Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 09:39
Temat postu:

Dostawienie tempomatu


Wiem, że w megankach i lagunach ludzie dostawiali sobie tempomaty w zasadzie bez problemu, a czy ktoś z Was może próbował tego w Traficu/Vivaro? Jako że posiadam śliczną (prawie nówka) kierownicę ze sterowaniem od Laguny to zastanawiałem się nad podmianką do Trafica. A skoro już bym zmieniał to fajnie by było też żeby i te przyciski nie były tylko dla bajeru Razz Radia i tak nie mam oryginalnego bo wyrzuciłem i wstawiłem 2dinowy kombajn multimedialny z kamerą cofania więc sterowanie radia mi tak czy siak odpada (żeby nie powiedzieć że wisi Razz)
W zasadzie z tego co doczytałem w Meg/Lag to potrzebne są właśnie jedynie kierownica ze sterowaniem, czujnik przy pedale sprzęgła, deska która wyświetla status tempomatu i w zasadzie tylko włączenie samej funkcji w aucie. Jako, że kierę mam, czujnik bym musiał sobie dokupić (albo wyjąć z laguny - dawcy części), pozostaje kwestia wyświetlania na desce i aktywacji. I tu pytanie - czy te deski były jakieś inne w wersjach z tempo i bez? Bo mi osobiście się jakoś nie wydaje. Aczkolwiek wolę się zapytać bo mogę się mylić. Jeżeli ktoś już z Was się bawił w takie rzeczy to chętnie zasięgnę pomocy.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 10:25
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


problemem jest instalacja bo w schematach niema uwzglednionych pinow sterownika silnika do tempomatu, przynajmniej w tych ktore mam
ale w niektorych wersjach byla pociagnienta instalacja ktora widac po zdjeci plastiku trzymajacego regulacje wysokosci swiatel
jesli znajdziesz tam kostki to ok jesli nie to niebedzie latwo znalezc rozpiske kabli do tempomatu
zegarow nie trzeba zmieniac
chcesz do benzyny?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 10:54
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


A owszem. Tylko benzyniaki posiadam Smile
Przy regulacji świateł? A nie przy lock'u i włączaniu grzania luster/tylnych szyb? Bo tam mam kostkę niepodłączoną z przewodami która siedzi zaślepiona w tym pustym miejscu gdzie fabrycznie jest wpięty przycisk tempomatu.

W sumie wtrysk i przepustnica jest sterowana elektronicznie więc problemu za dużego być nie powinno... TEORETYCZNIE.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


trzecia zaslepka jest od trybu zimowego i trybu pod obciazeniem w polautomacie,przyciski tempomatu siedza nad nogami
w wielu tych vanach zauwazylem uciente kable przy skrzynce z bezpiecznikami ktore leca do kabiny nad dzwignie otwierania maski i tez sa uciente.
widzialem to w benzynowym,2.5 polautomacie,2.5 mznualu i kilku 1.9
bywaly rowniez bez tych kabelkow
moze one maja cos wspolnego z tempomatem???
w movano i masterze w wiekszosci pociagneli wiazke a u nas nie...
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 18:40
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dołączę do tematu. W większości Traficów-Vivaro po 2008 roku włącanie tempomatu i ogranicznika prędkości jest w panelu obok pokręteł nawiewu. Stąd wnioskowałbym, że jesli jest tam pociągnięta instalacja to być może po zmianie kierownicy będzie automat.

Temat mnie zaciekawił bo sam mam Trafica II z 2008 roku i z lewej strony pod kierownica obok sterowania wysokością światel oraz włącznikiem ESP jest jeszcze miejsce na trzeci włącznik i widziałem, że mam tam dociągnięta instalacje. Pytanie do czego ona może być?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 18:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 19:38
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


