Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 03 Gru 2015, 11:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


to czy wymiana uch na nowszy rocznikowo załatwi sprawę ?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 03 Gru 2015, 18:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Niekoniecznie. Pytanie zasadnicze czy w tym nowszym jest odblokowany tempomat czy też nie. A to jest totolotek.
Druga sprawa, że zbyt młodego i tak nie wstawisz, bo uch różnią się wersjami. U mnie w traficu 2009 siedzi chyba v3 o ile dobrze pamiętam (temu też inaczej mi się łączy clip). A już kompletnie inna sprawa to taka, że uch jest przypisane do konkretnego auta. To w uch siedzi między innymi immobiliser. Także w razie zmiany uch i tak trzeba przeprowadzić jego adaptację/programowanie.
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 29 Gru 2015, 18:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


witam! rozmawiałem z gościem z Wrocławia który zajmuje się montażem tempomatów, wieści takie od 2001 do 2004 nie ma możliwości montażu tempomatu ze względu na sterownik silnika, od 2005 w górę tak, padł pomysł że sterownik od laguny II 1.9 teoretycznie jest ten sam, a w nim można zrobić wszystko, ale sam osobiście tego nie robił , i pytanie do was, czy jesteście w stanie w jakiś sposób porównać kości tzn. piny czy są odpowiednio tak samo rozmieszczone i odpowiedzialne ? koszt sterownika silnika od laguny II od 15 zł. Laughing
mam już kierownice ze sterowaniem i taśmę zamontowaną oraz zegary z ADAC z 2005 r. i robi efect- robote ( wielkie dzięki Wojtekcichy ), nie chciałbym montować dodatkowej manetki tylko do tempomatu , minus taki że na zegarach nic się nie zaświeci, a i koszt używanej 800 zł. nowej 1600 zł.

dodam że mogę kupić sterownik silnika od trafica za 250 zł. wyzerowany immobilizer, który się automatycznie przyuczy, ale potrzebuje numerów sterownika od 2005 r.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 01 Sty 2016, 17:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Nie wiem jak z ECU laguny 1.9, ale w benzynowych (lagunach) nie zdejmiesz immo w żaden sposób, więc nie da się podstawić sterownika. Musiałbyś zapytać na forum lagunaklubpolska, bo tam siedzą lepsze łebki niż tutaj w dziale laguny.
Powrót do góry
stefanpan5

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 22:21
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Kupiłem na allegro tempomat uniwersalny. Zamontował mi go spec z pod Wawy. Jestem bardzo zadowolony. Piękny design, mały wymiar, szybki montaż i moje 1,9 DCI w końcu "łyka" km jak należy. Przy okazji wspomnę, że ten uniwersalny ma oprócz wszystkich opcji oryginalnego tempomatu dwie pamięci prędkości.
Jeżeli ktoś chciałby kupić taki tempomat na allegro, to proszę o kontakt ze mną. Udało mi się u producenta wynegocjować stały, spory rabat lub czujnik parkowania.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 22:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kangur72tk

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi 106 KM (2007), Opel Vivaro Westfalia 2.5 CDTI 146 KM (2010), Renault Modus 1.2 16V 75 KM (2008)
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 14:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Witajcie, to mój pierwszy post po powitaniu więc przepraszam, jeśli coś napiszę nie tak... Embarassed

Czy ktoś z Was ogarnął do końca temat uruchomienia fabrycznego tempomatu w swoim Traficu/Vivaro? Ja również walczę z tym tematem z tym, że mam silnik 2.5 CDTI 146 KM silnik G9U 630 i niestety nigdzie nie mogę znaleźć schematu/rozkładu pinów sterownika, tzn. gdzie podłączyć się z kabelkiem od włączania tempomatu. Koło regulatora świateł z lewej strony kierownicy mam niebieską wtyczkę z czterema przewodami, których układ jest taki sam jak u kolegi eekz i z tego co znalazłem na francuskim forum jest to instalacja do samochodów tylko z ogranicznikiem prędkości (bez tempomatu). Domyślam się, że chcąc mieć również tempomat należy po pierwsze przestawić piny we wtyczce pod przełącznik 2-funkyjny (tempomat/ogranicznik), który ma nieco inny układ zgodnie ze zdjęciem kolegi stop1990 i dodatkowo będzie potrzebny piąty kabelek do załączania tempomatu (ten w kolorze łososiowym) na pinie A3 niebieskiej wtyczki gdzie włączając tempomat będzie podawany + z pinu A2. I tu jest właśnie problem gdzie wpiąć ów łososiowy kabelek do ECU... Sad
Dodatkowo mam jeszcze problem z podłączeniem przycisków sterowania z nowej kierownicy (tzn. z przyciskami do tempomatu). Wcześniej miałem taką z przyciskami do radia, teraz ją podmieniłem łącznie z taśmą z Trafica z taką zieloną wtyczką do przycisków tempomatu (a może nie trzeba było jej podmieniać bo ta oplowska taśma miała pasującą wtyczkę do kierownicy Opla z tempomatem tylko wystarczyło przestawić piny w górnym złączu zwijacza z radia pod tempomat...).
Pytanie jest właśnie takie, którą taśmę zastosować i czy trzeba przestawić piny górnego złącza w zwijaczu, w związku z tym, że wcześniej była to instalacja do sterowania radiem. Żeby nie było tak łatwo dodam, że zielona wtyczka z taśmy Trafica nie pasuje do czarnej wtyczki przycisków tempomatu kierownicy z Opla chociaż akurat ten problem można łatwo obejść...
Podsumowując: byłoby cudnie, gdyby ktoś z Was - drodzy koledzy - był w posiadaniu schematu instalacji tempomatu do mojego samochodu - ja po wielogodzinnych poszukiwaniach w necie już zwątpiłem w ich sukces... Ściąganie całego VISU jest według mnie średnim pomysłem, zwłaszcza że nie jestem pewien, czy znajdę tam potrzebny schemat. A może ktoś z Was ma coś takiego i mógłby udostępnić kolegom? Będę niezmiernie wdzięczny!
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 17:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Akurat od VISU to bym zaczął, ale spoko. Podaj maila na privie to podeślę to co niżej, ale w formie PDFu, zrzuconego z VISU. Póki co masz tu screeny:

