Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurakk

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radlin
Posiadane auto: Touran 2.0 BMM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 12:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Witam. Udało się opanować temat dostawienia tempomatu i ogranicznika do Trafica 2.0 115KM 2008, bazując na schemacie z Laguny. Brakowało wiązki z kostki R43 do ECU,a dokładnie 4 kabli. Włącznik steruje odpowiednio podaniem +12 na pin A2 (tempomat) lub C3(ogranicznik) sterownika wtrysku. Trzeba pozamieniać piny zarówno w włączniku jak i w kostce zwijacza wg schematu z laguny. Na schemacie z Trafica jest tylko jeden przewód do C3 i jak go doprowadzimy to zadziała tylko ogranicznik. Trzeba podłączyć równiez A2 i wszystko ruszy bez przyuczania Clipem. Jedynie trzeba przyuczyć deskę (jak kto chce) żeby pokazywały się ustawienia na wyświetlaczu i zapała kontrolka.
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 22:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


A czy ktoś dostawiał tempomat do Trafica/Vivaro 2.0 115 km rocznik 2010-2012 ale nie na częściach od Laguny a na oryginalnych od Trafica tzn kierownica oryginalna od Trafica z guzikami od tempomatu oraz taśma tez oryginalna. Czy to znacznie nie ułatwia sprawy? Zakładając (nie sprawdzałem) że w miejscu zaślepki mam kostkę doprowadzoną, wpinam kostkę, zmieniam taśmę pod kierownica i kierownicę i ... no właśnie czy tez byłaby konieczna zmiana pinów i puszczanie dodatkowej wiązki?
Powrót do góry
nvv

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Trafic, 2007r, 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lip 2017, 23:35
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Zrobiłem sobię tempomat do Trafica 07 rok, 4 kable, kierownica od laguny i włącznik.[/list]
Powrót do góry
Pablito79

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz/sheffield
Posiadane auto: Vivaro 2.0cdti 2007 (RHD)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Wrz 2017, 18:05
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


u mnie tempomat smiga i ogranicznik tez
przelacznik mam laguny kiere od megane z 2008
licznik zalozylem z kompem od clio i wszystko dziala jak trzeba instalacja robiona samemu
ale niestety clip jest potrzebny
Powrót do góry
nvv

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Trafic, 2007r, 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Wrz 2017, 19:30
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Pablito79 napisał:
u mnie tempomat smiga i ogranicznik tez
przelacznik mam laguny kiere od megane z 2008
licznik zalozylem z kompem od clio i wszystko dziala jak trzeba instalacja robiona samemu
ale niestety clip jest potrzebny

mam clipa, zapraszam we Wrocławiu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Wrz 2017, 19:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adahowysocko

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wielkopolski
Posiadane auto: trafic 2.0dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 16:35
Temat postu:

hej


cześć mam trafica z 2008r 2.0dci
trochę czytałem o założeniu tempomatu pomyślałem że to nie takie trudne
kupiłem przełącznik TEMPOMAT/OGRANICZNIK ( jedno wolne miejsce obok guzika od zamka i grzania szyb ) po otwarciu jest kostka guzik zamontowany Wink
kupiłem czujnik od sprzęgła okazało się, że jest już zamontowany i podłączony
kupiłem kierownice ze sterowaniem tempomatu od laguny razem z '" taśmą " udało się przełożyć była razem manetką od komputera
teraz wyczytałem że powinna być niebieska wtyczka a ja przełącznik podłączyłem pod biały , niebieska jest gdzieś schowana?

niestety tempomat nie działa
i teraz mam kilka pytań
co robię źle ?
co to jest ten "CLIP"?
i czy trzeba licznik przełożyć od innego auta?
i czy już mam manetkę z guzikiem od komputera można jakoś założyć inny licznik żeby był komputer ?
nie liczyłem że ogranicznik będzie działał a jest taka możliwość ?

