Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 14 Sie 2014, 23:12
Temat postu:

Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


Witam,
mam problem z moim sceniciem, otóż zaczęło się kilka dni temu w trakcie powrotu z wakacji, zaczęła się co jakiś czas zapalać kontrolka świec żarowych i w tym momencie silnik tracił moc działo się to np. podczas dłuższego wjazdu pod górkę. Jak zaczynałem zjeżdżać w dół oraz na płaskiej drodze kontrolka gasła, silnik pracował lepiej. Po pewnym czasie kontrolka zaczęła zapalać się coraz częściej i przy coraz mniejszych wzniesieniach. W końcu doszło do tego, że przy większym wzniesieniu musiałem jechać na drugim biegu bo silnik nie dał rady ciągnąć auta. Po powrocie do domu przez 2 dni zaczęły się rano problemy z odpalaniem, udawało się to za 3, 4 razem. Po czym samochód już nie odpalił. Wyczyściłem zawór EGR, który był mooocno ('Confused') zabrudzony, niestety to nie pomogło. Sąsiad, który czasem majstruje przy różnych autach poradził mi sprawdzić układ paliwowy czy dochodzi paliwo, okazało się że tak, ale chyba jest problem z czujnikiem ciśnienia paliwa. Jak go wykręciłem, sąsiad stwierdził, że zawór jest zwarty i to jest przyczyna awarii. Po zmierzeniu miernikiem na przejście okazało się, że przejście jest, a nie powinno go być. Zawór ma "wciśnięty" trzpień i przez dziurki na wystającym elemencie widać otwory "na wylot". Moje pytanie jest następujące: a) Czy prawidłowo działający zawór nie powinien tak się zachowywać tj. nie powinien pokazywać przejścia między stykami i powinien mieć wysunięty trzpień? b) czy po zakupie sprawnego i po jego zamontowaniu trzeba coś dodatkowo regulować przez fachowca, czy wystarczy sam montaż? Czy kupno używanego to dobry pomysł ? Jaki mogą być koszty naprawy tego. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Poniżej widok mojego zaworu. Pzdr.



Confused
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 07:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


Zrób próbę przelewową
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 10:48
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


To nie czujnik ciśnienia tylko regulator ciśnienia, czujnik siedzi na końcu szyny CR. Zrobić diagnostykę i sprawdzić ciśnienie na szynie podczas kręcenia rozrusznika, warto też sprawdzić przelew na szynie.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 11:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


Najczęstszą usterką związaną z brakiem ciśnienia są przelewy albo pompa.
Ludzie szukają wyjścia kombinując z regulatorem ciśnienia (bo taniej) ale prawda jest taka że ich awaria to tylko 5% przyczyn.Oczywiście bywa że się poprawia ale jeśli ktoś jeździ dużo to na krótko a jak jeździ się mniej to na dłużej.
Główna przyczyna problemów z układem CR to usterki mechaniczne
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 14:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


Czyli te objawy o których pisałem tj. zmierzone miernikiem przejście na końcówkach regulatora i wciśnięty bolec, nie muszą jednoznacznie wskazywać na uszkodzenie "regulatora ciśnienia" ? Chciałem właśnie potwierdzić/zaprzeczyć czy to ewidentnie regulator jest winowajcą zanim podejmę kolejne kroki. (czy jak na dwóch przewodach dochodzących do regulatora jest napięcie ok 12 V to jest OK, nie powinno być tylko na jednym ? - to też wynik obserwacji sąsiada, który potwierdził tym "zwarcie" regulatora)
W takim razie spróbuję zrobić próbę przelewową, mam nadzieję, że sobie z tym poradzę. Widziałem takie na YT ze strzykawkami, ale tam silnik pracował przez dłuższą chwilę ... . Jak u mnie tylko na rozruszniku kręci to wystarczy tyle jego pracy ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 14:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 22:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


Cewka sprawnego zaworu będzie miała przejście bo jej końce podłączone są do końcówek złącza.
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 21:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czujnik ciśnienia paliwa w 1.9 dci - zwarty, nie odpala


Witam,
Po sprawdzeniu przez mechanika diagnoza była następująca: sprawdził czujniki oraz rozrząd (pasek był luźny), nie wymieniał żadnych części, na koniec zainkasował 2 setki i auto już na chodzie. Ale zauważyłem że teraz mocno dymi czarnym dymem. Jadąc za żoną widać było, że przy każdej zmianie biegu na wyższy i przy przyspieszaniu, za samochodem wyraźnie pozostaje chmura dymu. Hmm, jak samochód stał unieruchomiony to ja wyczyściłem zawór EGR. Może to od tego ..., mechanik polecił abym sprawdził zawór EGR, wymontował go, podłączył przewody, włączył zapłon i zobaczył czy zawór reaguje. Powiedział, że to zawór EGR odpowiada za m.in. dawkowanie powietrza do spalania (czy jakoś tak) i jak on niedomaga to może powodować dymienie. Polecił abym jeszcze "przygazował" auto. Jak sprawdzę zawór to jeszcze napiszę co i jak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

19 900

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

26 900

2013r.

157 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System