Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suchy1987

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Clio II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 16:55
Temat postu:

Clio II problem z odpaleniem


Witam.
Niedawno kupilem Clio II z 98r. 1.4 benzyna + LPG i wszytstko bylo OK do momentu gdy zaczely sie problemy z odpalaniem, rozrusznik kreci a auto nie chce odalic, tydzien temu zdazylo mis ie to 2 raz gdy spadl deszcz, aktualnie auto jest u mechanika, elektryk stwierdzil ze prad sie gdzies tracil, tzn wychodzil ze stacyjki i znikal, okazalo sie ze gdzies byl problem ze stykami, wyczyscil je i na swiecach jest juz prad, ale dalej jest problem z odpaleniem, czasem auto zapali ale potem na wolnych obrotach gasnie:/ mechanik nie ma zielonego pojecia co moze byc przyczyna, i to mnie bardzo martwi bo boje sie ze tego nie naprawi...na jutro zamowil komputer zeby sie podpiac i sprawdzic auto komputerem. Jezeli ktos z Was mial podobne problemy to prosze napisac lub jesli ktos wie co moze byc przyczyna bo jestem zalamany:/
Dziekuje!
pzdr.
Dawid
Powrót do góry
suchy1987

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Clio II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 16:31
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Naprawde nikt nic nie wie:(?
Powrót do góry
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 23:01
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Ja powiem tak: skoro jest iskra to sprawdź czy paliwo dochodzi i czy słychać pompe po przekręceniu stacyjki. Jak słychać to sprawdź wtryskiwacz. Jak masz immobilizer to moze on robić problemy......

Ale sprawdź czy paliwo dochodzi........
Powrót do góry
gadu-gadu
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 28 Wrz 2008, 20:57
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Witam . Jestem nowy i aż się boję jechać do mechanika gdyż mam dokładnie taki sam problem co -- Suchy 1987--Z Problemem tym borykam się już od około roku czasu, tylko że teraz już problemy z zapaleniem mojego clio 2 są coraz większe. Dokładnie są takie same Objawy co u --Suchy1987-. Dodam jeszcze że od tego czasu ja już w moim samochodzie zdążyłem wymienić : przewody do świec, Świece, filtr Paliwa. Zdążyłem już sprawdzić łączki, a dokładnie dzisiaj Wyrąbałem cały Akumulator i nic.Udało mi się jednak sprawdzić Iskrę na świecy i okazuje się że Brak iskry. Chciałbym jednak Zauważyć jedną Rzecz, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka z Poduszki Powietrznej ---może tam tkwi przyczyna i Bardzo mnie martwi to że nie zapaliła się centrala , nie przeszła na stan Awaryjny . Mechanik zrobi test a jedynie zapłacę za niego i dalej nic z tego. Proszę o jakieś porady!.
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt) Wystawiono 1 piw(a)
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 14:08
Temat postu:

Renault Clio 2


Witam! Chciałbym jednak Sprostować.Aż się boję jechać do mechanika gdyż mam podobny problem jak { suchy 1987 } borykam się z tym od około półtorej roku. Samochodu używam dosyć często,jednak różnica u mnie polega na tym że samochód nie chce odpalić po paru godz. stania, przeważnie jak stoi przez noc a rano chcę odpalić. Tak dzieje się tylko za którymś razem ale zawsze za pierwszym. Nie zdarzyło mi się jednak ażeby auto odpaliło za drugim albo trzecim razem jak już raz zapali. Jeśli chodzi o iskrę na świecy to u { suchy 1987 } iskra już jest , a u mnie jest ale tylko po pierwszym odpaleniu. Ostatnio udało mi się sprawdzić iskrę jak nie chciał odpalić i stwierdziłem że iskry -Brak, póżniej za każdym razem była.Problem taki występował , raz w miesiącu {tylko za pierwszym razem} póżniej raz w tygodniu teraz jednak parę razy w tygodniu, aż ostatnio <wywaliłem >cały akumulator. Przez ten cały czas zdążyłem już wymienić: przewody do świec, filtr paliwa, świece, sprawdziłem także połączenia. Chciałbym jednak zauważyć jedną rzecz, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka z czujnika poduszki powietrznej-zapaliła się tylko jeden raz, ale za to przez pół dnia, potem zgasła i tak jest do teraz.Może tam tkwi przyczyna. Bardzo mnie martwi, że nie zapaliła się centralka { nie przeszła w stan awaryjny } . Mechanik zrobi test a jedynie zapłacę za niego i dalej nic z tego. Co o tym Sądzicie? może ktoś coś wie? Miał podobny problem?, albo jakaś porada?.
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 14:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 20:59
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Co do kontrolki od poduszek to temat był poruszany i częstym problemem jest niełącząca wtyczka pod siedzeniem kierowcy. Ale kontrolka poduszek nie ma nic wspólnego z nieodpalaniem samochodu. Ja winą obarczyłbym immobilizer. Jest bardzo możliwe ze przekaźniki są zużyte. Jak to sprawdzić?? A podłaczyć akumulator do prostownika na cała noc (najlepiej żeby akumulator był wpiety w instalację w samochodzie), rano odłaczyć prostownik i natychmiast spróbowąc odpalic auto. jeżeli zapali bez problemu to problemem jest immobilizer.

Dlaczego takie kombinacje? Ponieważ gdy auto stoi, wychładza się, a razem z nim akumulator. Zimny akumulator nie daje tak dużego nateżęnia jak nagrzany od silnika. Akumulator na prostowniku jest podładowany i nadmiar energii przechodzi w ciepło.

