Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 21:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witaj artur 74,u mnie objawy były takie że wyświetlacz przygasał na chwilę dłuższą lub krótszą albo nic nie świeciło kilka dni, ale zawsze powracał na chwilę do pełnego świecenia, kontrolki też wtedy nie działały, no i ten pisk.jak masz kogoś kto ma trochę pojęcia o elektronice to spróbujcie go wyciągnąć ,a wyciąga się go prosto- górna cienka ramka,potem dolna i chyba 2 śruby,dół do góry i do siebie.uf jest na zew.poruszać 2 kostkami, jak będzie się zapalać to przy podwójnej kostce na lewo jest element z uzwojonym miedzianym drutem, przelutować - dwa przewody przelutować ze strony gdzie są dwa prostokąciki ocynowane na drugą stronę gdzie są 2 piny od dławika,u paru to pomogło i teraz zero problemów.jak nie to szukać dalej. jak padnie przetwornica napięcia to już się wyświetlacz nie podnosi(nie świeci) i koszt ok 500zł.
powodzenia jaca Idea
napisz jak poszło
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 22:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


pustynny a ty jak naprawiłeś swój licznik?. pozdro jaca
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 22:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!
I w takich chwilach żałuję, żem nie pstrykał fotek... Sad
Obok wspomnianego przez Ciebie dławika jest rząd rezystorów (nazwałem je roboczo rezystorami mocy, bo ich parametry na to wskazują). Wylutowałem je gorącym powietrzem (zwykłą lutownicą też można, ale bez przesady z mocą), sprawdziłem parametry i wlutowałem z powrotem wymieniając dwa z nich na nowe. Oczywiście nie żałowałem cyny. W kilku miejscach poprawiłem lutowanie (w miarę dostępu na płytce).

Pamięć zegara i parametrów komputera wróciła, ale przebieg jest do poprawki. Wink Teraz wyświetlacz jest jak nowy! Smile
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 26 Lut 2009, 21:26
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witajcie, tak jak kolega też od razu na wszelki wypadek poprawiłem rezystory, ale główną przyczyną był dławik. poprawiłem, będzie na dłużej Laughing
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 21:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


W jaki sposób poprawia się luty gorącym powietrzem.I jeszcze jedno pytanie , skąd bierzecie elementy układów elektronicznych do tego panelu, bo podobno są niedostępne?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 21:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 21:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witaj, jak nigdy nie robiłeś opalarką lutów to lepiej idź do sklepu z częściami elektronicznymi, a tam na pewno mają lutownice podobne do WARELKI, TYLKO TAŃSZE ok 30 zł i z regulacją temperatury- ostry grot,i delikatnie każdy lut sobie popraw, a jak znasz wartości rezystorów to możesz użyć zwykłych,to nie przeszkadza tylko estetyka, ale kasa w kieszeni.
Powrót do góry
Bohdan70

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Scenic II 1.9DCI 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 13:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Witam. Jakiś tydzień temu zresetowało mi zegar i kilometry. Sytuacja powtgótrzyła się po dwóch dniach. Trzy dni temu zgasł wyświetlacz i jak do tej pory nie dał oznak życia (nie działa też sterowanie radia przy kierownicy). Próbowałem metody wstrząsowej - i nic, nawet nie mrugnie. Czy to znaczy że padła przetwornica ? Chciałem się dobrać do wyświetlacza, ale jest zimno i boję się coś pourywać, tym bardziej że nie wiem od której strony do tego podejść. Może ktoś pomóc ? Pozdrawiam. Bohdan.
Powrót do góry
gadu-gadu
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 15:54
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!
Masz typowe objawy. Proponuję jak najszybciej naprawić wyświetlacz, bo "nabije" Ci dodatkowych kilosów przebiegu. W pierwszej kolejności sprawdziłbym wspomniany dławik i rezystory, a na pewno poprawiłbym lutowanie tych elementów.

