Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) zmiana oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomecki1910

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault, Velsatis, Initiale Paris, 2.0T 170KM, 2005r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 19:09
Temat postu:

zmiana oleju


Witam! Mój mechanik zaleca mi zmianę oleju z syntetycznego z półsyntetyczny. Argumentuje to m.in. tym że wyciszy to prace silnika. Auto ma 270 tys. oryginalnego przebiegu. Szukałem jakiegoś pół syntetyka do mojego silnika f4r. Z tego co się orientuje to do tego silnika musi spełniać normę rn0710. Znalazłem tylko jeden olej półsyntetyczny z tą normą: https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/6100-synergie-10w40?f[application]=139&f[range]=25 . Jakie inne oleje mogę wlać aby wszystko było w porządku? Reszta producentów w olejach 10w140 nie uwzględnia normy rn0710. Czekam na sugestie.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 20:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Jak nie żre oleju to lej elf 5W 40 i nie słuchaj filozofów !
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
matevrs

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejówek
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 DCI 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 09:24
Temat postu:

Re: zmiana oleju


tomecki1910 napisał:
wyciszy to prace silnika.



Co zrobi...? Jeżeli silnik w dobrej kondycji, nie ma wycieków i nie przepala oleju to nie ma sensu go zmieniać. A już na pewno nie na gorszy Smile
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Jeżeli silnik nie bierze oleju nadmiernie, to absolutnie nie przechodzić na półsyntetyk! Ten silnik z uwagi na turbosprężarkę i po części też na hydraulikę lużów zaworowych wymaga oleju w pełni syntetycznego - oczywiście na półsyntetyku czy hydrokrakowanym też pojedzie, ale szkoda psuć taki dobry silnik. Przejście z oleju syntetycznego na półsyntetyk może być podyktowane jedynie ekonomią - jeżeli dolewki syntetyku nadmiernie obciążają portfel (choć różnica ceny pełno- i półsyntetyku nie jest zbyt duża).
Nie ma racji mechanik, gdy mówi, że półsyntetyk wyciszy silnik! Wyciszyć może przejście na syntetyk o większej gęstości na ciepło, np. 5W50.
Zwracam też uwagę, że większość olejów z napisem sugerującym technologię syntetyczną to uszlachetnione oleje mineralne poddane procesowi hydrokrakowania - to nie są oleje syntetyczne! Warto sprawdzić, że zalewamy silnik prawdziwym, pełnym syntetykiem. Widziałem rozebrane silniki z przebiegiem 200.000 km na oleju HC i pełnym syntetyku: różnica w czystości porażająca!
Silnik pracujący na oleju w pełni syntetycznym z wymianą co 15.000 km odwdzięczy się bezawaryjną, długą pracą bez potrzeby dolewania oleju!
Akurat świetny skądinąd silnik 2,0T po prostu domaga się pełnego syntetyku i krzywdę robią mu ci, którzy leją co innego...
Powrót do góry
tomecki1910

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault, Velsatis, Initiale Paris, 2.0T 170KM, 2005r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 22:00
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


