Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panterka87

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: scenic 1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 21:13
Temat postu:

niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Hej, od ka kupiłem auto nie działa w nim tylna wycieraczka. Zatrzymała się w połowie szyby, więc myślałem że po prostu podczas pracy się spaliła, elektryk stwierdził ze faktycznie silnik spalony. Kupiłem nowy silnik i po podłączeniu też nie działał, u innego elektryka okazało się że oba silniki są sprawne bo po podpięciu bezpośrednio do akumulatora działało. Bezpieczniki w aucie wszystkie sprawdzone i są ok. Słyszałem że przy klapie często lubią się kable przerwać, na wtyczce do silniczka wchodzą 3 kable, żółto czarny,

taki ciemny fiolet i żółty, żółto czarny i żółty jest ok natomiast czarnego nie mogłem znaleźć przy wejściu przy klapie. Po rozizolowaniu wiązek kabli widać jak łączy się on z innymi kablami: po grubosci czarnego kabla wydaje mi się że to kable od podgrzewania szyby. Razem w tym łączeniu wychodzi kabel do czujnika zamykania klapy bagażnika. Czujnik i podgrzewanie szyby działa poprawnie. Co może być przyczyną niedziałania wycieraczki ?
Powrót do góry
bob33

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Scenic 1 lift, RXE, 1,6 2000r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 19:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Witam .Nie wiem czy sprawdziłeś samo ramie wycieraczki bo moze silnik kręci a ramię stoi bo wyrobione jest mocowanie ramienia wycieraczki w scenicu to częsta awaria -mam na myśli wyrobione ramię.Pozdrawiam
Powrót do góry
KrzyzakMM

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Scenic I FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 13:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Odgrzewam kotleta, ponieważ i u mnie nie działa tylna wycieraczka.
Znalazłem informacje na elektrodzie, że na 99% trzeba zaprogramować UCH (co to?) za pomocą Clip Smile
Jak wyeliminować tą możliwość? - bo podobno prąd do wycieraczki dochodzi.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 16:22
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


skoro prad dochodzi, to w silniku problem.
Powrót do góry
gadu-gadu
KrzyzakMM

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Scenic I FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 09:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Co prawda nie podłączałem silniczka bezpośrednio, ale na Elektroda.pl pisali, że rzadko kiedy zdarza się z nim problem. Najczęściej to rozprogramowanie jakiegoś komputera (swoją drogą koszmarne rozwiązanie, żeby sterować tak proste sprawy jak światła czy wycieraczki za pomocą mikroprocesora) lub uszkodzenie wiązki w gumie na klapie.
Będę badał sprawę, jak coś znajdę, dam znać. Clip niestety dość drogi jest - 500 zł, za tą cenę mam rozrząd i olej Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 09:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 16:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


ta cene co podales, to niestety za jakiegos chinskiego klona, ktory jest klonem innego klona.

podjedz do kogos na klipa, ale sprawdz dokladnie przewody w gomowej przelotce miedzy klapa a buda,
lap za kazdy po kolei i mocno ciagniej, bo czesto jest tak, ze na oko sa dobre, ale to tylko izolacja jest ok.

ja osobiscie jeszcze nie slyszalem, zeby trzeba bylo clipem tylna wycierqaczke naprawiac w twoim modelu.
Powrót do góry
gadu-gadu
KrzyzakMM

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Scenic I FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2015, 11:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Cena CLIPa była brana z AliExpress (darmowa wysyłka do Polski jest), oczywiście jest to chiński klon, ale obecnie nie ustępuje temu urządzeniu. Pewnie większość załatwia soft na PC a urządzonko jest tylko interfejsem.
Konkretnie jest to to:
http://www.aliexpress.com/store/product/Car-Diagnostic-Tool-For-Renault-3-Years-Warranty-The-Newest-V140-Renault-Can-Clip-With-Many/1314047_2022078653.html

Sprawę wycieraczki będę drążył, jak wyeliminuję kwestie kablo-prądowe to pozostanie już tylko kwestia UCH o którym piszą na Elektrodzie, że właśnie nią steruje.
Chwilowo skupiłem się na rozrządzie, olejach/płynach i zawieszeniu. Wydane nieco ponad 1000 zł na porządne a często i oryginalne części. Także miesiąc/dwa mam zablokowane na te prace Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultScenic

19 890

2011r.

188 607 km

pomorskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 900

2014r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System