Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 19:48
Temat postu:

Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


Witajcie

Kilka dni temu zaparkowałem na parkingu, poszedłem do sklepu, wracam po 30 minutach i nagle auta nie mogłem odpalić. Kręcił, ale nie zapalał Crying or Very sad
Po kilkunastu minutach spróbowałem ostatni raz i niespodziewanie zapalił. Wróciłem do domu (ok. 5 km), auto normalnie jechało.
Zgasiłem silnik, po chwili spróbowałem, czy zapali i zapalił. Jednak po 10 minutach już nie zapalił. Na drugi dzień rano też nie chciał zapalić po wielu próbach.
Auto zawiozłem na lawecie do jednego gościa niby z dobrymi opiniami.
Po dwóch dniach stwierdził, że to pompa wstępna padła i że nowa z Boscha kosztuje 490 zł.

Powiedzcie mi, gdzie ta pompa się znajduje i jak wygląda? I czy rzeczywiście nowa z Boscha jest taka droga?

PS. Dodam, że od trzech lat jeżdżę z poniższymi błędami i auto spisywało się bez zarzutu. Mało palił, moc była, zawsze zapalał:
P 1372 – Czujnik położenia wału korbowego – zakłócenie działania
P 0200 – Wtryskiwacze za niskie napięcie
P 0191 – Czujnik ciśnienia Rail 1 – sygnał niezrozumiały
P 1625 – Przekaźnik zasilania napięciem – wyłączenie za wczesne.
Powrót do góry
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 21:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


Nad prawym przednim wahaczem, a wygląda jak puszka piwa o,33 z króćcami w denkach i dwoma kabelkami. Ja płaciłem ok 200 zeta za podróbę, więc bosha może tyle kosztować, ale co za problem sprawdzić w necie. Pompa jak padnie to po prostu jej nie słychać po przekręceniu kluczyka, więc dwa dni na diagnozę tego elementu to trochę dużo Wink
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 22:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


art2r_w, no to by się zgadzało, bo byłem dziś w warsztacie i pan mechanik pokazał mi właśnie to miejsce i zdemontowaną starą pompę, tak jak mówisz, wielkości małej puszki z dwoma kabelkami Smile

Mówił, że na chiński zamiennik nie da gwarancji i stąd ta z Boscha Wink

Niby dwa dni, ale on jest sam i robi kilka aut jednocześnie. Sprawdzał też ten czujnik położenia wału korbowego, ale z nim niby jest OK, mimo że od kilku lat pokazuje mi błąd, ale problemów z jazdą nigdy nie było.

Mam nadzieję, że nie robi mnie w balona, bo pamiętam, że po przekręceniu kluczyka było jednak słychać takie buczenie z prawej strony.
Powiedział, że jak się ją stuknęło, to chwilowo działała.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo wiem, że jest jeszcze (chyba) druga pompa paliwa, tak? No i czy w Scenicu jest jakaś gruszka do pompowania paliwa, w którym miejscu i co ona daje skoro i tak jak pompa nawali to auto nie odpala?
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


Wymontuj czujnik położenia wału i sprawdź jego opór. On też może powodować trudności z zapaleniem.

O... w międzyczasie napisałeś, że czujnik był sprawdzany.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 17:33
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


Jeśli chodzi o chińszczyznę to by się zgadzało, pompa padła po roku, i co ciekawe też buczała tylko nie miała odpowiedniej wydajności: powinna sikać na odległość, a moja dawała jak dziadek z przerośniętą prostatą Laughing. Najpierw zaczął przerywać w czasie jazdy, a póżniej po prostu nie zapalił. Co do gruchy to jest ona chyba w póżniejszych wersjach scenica, w każdym razie ja u siebie nic takiego nie znalazłem, służy ona jednak chyba tylko do ewentualnego podpompowania paliwa w przypadku cofania się do zbiornika. Chyba, że kogoś posadzisz w komorze silnika żeby pompował Wink
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 17:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Sro 20 Sie 2014, 10:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


dodek napisał:
Wymontuj czujnik położenia wału i sprawdź jego opór. On też może powodować trudności z zapaleniem.

O... w międzyczasie napisałeś, że czujnik był sprawdzany.


Przyczyną była awaria pompy wstępnej paliwa.

Dodam, że awaria została naprawiona. Wstawiono nową pompę paliwa z Boscha.

Cena za usługę 830 zł (490 zł nowa pompa + 100 zł laweta + 120 zł diagnoza + 120 naprawa).

Dziękuję za uwagę Smile
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 23:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic nagle nie odpala - gdzie znajduje się pompa wstępna?


kurcze, osobna cena za diagnoze i osobna za naprawe.

dobrze, ze jeszcze nie policzyli po 120 za demontaz i 120 za montaz.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

26 900

2013r.

157 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

39 900

2020r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultArkana

117 990

2022r.

2 000 km

śląskie

RenaultScenic

79 990

2020r.

12 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System