No właśnie na allegroszu posprawdzałem i tak jak napisał kolega wyżej - tempomat po lifcie został umieszczony przy panelu z nawiewami (i tam wiązkę mam na 100% pociągniętą). Natomiast koło regulacji wysokości lamp jest wyłączenie ESP. Na chwilę obecną nie mogę zobaczyć co i jak bo auto nadal stoi u elektryka, ale myślę że na dniach (może jutro?) powinienem ogarnąć temat. A jako że mam wszystkie potrzebne gadżety to zrobię test, porobię w trakcie zdjęcia i jeżeli wszystko zadziała to zrobię cały temat o dostawieniu tempomatu. Czytałem że w Mascott'kach wszystko odbywa się na zasadzie plug&play i nawet nic nie trzeba CLIPem uruchamiać.
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Lip 2014, 01:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


I jak z dostawieniem tempomatu?


p.s. pytałem w serisie i wlacznik tempomatu kosztuje drobne 200 pln...Sad
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 18 Lip 2014, 07:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Jeszcze nie miałem jak się do tego zabrać bo auto stoi w zakładzie od klimatyzacji bo mam nieszczelność na osuszaczu a do benzyny nie mieli na miejscu drugiego, także czekam.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 18 Lip 2014, 07:10
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


w benzynie na sterowniku laguny i scenica mam rozpisane piny potrzebne do tempomatu,w dieslach niemam nawet w epc opla wiec niewiem skad to wziac,
do sterownika leca zaledwie 4 piny i trzeba je tylko znalezc, reszta okablowania to wiazka z przekaznikiem i przyciskami tylko kwestia tych 4 pinow
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 16:38
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Jako że troszeczkę mnie już głowa dziś przestała boleć (nie mam pojęcia od czego...) to zabrałem się za rzecz najmniej wymagającą, tj. za wstawienie przycisku. Tak jak zakładałem (i pamiętałem) instalacja do niego jest pociągnięta. Jest to biała kostka schowana za panelem od LOCKa i ogrzewania lusterek/szyb.

Przyciski wydłubałem sobie z laguny i faktycznie ten od tempomatu również jest biały. Szary jest od wyłączenia ESP.

Wszystko oczywiście fizycznie pasowało, ale tempomat nie zabanglał. Może to kwestia braku wstawionej kierownicy ze sterowaniem, a może tego, że jednak będzie go trzeba aktywować CLIPem - nie wiem. No chyba, że patrzę nie na ten parametr co trzeba... sugerowałem się "długie/krótkie naciśn. przycisku zdalnego sterowania" który mam oznaczony jako nieaktywny.

Jako że słońce bije po oczach to nawet nie widzę czy ten przycisk się podświetla czy też nie. No cóż. Nie poddam tak łatwo i (może) jutro postaram się wrzucić do auta kierownicę i zobaczyć co będzie dalej.
Co do ESP to obok sterowania wysokością świateł nie było żadnej gotowej wiązki. ESP to raczej znacznie większy bigos niż dostawienie przełączników.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 17:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


to chodzi o alarm,opcomem to tam nic nie zdzialasz.moglbys napisac kolory kabli i nr pinow w kostce?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 18:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Zdjęcie pinów akurat też zrobiłem, także łap

Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 18:32
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


ale numerkow nie widze,chce porownac ze schematem scenica i zobaczyc gdzie leca kable by jakos to ogarnac w traktorze
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


tam widać przeca wszystko. Idąc od góry
1 - żółto czerwony
2 - brązowy
3 - pusty
4 - czarny
5 - brązowo czerwony
6 - pusty

brąz to zawsze plus, czarny to będzie masa, więc sterują tym pasztetem tylko dwa przewody
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


ale nie widac numerkow pinow,czyli pomumerowane jest jak napisales?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 20:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