Piny w złączu ECU:



Włącznik w kabinie:



Schemat ogólny dla g9u:




A odnośnie zwijacza to nie podpowiem. Sam się szczerze mówiąc zastanawiałem, gdzie w Oplu siedzi sterowanie do tempomatu przy kierownicy, bo tak jak wspomniałeś - tu jest sterowanie radiem.
Powrót do góry
kangur72tk

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi 106 KM (2007), Opel Vivaro Westfalia 2.5 CDTI 146 KM (2010), Renault Modus 1.2 16V 75 KM (2008)
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dzięki - mail poszedł na priva. W międzyczasie zupełnie przez przypadek szukając zupełnie czegoś innego znalazłem w swoim archiwum schemat do Mastera G9U632/DG - może go również masz - który rzucił mi światło na sprawę. Zwróć uwagę, że w Twoim schemacie włącznika kabinowego na drugim zrzucie nie ma tempomatu, a jedynie ogranicznik prędkości - widać to po schemacie włącznika oznaczonego numerem 1081. Brakuje w nim pinu A3, który według "mojego" schematu Mastera powinien być podłączony do pinu A2 modułu wtrysku nr 120. Moja wątpliwość jest tylko taka, czy Trafic z tym silnikiem ma tak samo i dalej czy Vivaro również... Ale pinologia ECU z przesłanego zrzutu zdaje się to potwierdzać - mogą być jedynie inne kolory kabelków w Vivaro.
Muszę w tej sytuacji dobrać się do ECU i jego wtyczek za dnia i potwierdzić swoje przypuszczenia.
Co do taśmy przy kierownicy - muszę to jeszcze raz dokładnie obejrzeć tylko trochę obawiam się, że bez schematu wiązki oplowskiej - tej która idzie do radia - będzie mały problem... Właściciele traficów mają lepiej, bo tam sterowanie radia było z osobnego pilota... Ale może coś wydumam Rolling Eyes

Dodam jeszcze, że w międzyczasie poprzekładałem kabelki w niebieskiej wtyczce i po podłączeniu do niej wyłącznika tempomat/ogranicznik (na razie bez piątego kabelka do tempomatu) włączenie ogranicznika na przełączniku załącza funkcję ogranicznika co widać w Clipie (zmieniający się stan), ale niestety nie zapala się kontrolka na desce. Nie wiem, czy to kwestia braku żarówki (?) w tablicy czy coś bardziej skomplikowanego - temat jeszcze do sprawdzenia. Niestety nie mogę póki co sprawdzić czy działa dopóki nie podłączę kierownicy...

Póki co tyle...[/img]
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 15:49
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


No troszeczkę czasu już minęło jak grzebałem przy tym temacie, więc dużo rzeczy nie pamiętam. Obecnie znajomemu (z tego forum) pomogłem ogarnąć dostawienie tempomatu do nowego Mastera. O dziwo nawet to się udało. Problem z Masterem jest tego typu, że tam również nie ma schematów. A najbardziej boli mnie brak właśnie VISU...
Powrót do góry
kangur72tk

