Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 04:27
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


jak poczynania? postanowilem ze tez wstawie tempomat chociaz za bardzo nie potrzebuje ale czasem....
moglbys napisac z czego najtaniej graty kupic?
zastanawiam sie jak z kierownica, nie da rady z innej renowki przelozyc?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 04:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Szczerze mówiąc to wszystko stoi jak stało, czyli brak mi car passa.
Jeżeli chodzi o graty to pewnie podejdą też inne renówki ale tu pewności nie mam. Kierownica laguny wydawała mi się tak czy owak najładniejsza i jest bardzo wygodna bo znacznie grubsza od trafika czy vivaro. [/url]
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 08:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


car pass potrzebny jest tylko do klucza ale clipem zrobisz to bez tego kodu
wiec poza okablowaniem przelacznik tempomat-limiter i klawisze na kierownice?
jak jest z tymi klawiszami, trzena cos przy tasmie kombinowac?

jak zjade na pl to sie moze spikniemy i odpalimy
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Clipem w sumie nie próbowałem bo nie posiadam. W opcomie krzyczy mi o car pass.
Generalnie tak jak opisałem wcześniej - musiałem zmienić kierownicę (logiczne Razz) i taśmę, bo u mnie siedziała poduszka na jeden nabój, a ta z laguny jest na dwa. Do tego przez taśmę leci połączenie z przyciskami kierownicy. W sumie nawet nie sprawdzałem czy ilość przewodów była taka sama i czy wszystkie piny już były (w tej oryginalnej). Miałem to zmieniłem, a co Smile Do tego przycisk - generalnie różni się on rozmieszczeniem pinów, oraz jest problem tego typu, że w oryginalnej wiązce nie miałem przewodu do limitera. Kolejna rzecz to czujnik sprzęgła. Samo zamontowanie to wiadomo - banał, ale trzeba mieć go z kością i wlutować się w oryginalną wiązkę do czujnika hamulca - 5minut roboty. Najgorszą rzeczą jaka u mnie jest to brak pinów dochodzących do ECU. Tutaj to ja tego sam nie umiem/nie chcę ogarniać. Wolę to dać do elektryka bo sam się ECU nie dotykam. Nie zrobiłem tego z racji tego, że i tak brakuje mi tego car passa, oraz temu, że mi zwyczajnie zapał minął. Póki co miałem tonę innych spraw na głowie, ale kiedyś to dokończę. Razz

czyli w skrócie dostawienie tempomatu wygląda tak:

- kierownica i taśma (być może niepotrzebna) - 10 minut
- czujnik sprzęgła z kością - 10 minut (kijowe dojście)
- włącznik tempomatu (inaczej rozmieszczone piny, brak limitera) - 5 minut
- brak przewodów w wiązce z ECU - w moim przypadku pół roku Very Happy
- aktywacja tempomatu
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 08:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


w moim padle niema sprzegla i tak sie zastanawialem czy obwod bedzie sie zamykal bez jego czujnika
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 08:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 12:19
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


W automacie masz dokładnie ten sam czujnik pod pedałem hamulca (z resztą w manualu też). Ja się wpiąłem dokładnie pod przewody, które idą do czujnika hamulca bo on tylko rozłącza tempomat po wciśnięciu pedału. Czujniki - w sensie oryginalny hamulca i lagunowy sprzęgła - wyglądały na takie same.
Powrót do góry
Reno Tra

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 16V 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 19:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Witam,
czytalem wasze wypowiedzi na temat tempomatu do Renault Trafica bo sam chcialem zamontowac, tak mnie to zainteresowalo ze zaczalem szperac po tapicerce i znalazlem biala kostke pod kierownica w paneliku od regulacji swiatel, obok jest biala kosta i szara kostka, ktora u mnie jest od wlacznika czujnikow cofania, a biala tak myslalem, ze jest od wlacznika tempomatu, ale raczej nie, bo przymierzalem ten oryginalny wlacznik i nie pasuje ( tyl wlacznika jest koloru niebieskiego, wtyczka tez musi byc niebieska, takowej nie mam nawet za panelem kolo centralnego zamka i ogrzewania lusterek)

Bylem ogladac innego Trafika ale z roku 2014 z orginalnym tempomatem, wlacznik tempomatu jest podlaczony do kostki niebieskiej..... i to mi podcielo skrzydla, bo auto na gwarancji i zabardzo nie moge ingerowac w instalacje, co myslicie?

zastanawia mnie jedno, ze nie moge znalezc niebieskiej kostki, ale mam zamontowany oryginalnie czujnik pedalu sprzegla...... to chyba tylko do tempomatu, ktorego nie posiadam,
czy da rade cos zrobic?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Nie rozumiem pytania "czy da rade cos zrobic?". Zależy co chcesz zrobić. Czy znaleźć kostkę, czy wstawić tempomat, czy zwyczajnie utracić (pseudo) gwarancję. Kostka jest na 100%, bo każde auto dostawało dokładnie tą samą wiązkę do kabiny - oczywiście poliftowe inną, a przedliftowe nieco inną - generalnie "kosmetyka". To, że posiadasz czujnik sprzęgła to w zasadzie o niczym nie świadczy. Te czujniki być może teraz również są montowane masowo, bo to jest groszowa sprawa i drożej by było przestawiać linię, niż produkować różne wiązki (bez kostek i z). Tak czy siak wszystko i tak kończy się pod maską przy sterowniku i od tego trzeba zacząć. Jeżeli wychodzą odpowiednie przewody z ECU do wiązki na budę to wystarczy dorzucić parę gadżetów i włączyć wszystko CLIPem/OPCOMem, a jeżeli nie wychodzą to wszystko i tak skończy się w dokładnie tym samym punkcie co u mnie - grzebaniu fizycznym przy sterowniku auta (czego wciąż nie zrobiłem bo mi -póki co- minął zapał na tempomat).