A tego to nie zagwarantuję. Teraz już nie sprawdzę nawet bo mam wszystko poskładane. Porównaj zwyczajnie piny ze scenic i będziesz miał numery
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 20:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


scenica juz dawno sprzedalem, zostaly mi tylko schematy ktore nie zawsze pasuja i dlatego pytalem o numerki w kostce
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Czy po załączeniu przycisku tempomatu włącza Ci się na zegarach zielona kontrolka od tempomatu?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 22:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


niepowinna jesli niema klawiszy na kierownicy bo niby jak tempomat ma sie uruchomic?????
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 23:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ja mam u siebie tak, że włączenie przycisku tempomatu na panelu koło nawiewów, na desce zegarów włącza się zielona kontrolka. Ale mówię o nowszym aucie (rocznikowo). Jutro z reszta jeszcze zweryfikuję.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 05:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


pogrzebalem w schematach i wniosek jest nastepujacy
we wszystkich sterownikach silnika f4r piny maja te same oznaczenie,badalem sterowniki laguny2,meganki i trafica
na schemacie trafica poprostu brakuje 4 kabelkow
jesli kostka ktora uzyles do tempomatu jest od czegos innego powinien byc w niej
pin B3 +12 po zaplonie
pin A2 masa
jesli bedzie inaczej sa jakies szanse
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 10:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dopiero wieczorem sprawdzę kontrolką co tam mam. Swoją drogą w którym miejscu ma się zapalić na desce ta informacja o włączonym tampon-macie? Na wyświetlaczu, czy pod?
Edit :

Jest dokładnie tak jak napisałeś, b2 masa, a3 plus po zapłonie

Edit 2:
Dotarłem do laguny i faktycznie piny są inaczej. To pytanie w takim razie brzmi od czego jest ta wolna biała kość w traficu?
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 13:31
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dla ułatwienia wrzucam zdjęcia kostki do tempomatu wraz z kablami. Kostka zdjęta (odcięta) z auta z tempomatem. Kostka niebieska najprawdopodobniej z auta z maja 2011 roku. Kostkę zakupiłem właśnie do swojego auta Smile

p.s. dla ułatwienia odczytu nr pinów i kolorów kabli kostkę niebieską położyłem na czarnym wtyku

Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 13:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


No i ja wyciąłem kostkę z laguny z której brałem włącznik. Zabrałem tez kierownicę i czujnik sprzęgła, który nota bene jest 2 pinowy tak jak w traficu. Teraz jest jeszcze kwestia ogarnięcia instalacji. Na wszelki wypadek wziąłem też taśmę poduszki bo nie wiem czy w traficu jest ta część wiązki od sterowania tempomatem.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Pisalem wczesniej, od jazdy z obciazeniem i trybu zimowego w polautomacie
Rano stanol mi dysk w laptopie a razem z nim okolo 14gb servisowek do roznych aut ktore zbieralem kilka lat, pomijam juz zdjecia i filmy z napraw itp.
Bez watpienia kable sygnalowe z tej bialej leca do kostki tej wielkiej w puszce przekaznikow a te 2 z kierownicy musisz pociagnac sam w to samo miejsce,nastepnie z tamtej kostki do sterownika silnika ale gdzie to niepamietam niestety
jak juz postawie winde to poszukam na plytach rozpisek ale raczej bez clipa sie nie obedzie o ile to wogule ruszy
Ile kosztowaly graty?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 19:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


No dobra, dość folgowania i czas na kolejne wydumki Smile

Na początek co jest potrzebne:



Kierownica, taśma airbagu, przycisk, czujnik sprzęgła - to na bank (no chyba, że ktoś ma innego airbaga niż ja).

Na samym początku gdy zdjąłem airbaga z Trafica ukazała mi się poduszka z jednym nabojem (i adekwatnie do tego taśma na jeden nabój)


W lagunie poduszka jest na dwa naboje. Tu akurat zdjęcie z laguny bez tempomatu z poduszką (wizualnie!) taką samą jak w traficu:

niby wygląda tak samo, a jednak taśma i poducha są/mają dwa naboje. Jednak jako, że akurat ta to wersja bez tempomatu to brakuje w niej jeszcze jednej kostki do sterowania przyciskami. Niestety akurat zdjęcia taśmy od wersji z tempomatem nie zrobiłem. Aczkolwiek widać to na pierwszym zdjęciu gdzie leżą potrzebne graty.
Także idąc za ciosem zmieniłem cały komplet razem z bebechami (tj. taśmą). Wszystko na zasadzie plug&play i wszystko bangla bez problemu - błędów airbagu nie wywala. Tutaj zdjęcia przed i po zmianie kierownicy:





To tyle jeżeli chodzi o kosmetykę. Zmieniając kierownicę zobaczyłem "w dziurze" złapane opaską do wiązki dwie kostki - niebieską i szarą.