Kurczę, szkoda, że tak daleko mieszkasz...
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 16:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!
Smiti napisał:
W jaki sposób poprawia się luty gorącym powietrzem.I jeszcze jedno pytanie , skąd bierzecie elementy układów elektronicznych do tego panelu, bo podobno są niedostępne?

Do lutowania gorącym powietrzem używam specjalnej stacji lutowniczej (broń Bosch'e opalarką! Wink ) z opcją "Hot Air". Taka stacja ma regulację temperatury powietrza oraz siłę strumienia tego powietrza. W takich stacjach używa się specjalnych końcówek ceramicznych z dyszami o małym przekroju wylotowym. Dzięki temu można precyzyjnie lutować elementy SMD bez ich przegrzania.
A elementy? Są to typowe elementy SMD dostępne w sklepach z podzespołami elektronicznymi. Ten brak dostępności to chyba jakiś mit... Wink
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 21:22
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Dzięki pustynny wszystko rozumiem, a powiedz czy ty byłbyś w stanie naprawić ten panel włącznie z wymianą podzespołów?
Powrót do góry
Bohdan70

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Scenic II 1.9DCI 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 23:09
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Dzięki za wskazówkę. Jutro zabieram się do roboty. Głupio się jeździ bez szybkościomierza. Przed zgaśnięciem wyświetlacza pojawił się komunikat o wymianie oleju - czy to oznacza że mogę zrobić tylko 200 km ?
Powrót do góry
gadu-gadu
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 23:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!
Niekoniecznie...
Mogło być tak, że licznik kilometrów do serwisowania autka został poprzez problem z wyświetlaczem zniwelowany do wartości powodującej wyświetlenie komunikatu. Obawiam się, że licznik przebiegu też się zmienił. Sad
Jeśli musisz jeździć, to najlepiej odłącz kostki od wyświetlacza, zanim naprawisz wyświetlacz, bo może Ci ostro nabijać kilometry przebiegu (kilka tysięcy za jednym zamachem).
Powrót do góry
Bohdan70

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Scenic II 1.9DCI 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Chyba popadłem w koszty. Dławik przelutowany, rezystory wymienione i dalej ciemność widze.
Powrót do góry
gadu-gadu
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 21:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Bohdan łączę się z Tobą w bólu chociaż... wczoraj otrzymałem propozycję naprawy wyświetlacza za pomocą metody nagrzewania lutów gorącym powietrzem.Została przeprowadzona próba i co ... i nic.Podobnie wcześniej tj. kilka dni przede mną również próba się nie powiodła , a usterka dotyczyła tych samych objawów- wygasanie deski, nabijanie licznika...itp. Odebrałem więc wyświetlacz, który po podłączeniu reagował dopiero w momencie wyginania deski w lewym górny rogu. Ale zauważyłem ,że po przelutowaniu tą metodą ( tzn. ożywienie lutów) w momencie kiedy dotykałem palcami na mikroelementy te najbliżej tego elementu z uzwojeniem, zaczęła zgrzytać i łączyć.Więc przycisnąłem mocniej te elementy palcem, chyba nawet trochę je wyginając i deska ożyła. A już miałem wysyłać do naprawy - koszt 500 pln.Widocznie gorące powietrze nie do końca naprawiło zimny lut.Teraz wiem,że mogę wskazać elektronikowi ten element, który po prostu trzeba dokładnie wlutować. Pozdrawiam.
Powrót do góry
pustynny

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cześć!

Ha! I to są właśnie te rezystory! Powinieneś widzieć dwa rzędy rezystorów (różnią się od innych wielkością - są dużo większe), a na odwrotnej stronie płytki charakterystyczny brązowy nalot wskazujący na przegrzanie tego miejsca. Smile
Jeśli masz pod ręką elektronika, to proponuję, żeby sprawdził wszystkie - jeden po drugim i te niepewne wymienił.

Teraz to powinno się udać! Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultClio

75 850

2021r.

15 100 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

56 900

2018r.

57 000 km

śląskie

RenaultScenic

13 900

2006r.

237 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System