w laptopie a razem z nim okolo 14gb servisowek do roznych aut ktore zbieralem kilka lat, pomijam juz zdjecia i filmy z napraw itp.
Bez watpienia kable sygnalowe z tej bialej leca do kostki tej wielkiej w puszce przekaznikow a te 2 z kierownicy musisz pociagnac sam w to samo miejsce,nastepnie z tamtej kostki do sterownika silnika ale gdzie to niepamietam niestety
jak juz postawie winde to poszukam na plytach rozpisek ale raczej bez clipa sie nie obedzie o ile to wogule ruszy
Ile kosztowaly graty?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 19:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


No dobra, dość folgowania i czas na kolejne wydumki Smile

Na początek co jest potrzebne:



Kierownica, taśma airbagu, przycisk, czujnik sprzęgła - to na bank (no chyba, że ktoś ma innego airbaga niż ja).

Na samym początku gdy zdjąłem airbaga z Trafica ukazała mi się poduszka z jednym nabojem (i adekwatnie do tego taśma na jeden nabój)


W lagunie poduszka jest na dwa naboje. Tu akurat zdjęcie z laguny bez tempomatu z poduszką (wizualnie!) taką samą jak w traficu:

niby wygląda tak samo, a jednak taśma i poducha są/mają dwa naboje. Jednak jako, że akurat ta to wersja bez tempomatu to brakuje w niej jeszcze jednej kostki do sterowania przyciskami. Niestety akurat zdjęcia taśmy od wersji z tempomatem nie zrobiłem. Aczkolwiek widać to na pierwszym zdjęciu gdzie leżą potrzebne graty.
Także idąc za ciosem zmieniłem cały komplet razem z bebechami (tj. taśmą). Wszystko na zasadzie plug&play i wszystko bangla bez problemu - błędów airbagu nie wywala. Tutaj zdjęcia przed i po zmianie kierownicy:





To tyle jeżeli chodzi o kosmetykę. Zmieniając kierownicę zobaczyłem "w dziurze" złapane opaską do wiązki dwie kostki - niebieską i szarą.



Szybko kojarząc kolegę wyżej zrozumiałem, że są to kostki odpowiednio od tempomatu i ESP.



Jednak piny są nieco inaczej poukładane i przydał by mi się jakiś schemat.


Ostatnią rzeczą było zamontowanie czujnika sprzęgła. Czujnika w traficu nie było, ale jest na niego miejsce i w zasadzie wstawia się go bezproblemowo. Aczkolwiek ja go nie podłączyłem, bo nigdzie nie widzę do niego kostki. Być może za słabo szukałem, ale nie miałem już szczerze mówiąc ochoty na bawienie się w sherlocka holmesa. Muszę poszukać z którego miejsca wiązki wychodzą te przewody i wówczas będzie nieco prościej.

To tyle jeżeli chodzi o dzisiejsze zabawy. Co do pytania kolegi wyżej o cenę gratów - wszystko, tj. cały komplet tak jak widać na pierwszym zdjęciu kosztował mnie nie więcej niż 20zł jakie wydałem na paliwo żeby dojechać do warsztatu w którym leży brata laguna (najpierw jego, a teraz mój dawca części).
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Czujnik sprzegla zasilany jest z czujki chamulca i czerwonego kabla tempomatu nad nogami
Ale pinu na sterowniku nie pamietam
Jestem ciekaw czy to ruszy bez clipa,stawiam winde i jutro juz pewnie bede cos mial, zrob fote tej wtyczki przy baku moze skojaze
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 11:19
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Jeżeli chodzi o piny to wygląda to tak:

Trafic:
A1 - 2przewody - PLUS PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM STEROWANIA OGRZEWANIA TYLNEJ SZYBY
B1 - (kolejny) PLUS PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM STEROWANIA OGRZEWANIA TYLNEJ SZYBY
A2 - STEROWANIE WŁĄCZANIEM I WYŁĄCZANIEM OGRANICZNIKA PRĘDKOŚCI
B2 - MASA ELEKTRONICZNA PRZEDNIEGO LEWEGO SŁUPKA
A3 - puste
B3 - puste

Laguna:
A1 - PLUS LEWEGO ŚWIATŁA POZYCYJNEGO ZABEZPIECZONY
B1 - STEROWANIE WŁĄCZANIEM I WYŁĄCZANIEM OGRANICZNIKA PRĘDKOŚCI
A2 - PLUS PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM ŚWIATEŁ STOP
B2 -MASA ELEKTRYCZNA PRZÓD STRONA LEWA
A3 - STEROWANIE - WŁĄCZENIA WYŁĄCZENIA REGULATORA PRĘDKOŚCI
B3 - puste