Szybko kojarząc kolegę wyżej zrozumiałem, że są to kostki odpowiednio od tempomatu i ESP.



Jednak piny są nieco inaczej poukładane i przydał by mi się jakiś schemat.


Ostatnią rzeczą było zamontowanie czujnika sprzęgła. Czujnika w traficu nie było, ale jest na niego miejsce i w zasadzie wstawia się go bezproblemowo. Aczkolwiek ja go nie podłączyłem, bo nigdzie nie widzę do niego kostki. Być może za słabo szukałem, ale nie miałem już szczerze mówiąc ochoty na bawienie się w sherlocka holmesa. Muszę poszukać z którego miejsca wiązki wychodzą te przewody i wówczas będzie nieco prościej.

To tyle jeżeli chodzi o dzisiejsze zabawy. Co do pytania kolegi wyżej o cenę gratów - wszystko, tj. cały komplet tak jak widać na pierwszym zdjęciu kosztował mnie nie więcej niż 20zł jakie wydałem na paliwo żeby dojechać do warsztatu w którym leży brata laguna (najpierw jego, a teraz mój dawca części).
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Czujnik sprzegla zasilany jest z czujki chamulca i czerwonego kabla tempomatu nad nogami
Ale pinu na sterowniku nie pamietam
Jestem ciekaw czy to ruszy bez clipa,stawiam winde i jutro juz pewnie bede cos mial, zrob fote tej wtyczki przy baku moze skojaze
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 11:19
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Jeżeli chodzi o piny to wygląda to tak:

Trafic:
A1 - 2przewody - PLUS PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM STEROWANIA OGRZEWANIA TYLNEJ SZYBY
B1 - (kolejny) PLUS PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM STEROWANIA OGRZEWANIA TYLNEJ SZYBY
A2 - STEROWANIE WŁĄCZANIEM I WYŁĄCZANIEM OGRANICZNIKA PRĘDKOŚCI
B2 - MASA ELEKTRONICZNA PRZEDNIEGO LEWEGO SŁUPKA
A3 - puste
B3 - puste

Laguna:
A1 - PLUS LEWEGO ŚWIATŁA POZYCYJNEGO ZABEZPIECZONY
B1 - STEROWANIE WŁĄCZANIEM I WYŁĄCZANIEM OGRANICZNIKA PRĘDKOŚCI
A2 - PLUS PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM ŚWIATEŁ STOP
B2 -MASA ELEKTRYCZNA PRZÓD STRONA LEWA
A3 - STEROWANIE - WŁĄCZENIA WYŁĄCZENIA REGULATORA PRĘDKOŚCI
B3 - puste

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to w Lagunie pin A1 to jest podświetlenie (iluminacja) przycisku, który można olać. Następnie żeby to ogarnąć mamy tam włączenie (B1) OGRANICZNIKA, oraz włączenie (A3) REGULATORA prędkości. Tu przyznam, ze nie bardzo rozumiem o co biega. O ile w Traficu jest na pinie A2 włączenie OGRANICZNIKA, to REGULATORA za cholerę nie widzę. Z tego co rozumiem to właśnie regulator jest nam potrzebny bo to on spełnia funkcję tempomatu, natomiast ogranicznik to ustalenie prędkości maksymalnej jakiej nie chcemy przekroczyć. Dobrze rozumuję, czy jestem w błędzie?
Albo się zwyczajnie pomylili w rozpisce, albo gucio z tego szybkiego montażu będzie.
I teraz drugie pytanie - skoro przycisk jest 3 pozycyjny, to rozumiem, że jedna pozycja nie będzie działać wcale, tak?


EDIT:
Właśnie znalazłem na stronie RENAULT Polska opis regulatora i ogranicznika.


