Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 21:51
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


zerknij tutaj http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25121
tam jest odsyłacz do fotek
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2008, 12:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Siemka wszystkim renaultoholikom. Jaca zdemontowałem deskę gdyż wydawało się,że jest problem z kostką, podczas kiedy po przelutowaniu kostki nadal problem pozostał, gdzieś jest przerwa w dalszej części na desce digital.Teraz to już mędrca szkiełko i oko musi to zlustrować, więc oddałem deskę do elektronika który naprawia RTV i będzie szukał przerwy , tzw. zimnego lutu. Masz receptę na to jak doprowadzić stan licznika do normalnego 117.000, gdyż jak Ci pisałem każde przypadkowe odpalenie deski dorzucało z 30.000 tys.Mój obecny stan licznika to 250.000 tys hahaha. Ale szaleję, a tak naprawdę tylko jeździmy po samym Giżycku, a z odczytu stanu kilometrów można wnioskować, że przejechałem 2 razy do okoła świata.Pozdrawiam serdecznie wszystkich francowatych fanatyków.
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 07 Gru 2008, 19:22
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witaj,jak u mnie na razie jest ok' ale pojawił się problem z drzwiami od strony kierowcy bo się normalnie otwierają kartą ale zamknąć już się nie chcą i tylko kluczykiem pozostaje i znów poszukiwania. jak byście coś wiedzieli na temat takiego problemu to piszcie, a co do zimnych lutów to mogą być bo wykonanie lutów jest bardzo słabe i bardzo oszczędne.ppozdro jaca
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 00:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witajcie,a jednak Smiti i u mnie przestał działać znów licznik i moje zdziwienie że jednak nie kostka. mając podstawy w elektronice i ogromne rozgoryczenie rozkręciłem cały licznik z wyświetlaczem i szukałem i znalazłem to co między innymi ty sugerowałeś że jakaś przerwa lub zimny lut.w moim przypadku przerwany był kontakt po miedzy płytą, a dławikiem który znajduje się zaraz za pierwszym pinem kostki podwójnej. po prostu przylutowałem dwa przewody od tyłu płyty i podłączyłem na przednią część gdzie są dwa ocynowane kwadraty na których jest osadzony dławik.mam nadzieje że już teraz będzie ok' płytę oglądała osoba która pracuje na fali i zna się na lutach, twierdzi że taki duży element i drgania w samochodzie i oszczędności w zakładach często prowadzą do odklejenia się elementów gdy za mało jest cyny oraz nie ma możliwości wzrokowego sprawdzenia połączenia.pozdrawiam i wesołych świąt-jaca
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 22:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!

Witam serdecznie użytkowników Renault! Smile

Z przyjemnością informuję, że udało mi się doprowadzić problematyczny wyświetlacz mojego Scenic'a (2004 rocznik) do stanu prawie wzorowego. Wink Objawy były typowe:
- samoczynne kasowanie zegara i różnych innych danych (przebiegi, zużycia itp.),
- migotanie i przerwy w wyświetlaniu,
- samoczynne zwiększanie przebiegu (u mnie ze 130 kkm na prawie 170 kkm Sad ).

Były specyfiki typu "Kontakt" w użyciu i nic nie pomagało. Sad

Trzeba było zrobić z tym porządek, więc:
- rozebrałem całe ustrojstwo,
- odpaliłem stację lutowniczą (gorące powietrze),
- i zająłem się rezystorami mocy, bo w nich tkwił problem. Te niepewne wymieniłem, a wszystkim poprawiłem lutowanie. Zajęło mi to trochę czasu, bo to maleństwa (SMD), a ja już oczy mam nie te... Wink

Zostało jeszcze zniwelować przebieg do stanu poprzedniego, ale to z czasem... Wink

Wnioski:
- wydaje mi się, czytając wypowiedzi, że w większości problem tkwi właśnie tych rezystorach mocy, bo nie dość, że emitują ciepło (dużo ciepła!), to są poddawane wpływowi temperatury z obiegu ogrzewania, a stąd już niedaleka droga do "zimych lutów", przegrzanych elementów itp.

I to chyba tyle! Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 22:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 20:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Dzięki "Pustynny" za rzeczowe wskazówki. Mój problem nadal pozostał, choć wydawało się ,że elektronik który (choć zdesperowany) zechciał pogrzebać w tych mikroskopijnych układach, usunął problem. Nie na długo jak się później okazało.Widocznie nie wymienił tych elementów, które dla pewności Ty wymieniłeś , a jedynie przelutował wybrane przez siebie układy.Więc wszystko zaczęło się od początku.Najbardziej mnie wkurza to popiskiwanie w czasie jazdy( buczek niezapiętych pasów... chyba?), który w różnej tonacji i o różnym stopniu natężenia dżwięku, wciska się w uzwojenia mózgowe. Shocked
Bardzo bym Cię prosił jak już dojdziesz do tego, w jaki sposób wrócić do faktycznie przejechanych kilometrów.Pozdrawiam serdecznie. ps.a co tam Jaca u Ciebie. Question
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 21:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Witaj Uio, nie nie mam alarmu.To będzie wina tego sygnalizatora niezapiętych pasów, jak deska nie wyświetla to i ten szaleje. Pozdrawiam Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 21:28
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


.
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 23:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!