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
_________________
trafic 2.0dci
Powrót do góry
misiek_393

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Końskie
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 02:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Czy tylko za pomocą CLIP-a można aktywować tempomat?
Powrót do góry
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 21:12
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


nvv napisał:

mam clipa, zapraszam we Wrocławiu


Cześć. Dało by się radę spotkać po świętach żebyś zajrzał do mojego auta
i stwierdził czy też da radę dorzucić tempomat? 2009 2,5
Powrót do góry
gadu-gadu
Zennissan

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Nissan primastar 115 dci 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 21:52
Temat postu:

Dołożenie tempomatu


Witam wszystkich. W primastar mam przy regulacji nawiewów obok przycisku ryglowania i grzania szyby wolną białą wtyczkę .
Natomiast pod kierownicą przy regulacji reflektorów mam dwie wolne wtyczki szarą i niebieską . Proszę o pomoc czy do tempomatu jest ta niebieska tak jak w Master czy biała jak w trafic po lifcie?
Powrót do góry
Zennissan

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Nissan primastar 115 dci 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2020, 15:13
Temat postu:

Dołożenie tempomatu


Może ktoś posiada schemat elektryczny tempomatu do primaster? Może tak będzie łatwiej.
Powrót do góry
Superbemol

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: 2010 Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2020, 21:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Witam Szanownych Forumowiczów.
Jestem w trakcie instalacji tempomatu do Opla Vivaro z 2010 roku. Oto, co zrobiłem dotychczas na podstawie schematów znalezionych w sieci oraz w tym wątku:
Wstawiłem kierownicę z przyciskami do tempomatu i taśmę oraz przycisk włączania/wyłączania tempomatu od Laguny,
Wpiąłem się w piny B8, B9, C8 i C9 złącza R 34 czterema przewodami i wprowadziłem je do kabiny. Przewody od ECU do złącza R34 były zamontowane oryginalnie (zużyłem kilka godzin na dotarcie do wtyczki przy ECU (120) tylko po to, żeby dowiedzieć się, że przewody tam są...).
Zgodnie ze schematem z postu użytkownika jur666



wpiąłem się dwoma przewodami w piny 6 i 7 wtyczki przy kierownicy (689)

Mój problem, to podłączenie przycisku włączenia/wyłączenia tempomatu. Może dla znawców tematu wydaje się to proste, ale ja nie rozumiem tego, co jest na załączonym schemacie.
Mam dwa kable idące od pinów C8 i C9 w złączu R34 do wyłącznika i pięć pinów (jeden pusty) w wyłączniku. Z jednym kablem idącym od pinu C8 w złączu R 34 problemu nie ma: pin A2 w wyłączniku. B2, to masa, ale coś jest po drodze (bezpiecznik?).

Bardzo proszę o pomoc w "ułopatologizowaniu" schematu i podłączeniu tego wyłącznika i w miarę możliwości podpowiedź:
1. Dokąd podłączyć kabel idący od pinu C9?
2. Dokąd podłączyć poszczególne piny z wyłącznika?

Będę zobowiązany za pomoc.
_________________
2010 Opel Vivaro 2.0 CDTI M9R 786 Combi Auto
Powrót do góry
kucharzb

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Trafic 2012 2.0 115
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Kwi 2020, 20:44
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Witam forumowiczow!

Ja aktualnie walcze z montazem tempomatu w Traficu 2.0dci 115 z 2012 roku.

Montuję na częściach z Laguny, tj. Przycisk, kierownica i zwijacz.

Z sukcesów:
Zamontowałem kierownice i zwijak oraz przelacznik ogranicznika/ tempomatu - tu przepialem piny zgodnie z poradami i W Clipie (183) widac ladnie zmiany statusu. Czyli jak wlaczam ogranicznik lub temoomat to clip pokazuje takie info.

Teraz problemy:
Na desce wyswietla mi „check esp”, i poajwia sie blad w clipie w module Ignition.
W clipie nie umiem wlaczyc tempomatu w UCH. W instrument panel udalo mi sie wlaczyc tempomat, ale domyslam sie, ze to jest wlaczenie informacji na desce, a nie samego tempomatu. Tenze w UCH caly czas jest wylaczony.

Tu mam wrazenie, ze moj clip ma jakby ograniczone funkcje - nigdzie nie moge zlokalizowac wlacznia tempomatu. Moze byc tak, ze ja mam dostep tylko do pewnych fukncji?