Działanie regulatora-ogranicznika prędkości jest związane z nową generacją elektronicznych pedałów gazu, w których układ elektroniczny zastąpił tradycyjną linkę. OGRANICZNIK prędkości pozwala kierowcy na samodzielne ustalenie prędkości maksymalnej, której nie chce on przekroczyć. Posługując się dwoma przyciskami na kierownicy, może zmniejszyć lub zwiększyć wartość graniczną. Przy próbie jej przekroczenia pedał gazu przestaje sterować przyspieszeniem. W razie konieczności silne wciśnięcie pedału i pokonanie punktu oporu na końcu skoku pozwala na przekroczenie ustalonej prędkości. Każde zwolnienie lub hamowanie, zmniejszające prędkość do wartości niższej od wcześniej zadanej, przywraca ponownie funkcję ogranicznika. REGULATOR prędkości pozwala kierowcy wybrać prędkość podróżowania, którą samochód będzie stale utrzymywał. Kierowca ma zapewniony komfort jazdy mogąc zdjąć nogę z pedału gazu. W każdej chwili możliwe jest wprowadzenie zmiany prędkości, posługując się przyciskami umieszczonymi na kierownicy, jak również poprzez wciśnięcie pedału hamulca lub gazu. Po zwolnieniu samochód powraca do wcześniej zadanej prędkości. Przy naciśnięciu pedału hamulca lub sprzęgła system automatycznie wyłącza się. Kierowca może powrócić do prędkości regulowanej wciskając przycisk R na kierownicy.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 19:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ostatnie nowości na dziś.
Wpiąłem się kostką z laguny w instalację trafica ale nic się nie dzieje. Nic nie wyświetla na desce, więc pewnie trzeba zaprogramować wyświetlanie oraz włączyć opcję tempomatu. Niestety tylko nowy OP-COM albo CLIP da radę to dokonać, także lipa.
Jedyne czego nie mam podłączonego to czujnika sprzęgła. Tam na wiązce zwyczajnie nie wychodzi ta kostka do podłączenia. Idzie tylko do pedału hamulca i gazu. Także muszę podjechać po kostkę i GDZIEŚ się nią wpiąć. Ale gdzie to ja nie mam już pojęcia bo na moich wykresach jej nie znalazłem.

edit:
dobra ostatnie podejście dziś wyglądało tak, że żeby zaprogramować tempomat w aucie potrzebny jest mi security code, który jest wydawany do nowego auta. Niestety ja auto kupiłem z drugiej (albo i trzeciej) ręki i takowego nie posiadam :/ Także niestety, ale nic już sam więcej nie zdziałam.

edit2:
Czy przy programowaniu CLIPem potrzebny jest security code? Bo z tego co się dowiadywałem to w ASO krzyczą 250zł za ten kod, a na alledrogo za 370 można kupić już cing-cionga CLIPa
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 02:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Jakbys kupywal daj znac,kupilibysmy hurtowo i bylo by taniej,
Z tego co mi wiadomo to car pass powinni dac na dowod rej a jesli nie to szukaj kogos z techem i Ci wyciagnie o ile clip nie ogarnie
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 11:49
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Na Allegroszu znalazłem jakiś od typa z UK sprzedaje za 379zł w wersji 1.39 PL - czyli najnowszej. Wyszła już v1.4 ale tylko ENG. Zobaczę może kupię po wypłacie.
Póki co dumam z tym włącznikiem sprzęgła. W Visu ma to kod 675 i idzie do złącza tego co i czujnik hamulca i świateł stop. Ale wg. schematu do F4R tam mam tylko 3 kable i żaden z pinów nie służy do podłączenia sygnału sprzęgła. W dieselach jest on na 1 pinie na kości R35.

edit:
tia... debile dali lustrzane odbicie kostki i temu mi nie pasuje. Przy każdym innym silniku piny są po kolei, tj. 1,2,3... a tu opisali od końca - 6,5,4...