Chopy, miałem to samo! W prawej strony płytki wyświetlacza znajduje się wlutowany buzzer (sygnalizacja niezapiętych pasów i np. kierunkowskazów). Lutowanie na płytce jest tak fatalne, że szkoda gadać. Widać, że oszczędzali na cynie i to bardzo. Sad
W każdym bądź razie przy miganiu wyświetlacza buzzer pikał, pukał i tak jak piszecie - w różnych tonacjach. Przez te "niedolutowane" rezystory musiały chodzić takie prądy, że licznik wariował, a dzwięki buzzera były tego oznaką.

Oczywiście mogę się mylić, ale na szczęście udało mi się tę przypadłość wyeliminować. Smile
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 23:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witam.jak wcześniej pisałem o naszych problemach to potwierdzam że u mnie przyczyną był zimny lut przy dławiku, po miesiącu jest ok'.co do szalejących szyb to po odłączeniu akumulatora muszą one być programowane i po takim zabiegu zachowują się normalnie.sam nie wierzyłem że jest jakieś programowanie szyb ale jest. tu macie link z opisem jak to robić
http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=858
cytat

Synchronizowanie drzwi.
Objawy. Podczas wciskania przycisku od opuszczania szyb nie opuszczają sie same do końca. Może to wystąpić po odpięciu akumulatora, ewentualnie po odpięciu wtyczek od drzwi. Należy je zsynchronizować.

Co zrobić.
Okno od danych drzwi musi być zamknięte. Naciskamy przycisk od zamykania szyb tych drzwi i trzymamy go do oporu przez kilka sekund. Teraz możemy sprawdzić czy same się opuszczają na dół i do góry.

Czynność wykonać z każdymi drzwiami z osobna.
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 21:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witajcie. potwierdzam że usterkę wyświetlacza to jest chwilowe wygaszanie się licznika i komputera oraz przy okazji piszczenie może powodować wczesniej opisany oderwany dławik, a moje przepuszczenia potwierdzają 3 różne osoby którym pomogłem i się udało, a w kieszeni pozostało im 500-600 zł, bo tyle proponowano im za naprawę, 2 naprawę przetwornicy. u mnie wołano 500zł i pozostało w kieszeni. naprawa jest bardzo prosta dla kogoś kto wymontował już kiedyś wyświetlacz i trzymał w reku kiedykolwiek lutownicę. pozdrawiam jacek i jak coś to piszcie. Cool
tu fotka
http://odsiebie.com/pokaz/1552874---4a75.html
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!

A ile, za przeproszeniem, Szanowny Kolega sobie woła za ową naprawę? Wink
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 00:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


ja mogę tylko podpowiedzieć co zrobić tak jak do tej pory czyniłem i za zwyczaj to pomagało .pozdro jaca
jaca1971@o2.pl
Powrót do góry
Artur74

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 31

Posiadane auto: renault scenic grand 1.9dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 20:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witaj jaca 1971 a czy u ciebie po zgaśnięciu wyświetlacza i ponownym jego zapaleniu podczas jazdy zachowywał się tak jak przy odpaleniu czyli zapalały się wszystkie kontrolki włącznie z serwisem i grzaniem świec ,wszystko się resetowało .Piszecie coś o brzęczeniu u mnie tego nie było a teraz jest ciemno i wcale się nie włącza czy przyczyną tego może być wyświetlacz licznika lub zimny lut ?????? Poradż coś jeśli możesz. Sad
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!

Tak, takie są objawy problemów z wyświetlaczem. Wygląda to tak jakby po ponownym włączeniu wyświetlacza komputer robił ponowny test parametrów silnika itp. U mnie było to samo... Sad
Nie chcę być złośliwy, ale ciśnie mi się "witaj w klubie". Staraj się jak najszybciej usunąć usterkę, bo "niechcący" może skoczyć liczba kilometrów przebiegu (u mnie o 30kkm Sad ), a niwelacja tej przypadłości wymaga trochę większych umiejętności niż operowanie lutownicą...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 850

2016r.

119 700 km

wielkopolskie

RenaultScenic

27 000

2011r.

144 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System