Pozdrawiam,
Krzysztof
Powrót do góry
Superbemol

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: 2010 Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Kwi 2020, 22:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


kucharzb, a miałeś kostkę do wyłącznika oryginalnie, czy musiałeś doprowadzić kable?
_________________
2010 Opel Vivaro 2.0 CDTI M9R 786 Combi Auto
Powrót do góry
kucharzb

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Trafic 2012 2.0 115
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2020, 07:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Hej,

U mnie byla niebieska kostka w tym miejscu nad galka zmiany biegow. Miala 5 pinow: 4 przychodzily z zewnatrz i jeden (+12v) byl zdublowany. Musialem pozamieniac kolejnosc zeby pasowalo do przelacznika z laguny i w tej niebieskiej kostce podciac lekko plastik zeby pasowala do przelacznika (bo z laguny mam bialy).

UPDATE: z racji tego ze moj clip nie umie (albo ja nie umiem Znalezc) zaprogramowac tempomatu - kupilem interfejs do Renolink - czekam na przesylke. Wg goscia z youtube w tym programue jest to latwe... zobaczymy..

UPDATE2: mam RenoLink. Ale niestety sa jakies bledy polaczenia na szynie CAN i akurat ten modul gdzie sie wlacza tempomat nie chce sie laczyc, walcze dalej. Sprobuje najpierw powalczyc z CAN. Jestem juz blisko. Aktualnie przycisk do zmiany Tempomat/Limiter dziala i komputer (CLIP) pokazuje zmiany trybow.

W miedzyczasie dla zainteresowanych: wlaczylem komputer pokladowy nie majac zegarow ADAC!

Update 3: tempomat i ogranicznik w komputerze wlaczone - po wcisnieciu przycisku na desce pokazuje sie i lampka i napis z nastawa predkosci. Ale nie wykrywa mi przyciskow w kierownicy:( kable mam doprowadzone do kostki airbaga - i tam ladnie jeden ma 5V drugi masa. Po wcisnieciu przyciskow zmienia sie napiecie - czyli od tej strony wszystko gitara. Znaczy brakuje polaczenia miedzy kierownica a komputerem. Szukammmm... ale jestem blisko... chyba chodzi o magiczna kostke r34...

UPDATE 4: DZIAŁA. Kable byly w kostce ale cos na stykach zle laczylo i komputer tego nie rozpoznawal. Rozebralem to scierwo cale pod maska zeby sie do tej kostki dobrac. Na chwile obecna pozostal ostatni problem: komputer rozpoznaje oba guziki do zmiany predkosci jako „plus” - podejrzewam ze to kwestia koerownicy z laguny - czy ktos moze podpowiedziec jakie sa wartosci napiecia/rezystancji dla 4 stanow guzikow? Czyli ile one wynosza jak wciskacie plusa, minusa, R i zero na kierownicy?

Podsumowujac:
U mnie instalacja byla w calosci - wymagalo to jedynie pozmieniania pinow w kostkach zeby pasowaly graty od laguny. Do oprogramowania tego pazdziocha potrzebny jest RenoLink (ja uzylem w wersji 1.87) - mi sie nie udalo Clipem tego zrobic - mam wersje 183.

UPdATE5: problem guzikow na kierownicy zostal rozwiazany - byly troche zasniedziale styczniki i odczyty rezystancji byly na tyle inne, ze komputer zle rozpoznawal funkcje. Po rozebraniu i wyczyszczeniu wszystko wrocilo do normy. Dla zainteresowanych tu zakresy napiec jakie powinny dawac poszczegolne guziki:
stan zero: 4.9-5.0V
R - 3.7-4.1V
0 - 0-0.3V
V+ - 2.4-2.7V
V- - 1.45-1.65V

Temat dla mnie zamkniety wszystko jest elegancko.

Pozdrawiam wszystkich!
Powrót do góry
Superbemol

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: 2010 Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Wrz 2020, 19:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Dostawienie tempomatu


Kolego Kucharzb,

Cieszę się, że Ci się udało. Chciałem prosić o bliższe szczegóły tego "wymagalo to jedynie pozmieniania pinow w kostkach zeby pasowaly graty od laguny". To znaczy z tego jak na schemacie do Trafica na taki jak na schemacie z Laguny?
Dokąd prowadzą kable z pinów A2 i B2 we wtyczce?
Który pin prowadzi do masy?

Będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedź.
_________________
2010 Opel Vivaro 2.0 CDTI M9R 786 Combi Auto
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

31 900

2013r.

168 152 km

śląskie

RenaultScenic

53 500

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System