Sygnał sprzęgła wpinamy w pin 1 na kości R35 (ta do której wchodzi wiązka od pedału hamulca).
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 15:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Oj kombinujesz, zeby to tylko nie zadymilo bo jak narazie nikt nie dokonal takiej modyfikacji a sledze ten temat na wielu forach,daj na priva namiar do tego typa z clipem,jak szukam to od 100f w gore
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 15:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Oj tam kombinuję...
W zasadzie wszystko co trzeba mam ogarnięte poza jednym jedynym przewodem przy kostce. Bo w Traficu jest tylko jedna opcja, czyli regulatora (albo ogranicznika? sam się zgubiłem). Tak czy siak jeden przewód zostaje mi wolny i nie wiem co z nim zrobić :/
PW poszło.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 16:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Potrzebuję rozpiskę pinów ECU do silnika F4R820. W visu są pod tym modelem 3 różne, ale żaden nie posiada pełnej rozpiski pinów. Chcę zobaczyć konkretnie gdzie wchodzi regulator a gdzie ogranicznik. W lagunie to są piny A2 i C3 - w traficu jeden z nich to C3, a drugiego nie mogę zlokalizować. To ostatnia rzecz jaką muszę zrobić zanim włączę funkcję tempomatu przez opcoma.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 17:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Nikt nie wspomoże? A idźcie cholera.. znalazłem gościa który wstawiał tempomat do siebie i skończył praktycznie na tym samym poziomie co ja, z tym, że on uruchomił wszystko CLIPem. Niestety działa u niego jedynie limiter bo również nie wie gdzie wpiąć się ostatnim kablem.
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 20:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


eekz napisał:
Nikt nie wspomoże?

A nie lepiej udać się do serwisu Opla lub Renault pod koniec dnia i zagadać z gościem aby za "flaszkę" to drukneli? Ja tak robie w serwisie Renault i zawsze z chłopakami wszystko załatwiam - byle na koniec dnia kiedy już pusto jest Smile
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 20:30
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ewentualnie ja mogę u siebie w Vivaro zobaczyć ale dopiero po 25 sierpnia ! bo auto pojechałoSad
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Ha, to by znacznie ułatwiło sprawę. Jedynym mankamentem jest to, że nie mają schematów do F4R820. U braciaka w Oplu mają jedynie do F4R720 a to jest coś innego. I już nawet pominę fakt, że do tego 720 mają dokładnie to samo co mam i ja. Z resztą sam korzystałem z ich TECHa i nic mi nowego to nie dało. A w renaulcie nie mam nikogo znajomego. Na elektrodzie też cisza. Jedynie autodaty nie posiadam, ale tam będzie zapewne dokładnie to samo co w TECHu opla.
A co do zobaczenia w vivaro to spoko, ale diesel ma inny ECU i inaczej porozkładane piny. Do diesela schematów jest wszędzie masa, a do mojego benz 820 brak.

EDIT:
dobrałem się do ECU i jest to SAGEM S3000
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 22:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


ogarnoles temat?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 04:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Wciąż nic nie wiem na temat mojego sterownika. Szukam schematu od paru dni i cisza wszędzie. Do S2000 albo diesel bez problemu, a do S3000 [cenzura].
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 06:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


masz rozpiske tego sterownika i placzesz,poprostu szukasz nie tam gdzie trzeba, za tydz ruszam na urlop w grajewo, jak cos moze zorganizuje dzien
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 09:31
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Gdybym tylko miał rozpiskę to bym miał temat zamknięty. Mam tylko do sterownika benzynowego sagem S2000, a to inna para kaloszy. Zaraz jadę do znajomego elektryka z laguną to przy okazji zapytam się jego o schemat do 3000
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 16:44
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Dobra, temat ogarnięty.
Dostałem rozpiskę od elektryka i zajrzałem do ECU i wygląda to dokładnie tak samo jak przy dostawianiu klimatyzacji (robiłem to wcześniej w jednym z traficów). Otóż wiązka po budzie idzie, ale pod maskę już nie wychodzi.
Finalnie wygląda to tak, że mamy miejsce na wpięcie się w czujnik sprzęgła, miejsce na wpięcie sterowania i kostkę pod tempomat. Jednakowoż do sterownika nie dochodzi już żaden przewód, czyli gubią się gdzieś na złączu buda/silnik. Podejrzewam, że wystarczy już jedynie położyć ten kawałek wiązki i aktywować wszystko CLIPem albo OP-COMem i to by było na tyle. Jednakowoż póki co - jako że są wakacje - nie mam czasu się już w to bawić i tą część zabawy odłożę sobie na później.
Jednakże jestem w 100% przekonany (żeby nie napisać pewny), że po tym zabiegu tempomat ruszy.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 14:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