A tak z innej beczki widzę, że masz podpisane, że posiadasz Trafika w benzynie (?) z 2013 roku? Jak to możliwe?! Mi powiedziano, że po roku 2010 auta ciężarowe z silnikiem benzynowym nie były już sprzedawane ze względu na brak filtra DPF. Temu też szukałem najmłodszego benzyniaka jakiego mi się udało znaleźć - 2009.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 00:07
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


m9r przeciez tez jest 16 zaworowy, kazdy diesel w traficu od 2001 ma czujnik sprzegla, sterownik wie kiedy zmienic dawke paliwa i blokuje obr silnika kiedy wciskamy sprzeglo do 2500 czy 3000 nie pamietam juz
z tego co mi wiadomo to czesto jest kostka od trakcji, ale nawet niemam schematow do tego rocznika wiec to tylko gdybanie
Powrót do góry
telekropka

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko
Posiadane auto: Renault Trafic 2,5 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 20:28
Temat postu:

Moje doświadczenie odnośnie tempomatu w Traficu


Witam, mam Trafica 2,5 cdi z 2008 roku i dzisiaj odpaliłem w końcu tempomat i ogranicznik . Aby tego dopiąć kupiłem kierownicę z poduszką i zwijaczem oraz włącznik tempomatu/ogranicznika od Laguny II , wymieniłem tablicę przyrządów i prawą manetkę aby mieć też komputer pokładowy.Pod kierownicą z lewej strony ( przy regulatorze reflektorów ) było wolne miejsce i schowana wtyczka ale miała tylko okablowanie do ogranicznika . Musiałem więc doprowadzić dodatkowy przewód od wtyczki w komorze silnika .Dodatkowo musiałem przełożyć miejscami dwa przewody w schowanym wtyku do podłączenia włącznika tempomatu/ogranicznika.Okazało się też ,że trzeba przełożyć miejscami przewody we wtyku podłączanym do zwijacza ( piny poduszki z pinami przycisków sterujących tempomatu ). Wszystko działa poza tym ,że pali się kontrolka poduszki ( w starej kierownicy był jeden wyzwalacz pirotechniczny a w tej są dwa ) i nie zapala się kontrolka włączenia tempomatu a ogranicznika i owszem .Jeszcze nie podłączałem nawet przyrządu diagnostycznego.
Powrót do góry
mpmichu

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Vw Touran Opel Vivaro 2.0 CDTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2015, 14:37
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


A moża zdradzić do jakich pinow w ECU silnika sie podłączyć i jak pozmieniac piny w włączniku tempomatu/ogranicznika ??? prośba o mały schemacik ????
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 05 Maj 2015, 19:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


oczywiscie ze mozna, tylko chyba fora pomyliles jak patrze w profil
Powrót do góry
mpmichu

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Vw Touran Opel Vivaro 2.0 CDTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2015, 11:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Nie pomyliłem bo Tourana nadal mam, ale udało mi się kupić trafica 2.0 dci (własciwie vivaro) i dopiero go uzbrajam w potrzebne graty dlatego też moje pytanie o schemat podłączenia tempomatu bo włącznik oraz kierownica już mam, ale chciałbym jakos to poskładac w całość jesli chodzi o podłącznie i aktywować tech 2 - jesli jest taka potrzeba bo juz tam zgladałem i obecnie w wersjach warintów regulator prędkości jest (w pogotowu), ale poszukam jeszcze dokladnie jak już wszystko podłączę. Będę wdzieczny za wszelką pomoc w podłączniu poszczególnych pinów przy włączniku tempomatu/ograniczniku, ECU i kierownicy. Pozdrawiam
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 06 Maj 2015, 21:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


2.0 byly na 2 sterownikach silnika, najlepiej bylo by gdybys wiedzial co tam masz
Czemu w oplu nie zapytales?
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 06 Maj 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


w Wrocławiu jest firma która montuje wszystko na swoich częściach za 1500 zł, myślę że jak ktoś dużo jeździ tras to cena nie wielka mówią że w jeden dzień to robią czasem może się wydłużyć , nie wiem od czego zależne może chyba że jest tak jak u mnie żadnej wtyczki żadnej instalacji pod tempomat , gdybym miał bliżej to bym pojechał i się nie zastanawiał . jak coś znajdę kontakt i na pw napiszę bo tu na ogólnym to chyba nie można ? (reklama ) ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultTalisman

83 900

2020r.

40 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie

RenaultArkana

88 888

2023r.

20 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System