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi 106 KM (2007), Opel Vivaro Westfalia 2.5 CDTI 146 KM (2010), Renault Modus 1.2 16V 75 KM (2008)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 23:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ta-da! Tempomat/ogranicznik odpalony i działa prawidłowo! Very Happy Najwięcej problemu miałem z wstawieniem pinu C9 do wtyczki R34 - straszna dłubanina, ale okazała się skuteczna! Od R34 do ECU kabelek już był. Mogłem się wprawdzie bezpośrednio do niego wpiąć, ale chciałem byś profesjonalny Wink
Natomiast na tablicy rozdzielczej nie zapala się kontrolka tempomatu/ogranicznika oraz nie wyświetla nastawów tempomatu/ogranicznika na wyświetlaczu tablicy. Domyślam się, że w niej również trzeba aktywować tempomat (teraz po prostu ignoruje ona obecność tempomatu w sieci), ale... No właśnie jest jedno ale... CLIP po teście kalkulatorów wyrzuca komunikat: NIEPRAWIDŁOWA KONFIGURACJA - (Nie wykryto żadnej komunikacji w sieci multiplexowej, upewnij się ze jest włączony zapłon oraz sprawdzić kanały CAN prowadzące do złącza diagnostycznego). Kalkulatory nie dające się diagnozować to 1175:kombinowany czujnik ESP, 247: tablica rozdzielcza oraz 583: czujnik kąta skrętu koła kierownicy. Pozostałe kalkulatory dają się normalnie diagnozować. Ten problem występował już wcześniej, ale ignorowałem go, bo wszystko w aucie działa poprawnie. Teraz jednak jest konieczność połączenia z tablicą rozdzielczą, a tu zonk!
I jeszcze jedno: w module elektronicznym UCH również wyświetla się brak tempomatu/ogranicznika i nie wiem jak to zmienić oraz na co to ma wpływ.
Czy masz pomysł jak to ugryźć?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 11 Lip 2016, 15:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Wychodzi na to, że jest tak samo jak w Masterze III. Tutaj opcję tempomatu uruchomiłeś, ale mimo wszystko soft w UCH jej poprawnie nie widzi. Najprawdopodobniej trzeba zajechać do salonu i oni muszą wrzucić nowy "wsad" do UCH. To jest na takiej zasadzie, że najpierw kopiują Twój soft z UCH, wysyłają go do Wawy, a następnie gotowy, zaktualizowany wgrywają Tobie do auta. Koszt jakieś 150zł.

Co do tablicy rozdzielczej to ja miałem taki sam problem w moim Traficu. Łączyło się z nią raz na 10. Po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że uszkodzony był jeden przewód z CANem między deską a gniazdem. Praktycznie nie było przejścia, więc dałem nowy. Zanim to zrobiłem to czasami udawało mi się połączyć z modułem deski rozdzielczej przy odpalonym silniku.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 15 Lip 2016, 12:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Sorry za post pod postem, ale nie pomyślałem wcześniej o innej kwestii. A powiedz mi jeszcze, czy masz pełny komputer, czy "biedny"? Bo być może to jest tego przyczyna. Jeżeli masz zwykłą deskę, bez pełnego komputera to nie wyświetli Ci parametrów tempomatu. Liczniki z pełnym komputerem mają z tyłu oznaczenie ADAC.
Powrót do góry
kangur72tk

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi 106 KM (2007), Opel Vivaro Westfalia 2.5 CDTI 146 KM (2010), Renault Modus 1.2 16V 75 KM (2008)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 15:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Sprawdziłem dzisiaj wersję tablicy i wychodzi, że żadnego ADAC tam nie ma. Pytanie tylko czy to znaczy, że tablica w ogóle nie obsługuje tempomatu (nawet kontrolki chociaż tam jest - LED jest wlutowany) czy tylko nie wyświetla nastawów?
Tak czy inaczej nie mogę się połączyć CLIPem z tablicą rozdzielczą pomimo drożności magistrali CAN. Szczerze mówiąc sprawdziłem tylko jej drożność ponieważ boję się tak po prostu używać cyfraka do sprawdzania zwarć pomiędzy szynami i ewentualnie ich zwarć do masy z podłączonymi pozostałymi urządzeniami, a ich odpinanie to trochę zabawy... Pomiar omomierzem to jednak przykładanie napięciu diagnostycznego, które mogłoby zaszkodzić kalkulatorów - chyba, że się mylę...
PS.
Wstawiłbym zdjęcia tablicy, ale nie wiem jak to się robi... czy trzeba robić upload zdjęcia na jakiś serwer? [/img]
Powrót do góry
Pablito79

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz/sheffield
Posiadane auto: Vivaro 2.0cdti 2007 (RHD)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 17:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Witam czy posiada moze ktos kompletny schemat tempomatu do 2.0cdti?
Powrót do góry
voice

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Trafic 2.5 DCI 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 17:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Panowie stałem się nowym posiadaczem samochodu Renault Trafic 2007r. silnik 2.5 DCI 145KM.
Chciałbym założyć tempomat.

I tutaj pytanie do was o konkretne naprowadzenie mnie co i jak.
Z tego co mam obecnie to tak:

Założona kierownica wraz ze zwijaczem od Laguna II
Kupiony przełącznik

A z minusowych opcji to to, że nigdzie nie mam niebieskiej wtyczki do tego przełącznika - mam tylko szarą do ESP jak wyczytałem.

I tutaj prośba do was o pomoc w instalacji tempomatu bo we wrocławiu robią to za 1400zł więc nie chciałbym wydwać tych pieniędzy przy Waszej pomocy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

51 900

2016r.

177 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultTalisman

62 900

2019r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System