I jak poczynania? Ruszylo?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 18:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


A szczerze mówiąc to olałem póki co temat bo mam trochę innych zajęć. Z tego co sprawdzałem to jest tak jak napisałem wyżej, czyli podłączyć wiązkę między ecu a budą i odpalić clipem.
Może gdybym miał ten numer car pass code czy jak tam on się zwie to bym się bardziej do tego przyłożył, ale na chwilę obecną szkoda mi pieniędzy na płacenie za to w serwisie (albo elektroniczne wydłubanie).
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 04:27
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


jak poczynania? postanowilem ze tez wstawie tempomat chociaz za bardzo nie potrzebuje ale czasem....
moglbys napisac z czego najtaniej graty kupic?
zastanawiam sie jak z kierownica, nie da rady z innej renowki przelozyc?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 04:41
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Szczerze mówiąc to wszystko stoi jak stało, czyli brak mi car passa.
Jeżeli chodzi o graty to pewnie podejdą też inne renówki ale tu pewności nie mam. Kierownica laguny wydawała mi się tak czy owak najładniejsza i jest bardzo wygodna bo znacznie grubsza od trafika czy vivaro. [/url]
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 08:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


car pass potrzebny jest tylko do klucza ale clipem zrobisz to bez tego kodu
wiec poza okablowaniem przelacznik tempomat-limiter i klawisze na kierownice?
jak jest z tymi klawiszami, trzena cos przy tasmie kombinowac?

jak zjade na pl to sie moze spikniemy i odpalimy
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Clipem w sumie nie próbowałem bo nie posiadam. W opcomie krzyczy mi o car pass.
Generalnie tak jak opisałem wcześniej - musiałem zmienić kierownicę (logiczne Razz) i taśmę, bo u mnie siedziała poduszka na jeden nabój, a ta z laguny jest na dwa. Do tego przez taśmę leci połączenie z przyciskami kierownicy. W sumie nawet nie sprawdzałem czy ilość przewodów była taka sama i czy wszystkie piny już były (w tej oryginalnej). Miałem to zmieniłem, a co Smile Do tego przycisk - generalnie różni się on rozmieszczeniem pinów, oraz jest problem tego typu, że w oryginalnej wiązce nie miałem przewodu do limitera. Kolejna rzecz to czujnik sprzęgła. Samo zamontowanie to wiadomo - banał, ale trzeba mieć go z kością i wlutować się w oryginalną wiązkę do czujnika hamulca - 5minut roboty. Najgorszą rzeczą jaka u mnie jest to brak pinów dochodzących do ECU. Tutaj to ja tego sam nie umiem/nie chcę ogarniać. Wolę to dać do elektryka bo sam się ECU nie dotykam. Nie zrobiłem tego z racji tego, że i tak brakuje mi tego car passa, oraz temu, że mi zwyczajnie zapał minął. Póki co miałem tonę innych spraw na głowie, ale kiedyś to dokończę. Razz

czyli w skrócie dostawienie tempomatu wygląda tak:

- kierownica i taśma (być może niepotrzebna) - 10 minut
- czujnik sprzęgła z kością - 10 minut (kijowe dojście)
- włącznik tempomatu (inaczej rozmieszczone piny, brak limitera) - 5 minut
- brak przewodów w wiązce z ECU - w moim przypadku pół roku Very Happy
- aktywacja tempomatu
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 08:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


w moim padle niema sprzegla i tak sie zastanawialem czy obwod bedzie sie zamykal bez jego czujnika
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie

RenaultKadjar

62 000

2017r.

140 000 km

śląskie

RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 900

2010r.

222 000 km

łódzkie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System