Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Odcięcie mocy, podwyższone spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black Razor

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Vel Satis Initiale 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 17:45
Temat postu:

Odcięcie mocy, podwyższone spalanie


Witam,

może zacznę po kolei chociaż nie wiem, czy to miałoby jakiś wpływ.
Kilka dni temu 26.08 zamontowałem w swoim Velu subwoofer z uwagi na totalny brak jakiegokolwiek bassu. Kabel zasilający do woofera przeprowadzili mi przez scianę grodziową, fabryczną uszczelką, przy pomocy druta mechanicy w BOSH service. Kabel z bezpiecznikiem 60A podpiałem bezpośrednio do klemy. 28.08 pojawił się u mnie problem. Auto z dołu idzie ładnie, natomiast przy około 2,5-3 tys obrotów traci moc i bardzo wolno wkręca obroty,mizernie przyśpieszając. Na desce żadnej informacji o jakiejkolwiek awarii. Błedów nie ma na ELM 327 w telefonie. Zdemontowałem przepływomierz, całą rurę dolotową do turbiny itp. Mam pękniety łącznik z rezonatorem powietrza, zaklejony taśmą, ale tak już było od kupna i nie było problemów, tylko teraz dziura jest ciut większa- dalej zaklejona przeze mnie.
O tyle to wszystko dziwne, że auto z zimnego silnika odpalone nie ma tego problemu, nawet jak sie nagrzeje... dopiero drugie odplanei na ciepłym silniku daje te objawy.
Zauważalnie też wzrosło spalanie z 3/4 baku nagle zjechało do 1/4 po niecałych 200km!!!
Kasowałem błąd wcześniej czujnika turbiny i obiegu powietrza- nie wrociły, a było to kilka tygodni temu, po wymianie chłodnicy i przewodu nagrzewnicy.
Czytałem forum i mam mętlik... Kupować nowy przepływomierz, skupić się na turbinie, uszkodzona wiązka kabli, a może świece?!
Będę wdzięczny za pomoc!
_________________
Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry
skype status
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 18:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Odcięcie mocy, podwyższone spalanie


Jedź lepiej na prawdziwą diagnostykę do mechanika, działania elemka nie będę komentował.
Powrót do góry
Black Razor

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Vel Satis Initiale 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Wrz 2014, 15:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Odcięcie mocy, podwyższone spalanie


Byłem u mechanika na pełnej diagnostyce... Mechanik wsiadł, ruszył z miejsca, lekko depnał i już wiedział (ale sprawdził jeszcze wszystko dokładnie)... dokładnie to samo w tej chwili (oderwałem go od roboty) robił w Signumie 3.0 CTDI!

Wg mechanika wszystkiemu winne są dwa małe zawory ciśnienia paliwa (czerwony i zielony). Niesty koszt tych zaworów na allegro to ok 350-390zł/szt, oryginalne DENSO, a robocizna ok. 600zł.
Co ciekawe komputer, przy takiej usterce nie pokazuje ŻADNEGO, z tym związanego błędu!
Piszę, może kiedyś się, komuś ta wiedza przyda, chociaż w jakimś temacie już był poruszany temat tych zaworów...
_________________
Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry
skype status
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 02 Wrz 2014, 20:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Odcięcie mocy, podwyższone spalanie


Dla dobrego mechanika nie tyle są ważne zarejestrowane usterki(te prędzej jako podpowiedź) co parametry pracy silnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultCaptur

45 900

2014r.

49 535 km

śląskie

RenaultScenic

31 900

2013r.

168 152 km

śląskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

119 990

2021r.

16 000 km

śląskie

RenaultLaguna

25 000

2010r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System