dzięki za konkretne odpowiedzi. silnik oleju nie żre ,tak więc nic na siłę nie zmieniam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 22:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 23:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Zapewne narażę się wielu Kolegom, ale Elf 5W40 (niezależnie od nazwy) to olej hydrokrakowany. To dobry olej, ale nie syntetyczny. Do tego silnika polecam pełen syntetyk, naprawdę warto troszkę dopłacić...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sro 30 Lip 2014, 09:47
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Renault zaleca ELF-a i daje gwarancję silnika więc nie jest tak źle.
Myślisz że ja robili testy to Motul-a zalewali ?
Już w fazie projektowej zakłada się jaki olej bedzie się stosować.
Oczywiście jak ktoś chce to może lać pełny syntetyk jednak silne właściwości myjące mogą spowodować rozszczelnienia bo w autach używanych to wiadomo jak to z przebiegami.
Wystarczy że auto ma "dziurę" w książce serwisowej,cofa się licznik a do ASO jedzie się żarówkę wymienić i tak min. buduje się wiarygodność przebiegu.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 30 Lip 2014, 18:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Minęły czasy, kiedy producentowi zależało na długotrwałym zadowoleniu klienta i na kilkusettysięcznych przebiegach, teraz auto ma wytrzymać do końca gwarancji, a potem niech się klient martwi... Producent nie ma żadnego interesu w tym, żeby zalewać silniki droższym olejem (syntetycznym), wystarczy minerał hydrokrakowany, bo tańszy i umowa z z Elfem zobowiązuje. Najlepszy dowód, że Renault zaleca w silnikach dCi wymianę oleju co 30.000 km, co powoduje zacieranie i obracanie panewek (ten sam silnik w Nissanach z wymianą oleju co 15.000 km takich problemów nie wywołuje), ale producent ma to gdzieś i do tej pory nie przyznał się do swojego ewidentnego błędu. Przykłady można mnożyć, np. brak zaleceń producenta w zakresie cyklicznej wymiany oleju w skrzyniach automatycznych.
To, że Renault zaleca olej HC Elf, to jeszcze nie wyrocznia, że taki olej rzeczywiście wystarczy. Naprawdę warto lać pełen syntetyk, ten silnik jest tego wart.
Mitem również jest wypłukiwanie przez olej syntetyczny uszczelnień w silniku z większym przebiegiem i rozpuszczanie nagarów - między bajki to można włożyć...
Wiem, co mówię, dlatego polecam olej syntetyczny...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 07:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Masz wiele racji ale pamiętaj też o finansach,ludzie nie mają kasy i najczęściej ograniczają wydatki na auto i to jest problem.
Polecam Elf-a dla tego że można go dostać za naprawdę dobre pieniądze w 5L opakowaniach (z Francji) i to jest połączenie rozsądku z dobrymi parametrami.
Jeżdżę zawodowo osobówkami i już od dłuższego czasu stosuję ELF-a,auta po 400 kkm idą do sprzedania (silniki sprawne i nie biorące oleju).
Generalnie najważniejsze by silniki bez FAP-a dostały silnik w klasie A3,a te z FAP-em olej niskopopiołowy.
Bo pełnym syntetykiem w klasie A5 można narobić szkody.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 08:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


Zgadzam się z Tobą, Kolego. Elf robi dobre oleje i oczywiście jeżdżąc na nich nie zarzynamy silnika. Chodziło mi o to, że silnik 2,0T jest naprawdę dobry i udany, więc aby wydłużyć jego kondycję warto zalewać go pełnym syntetykiem, jeśli finanse pozwolą. W tej chwili zupełnie przyzwoite oleje HC ściągane z Francji czy z Niemiec w bańkach pięciolitrowych można kupić za symboliczne pieniądze: znajomy mechanik kupuje TOTAL 9000 (5W40 HC) po 62 zł. za 5 litrów. Ja płacę 180 zł. za taką samą bańkę syntetyku LIQUI MOLY - różnica trzykrotna!
Mimo to w porównaniu do kosztów paliwa wymiana oleju jest kroplą w morzu wydatków, więc jednak polecam pełen syntetyk, jeśli finanse pozwalają...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 09:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) zmiana oleju


No i super że się zrozumieliśmy
Widzisz często pomagam ludziom czy tam usiłuję bo pojawiają się u mnie (mam komp) i oczekują że jak "kliknę" bedą mieli nowy silnik
Najsmutniejsze jest to że jeżdżą dieslami bo wyczytali że mało palą a jak mówię zmień filtr paliwa to słyszę: "ale on kosztuje 70 zł i 2 lata temu wymieniałem !"
I to pokazuje jak wygląda sytuacja większości użytkowników....
Dlatego nigdy nie namawiam do najdroższych rozwiązań tylko wskazuję drogę by w ogóle wymieniali.....
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

20 900

2011r.

190 936 km

śląskie

RenaultClio

14 000

2010r.

199 000 km

śląskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System