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to w Lagunie pin A1 to jest podświetlenie (iluminacja) przycisku, który można olać. Następnie żeby to ogarnąć mamy tam włączenie (B1) OGRANICZNIKA, oraz włączenie (A3) REGULATORA prędkości. Tu przyznam, ze nie bardzo rozumiem o co biega. O ile w Traficu jest na pinie A2 włączenie OGRANICZNIKA, to REGULATORA za cholerę nie widzę. Z tego co rozumiem to właśnie regulator jest nam potrzebny bo to on spełnia funkcję tempomatu, natomiast ogranicznik to ustalenie prędkości maksymalnej jakiej nie chcemy przekroczyć. Dobrze rozumuję, czy jestem w błędzie?
Albo się zwyczajnie pomylili w rozpisce, albo gucio z tego szybkiego montażu będzie.
I teraz drugie pytanie - skoro przycisk jest 3 pozycyjny, to rozumiem, że jedna pozycja nie będzie działać wcale, tak?


EDIT:
Właśnie znalazłem na stronie RENAULT Polska opis regulatora i ogranicznika.


Działanie regulatora-ogranicznika prędkości jest związane z nową generacją elektronicznych pedałów gazu, w których układ elektroniczny zastąpił tradycyjną linkę. OGRANICZNIK prędkości pozwala kierowcy na samodzielne ustalenie prędkości maksymalnej, której nie chce on przekroczyć. Posługując się dwoma przyciskami na kierownicy, może zmniejszyć lub zwiększyć wartość graniczną. Przy próbie jej przekroczenia pedał gazu przestaje sterować przyspieszeniem. W razie konieczności silne wciśnięcie pedału i pokonanie punktu oporu na końcu skoku pozwala na przekroczenie ustalonej prędkości. Każde zwolnienie lub hamowanie, zmniejszające prędkość do wartości niższej od wcześniej zadanej, przywraca ponownie funkcję ogranicznika. REGULATOR prędkości pozwala kierowcy wybrać prędkość podróżowania, którą samochód będzie stale utrzymywał. Kierowca ma zapewniony komfort jazdy mogąc zdjąć nogę z pedału gazu. W każdej chwili możliwe jest wprowadzenie zmiany prędkości, posługując się przyciskami umieszczonymi na kierownicy, jak również poprzez wciśnięcie pedału hamulca lub gazu. Po zwolnieniu samochód powraca do wcześniej zadanej prędkości. Przy naciśnięciu pedału hamulca lub sprzęgła system automatycznie wyłącza się. Kierowca może powrócić do prędkości regulowanej wciskając przycisk R na kierownicy.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 19:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ostatnie nowości na dziś.
Wpiąłem się kostką z laguny w instalację trafica ale nic się nie dzieje. Nic nie wyświetla na desce, więc pewnie trzeba zaprogramować wyświetlanie oraz włączyć opcję tempomatu. Niestety tylko nowy OP-COM albo CLIP da radę to dokonać, także lipa.
Jedyne czego nie mam podłączonego to czujnika sprzęgła. Tam na wiązce zwyczajnie nie wychodzi ta kostka do podłączenia. Idzie tylko do pedału hamulca i gazu. Także muszę podjechać po kostkę i GDZIEŚ się nią wpiąć. Ale gdzie to ja nie mam już pojęcia bo na moich wykresach jej nie znalazłem.

edit:
dobra ostatnie podejście dziś wyglądało tak, że żeby zaprogramować tempomat w aucie potrzebny jest mi security code, który jest wydawany do nowego auta. Niestety ja auto kupiłem z drugiej (albo i trzeciej) ręki i takowego nie posiadam :/ Także niestety, ale nic już sam więcej nie zdziałam.

edit2:
Czy przy programowaniu CLIPem potrzebny jest security code? Bo z tego co się dowiadywałem to w ASO krzyczą 250zł za ten kod, a na alledrogo za 370 można kupić już cing-cionga CLIPa
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 02:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Jakbys kupywal daj znac,kupilibysmy hurtowo i bylo by taniej,
Z tego co mi wiadomo to car pass powinni dac na dowod rej a jesli nie to szukaj kogos z techem i Ci wyciagnie o ile clip nie ogarnie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

59 900

2020r.

81 000 km

śląskie

RenaultMegane

24 900

2009r.

178 000 km

małopolskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

83 900

2020r.

40 000 km

mazowieckie

RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System