Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slomka8210

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: renault,vel satis,2.0 turbo,2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 02 Wrz 2014, 09:16
Temat postu:

tempomat vel satis


Witam
Podczas jazdy na tempomacie i wrzuceniu lewego kierunku tempomat mi się wylacza i muszę go ponownie odpalać z kierownicy. Z prawym kierunkiem tak się nie dzieje.
Powrót do góry
Black Razor

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Vel Satis Initiale 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Wrz 2014, 16:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


Prawdopodobnie masz uszkodzoną taśmę od tempomatu. Przy przełączaniu kierunkowskazu rozłącza się. Mogę się jednak mylić, znam problem jedynie z VW- tam to nagminne.

Jeszcze jedno pytanie krótkie. Przestaje utrzymywać prędkość, ale możesz do niej wrócić przyciskiem R, czy resetuje ustawienie tempomatu tak, jakbyś go dopiero włączył?
_________________
Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry
skype status
slomka8210

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: renault,vel satis,2.0 turbo,2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 03 Wrz 2014, 06:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


Po wylaczeniu przez kierunkowskaz tempomat wlaczam przyciskiem R na kierownicy kontynulujac jazde
Powrót do góry
kamlos89

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T INITIALE 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2014, 20:03
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


mam identyczny problem. Kupiłem właśnie Vel Satisa i wracając z Holandii zauważyłem, że też mi rozłącza tempomat przy włączaniu lewego kierunkowskazu, ale nie zawsze.
Powrót do góry
slomka8210

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: renault,vel satis,2.0 turbo,2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 21:23
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


U mnie problem byl w lampie kierunkowskazu tylnego, robilo się male zwarcie na kostce pewnie od wilgoci. Psiknelem w kostkę zasilania lampy środkiem poprawiajacym stycznosc i wszystko zaczelo dzieląc jak trzeba
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 21:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slomka8210

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: renault,vel satis,2.0 turbo,2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 21:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


U mnie problem byl w lampie kierunkowskazu tylnego, robilo się male zwarcie na kostce pewnie od wilgoci. Psiknelem w kostkę zasilania lampy środkiem poprawiajacym stycznosc i wszystko zaczelo dzieląc jak trzeba
Powrót do góry
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 11:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


Cześć

wydaje mi się, że bardziej prawdopodobny jest problem styku przewodu masowego, dochodzącego na kostkę.
Zobacz, czy się złącze nie nadtopiło lub skorodowało.

pozdr.
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Wto 13 Sty 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


Stary problem jak świat : wyłącza wam tempomat bo dostaje napięcie na przewód świateł stop z kierunkowskazu , a dzieje się tak bo w tylnej lampie jednej lub drugiej jest zwarcie od wilgoci ,najprawdopodobniej kostka połączeniowa lub płytka lampy - tzw: "choinka". A wy zaraz się doszukujecie poważnej awarii "urwana taśma tempomatu" to by się wcale nie włączył od tego trzeba zacząć . VELEK to porządne auto jeśli jest w dobrych rekach.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 00:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


Moim zdaniem to nie kwestia wilgoci a tzw. "masy". Mialem te same objawy, ale je troche ignorowalem w mysl zasady "madry glupiemu ustepuje". No i okazalo sie, ze to ja jestem ten glupi... Wink Doszlo do tego, ze podczas hamowania zapalala mi sie strzalka od kierunku (wlasnie lewego). Na poczatku przeczyscilem styki w tylnej lampie, popsiukalem kontaktem i na chwile ustapilo (jak sie potem okazalo calkowicie przypadkowo). Do brzegu... Objawy wrocily, wiec zaczalem zrywac izolacje z wiazki ktora idzie od tylnej lampy do przodu, i po odwinieciu okolo 10 cm izolacji i zdjeciu z kabli gabki, okazalo sie, ze jest tam punkt laczenia wiazki samochodu z kablami od kostki lampy. Laczenie to wyglada tak: kabel wiazki => jakis klocek z cyny o dlugosci ok. 1 cm => kabel kostki, a to wszystko jest opatulone przezroczysta koszulka termokurczliwa. Przez ta koszulke bylo widac, ze ta cala cyna jest spekana/pokruszona. Powodowalo to, ze w zaleznosci od ulozenia kabla raz masa na kostce byla a raz nie (patrzylem sobie probowka). Cala ta sprawa powodowala, ze z tylu robila sie tzw. choinka, a to powodowalo rozlaczenie tempomatu (przy wlaczeniu kierunku migalo swiatlo stop wiec odcinalo tempomat). Naprawa polegala na tym, ze rozcinalem na kazdym kablu ta koszulke (laczenie sie rozpadalo), nakladalem nowa koszulke termokurczliwa, lutowalem kable i podgrzewalem koszulke Smile Od tamtej pory mam spokoj i ze swiatlami i z tempomatem. Co moze wskazywac na taki problem? Sporydaczny komunikat z gadaczki o przepalonej zarowce stop (lub innego swiatla) lub delikatne podswietlenie strzalki kierunkowskazu na liczniku podczas hamowania. Mozna tez w nocy wlaczyc swiatla pozycyjne i awaryjne jednoczesnie, przechodzimy do tylu i z pewnej odleglosci patrzymy czy miganie awaryjnych nie powoduje zmiany natezenia swiecenia pozycyjnych. Jak mamy kogos do pomocy to niech wciska na zaplonie hamulec a my patrzymy czy to powoduje zapalenie sie kierunku. Itp, itd, mozna testowac rozne konfiguracje, jak cos zauwazycie niepokojacego to trzeba poprawic te laczniki. Powodzenia!
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) tempomat vel satis


ale kombinujecie ,a to taka prosta sprawa : jak włączasz kierunek to napięcie poprzez kostkę w lampie wraca przewodem stopu do sterownika a ten nie kombinuje i nie szuka co to jest ...... tylko skoro jest napięcie to znaczy ze kierowca nacisnął stop i rozłącza tempomat. PROSTE CO NIE
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 800

2017r.

147 000 km

małopolskie

RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

56 000

2017r.

140 000 km

śląskie

RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System