Ja miałem taki problem u siebie, choć mam clio I. Albo nie właczał mi pompy, albo nie właczał mi zapłonu, albo nie właczał ani tego ani tego. wymieniłem przekaźnik i natychmiast problem zniknał.
Powrót do góry
gadu-gadu
gregor8891

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: clio II 1.4 16v 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 10:04
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Witam.
Ja również nie mogę odpalić swojego reanault clio II z 2000r.Byłem u gościa z kluczykiem bo myślałem że to immobiliser,ten zgarnął 110zł i nic to nie dało.Dodam jescze że gdy wkładam kluczyk do stacyjki i przekręcam to lampka od immobilisera gaśnie tak jak by wszystko było w porządku,auto kręci a niechce zaskoczyć.Co może być przyczyną?i co moge zrobić w tej sytuacji?
Powrót do góry
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 13:52
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Bardzo Dziękuję ---matgiver---za tą odpowiedz.Bardzo możliwe że tak właśnie jest. Ostatnio po tylu razach, gdy nie udało mi się odpalić samochodu aż akumulator padł,po podładowaniu odpalił za drugim czy trzecim razem. Drugi dzień narazie zapala , ale radość moja może trwać krótko ponieważ w drugim dniu samochód odpalił za drugim razem.Może akumulator w tym czasie był tak słaby, kiedyś natomiast nie miałem problemu z zapaleniem, wystarczyło że rozrusznik słabo kręcił ale zapaliłem za pierwszym.Przyczyna rzeczywiście może tkwić w przekażnikach immobilajzera, choć muszę stwierdzić po tym co słyszę w samochodzie że pompa załancza się za każdym razem, co do zapłonu to nie wiadomo. W tym momencie mam pytanie odnośnie immobilajzera i nieszczęsnych przekażników . Czy można ewentualnie wymienić ten czy te przekażniki i w którym miejscu się znajdują? Wymieniłbym je w "ciemno" Proszę o jakieś porady. Martwi mnie natomiast odpowiedz czy raczej następny problem jaki poruszył { gregor 8891 } ponieważ moje Clio 2 jest z tego samego rocznika--2000r. --
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 18:06
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Witam ponownie . Byłem dzisiaj u paru mechaników , na jutro jestem umówiony. Sugestia jest taka z doświadczenia mech: prawdopodobnie przyczyną może to być : czujnik położenia wału korbowego inaczej {obrotów} . Pokazał gdzie - znajduje się zaraz pod układem silnika krokowego z { przepustnicy powietrza }. Może ten czujnik wymienić ?
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 19:53
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Richter Mirosław, powiem szczerze że nie wiem gdzie znajduje sie moduł immobilizera w clio 2, a co do czujnika wału korbowego to gdyby był uszkodzony to silnik by falował, szarpał, itd. A Ty piszesz że masz problem tylko z odpaleniem...... Mozesz wyczyścić czujnik, ale raczej nie wymieniać. Poza tym gdyby czujnik padł to miałbyś check engine zapalone na desce.

Tak zapytam, czy byłeś moze na diagnostyce komputerowej??
Powrót do góry
gadu-gadu
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 06:05
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


No dzięki matgiver . Na diagnostyce jeszcze nie byłem, ale już najwyższy czas. Na dzisiaj jestem umówiony z mechanikiem, podepnie pod komputer i ewentualnie będzie próbował znależ przyczynę , z tego co widzę nie będzie to takie łatwe, ale od czegoś wreszcie trzeba zacząć. Jak coś wyjdzie dam znać.
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 16:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


Witam! Panowie sprawa się" RYPŁA " Test na komputerze wskazał na { Czujnik Płożenia Wału Korbowego } mam już wymieniony . Moje obawy jeśli chodzi o test były bezpodstawne. Dziwne jednak że ani razu centrala nie przeszła w stan awaryjny i nie zapaliła się kontrolka. Zapłaciłem: test, plus czujnik i robota-220zł. Dzięki za podpowiedzi i sugestie. Testu nie ma się co bać, tylko zapłacić i tyle. Jeszcze raz dzięki i na razie, a moja podpowiedz jeśli chodzi o czujnik też może się komuś przydać. Teraz będę testować "co się będzie robić". Mam nadzieję że problem zniknie na zawsze. Dzięki . Pozdrawiam!. Narka.
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 22:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


odek102, cieszę sie że udało Ci się dojść do ładu z autem! Jednak nadal nurtuje mnie pytanie, skoro czujnik wału korbowego był uszkodzony, to dla czego nie miałeś lampki check engine?
Powrót do góry
gadu-gadu
odek102

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Renault Clio 2 1,2 Silnik
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 07:37
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


madgiver- Dobre Pytanie! Nie wiem . Może ktoś odpowie na te pytanie. A jeśli chodzi o tym co Wspomniałeś: o falowaniu silnika czy też szarpaniu , przed wymianą czujnika samochód jedynie, tak jakby"szpilkował, chciał wyskoczyć z zapłonu"{ odczuwalne gdy położyło się ręke na drążku biebów-nie zawsze} a raz czy dwa razy zdarzyło mi się że samochód zgasnął gdy stał na wolnych obrotach {ostatnio jak problemy z zapaleniem się nasiliły}, dopiero teraz po wymianie skojarzyłem fakty.Narazie widzę że samochód zachowuje się dość płynnie. Jeszcze raz Wielkie dzięki . Pozdrawiam.
_________________
Richter Mirosław
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 18:39
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II problem z odpaleniem


odek102, wiesz, jeżeli auto kupiłeś używane, to możliwe jest, ze ktoś wyjał żarówkę z gniazda w desce i dla tego nie swieci. A wyjął żeby drozej autko sprzedać.
Takie praktyki niestety są dość często spotykane Evil or Very Mad
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

20 900

2009r.

163 510 km

śląskie

RenaultClio

39 900

2018r.

46 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

42 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

55 500

2018r.

250 000 km

śląskie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System