Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 21:09
Temat postu:

Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami



Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Scenica II.Mój obecny model z silnikiem 1,6 benz. 2003 rok produkcji, to koszmar.Zaczęło się od awarii w trasie świateł STOP. Okazało się w serwisie ,że zwarcie w panelu sterowania szybami - dot. tylnych jest tego przyczyną.Wobec powyższego, że koszt naprawy zaproponowany przez serwis wynosił około 1800 pln ( wymiana panelu sterowania i siłowników szyb tylnych) zrezygnowałem.Wobec powyższego odłączono mi kostkę z panelu na sterowanie szybami tylnymi i pojawił się STOP.W momencie tej awarii okazało się ,że klimatyzacja manualna działa jedynie na 1 , na pozostałych 2,3,4 pompa się rozłącza.A więc nie ma już klimy i tylnych szyb. Na domiar tego zaczęły mi się resetować na desce digital, temperatura, czas, i inne komunikaty.Po uruchomieniu musiałem ustawiać na nowo. Ale to nie wszystko, te usterki mogłem przeżyć bo to nic takiego, haha.Po pewnym czasie zaczęła mi przygasać cała deska digital -na zasadzie "pojawiam się i znikam" w między czasie jak coś mogłem odczytać z alertów komputera wynikało że jest defekt elektroniki i inne komunikaty w języku francuskim. Jeszcze nic w teji sprawie nie zrobiłem, gdyż jestem na etapie poszukiwania warsztatu. A-ha w serwisie ( ale juz nie w tym gdzie byłem z szybami) powiedziano mi,że siłowniki szyb tylnych są w porządku a wymienić należy tylko panel sterujący ( kupiłem na allegro za 99 pln), który podnosi szyby jak podłącze rozłączone przez serwis kostki. Gdy wkładam w skrzynkę bezpiecznik od sterowania tylnymi szybami ( rozłączył serwis przy pierwszej wizycie) podnosi jak już napisałem szyby ale wówczas przygasają światła oświetlenia wewnętrznego, a w gnieździe tego bezpiecznika iskrzy. a żeby było nie tak łatwo w życiu to jeszcze przednie szyby raz się opuszczają normalnie a raz wolnymi skokami do przodu. Chyba zwariuję, proszę odważnych o wskazówki.Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 27 Wrz 2008, 20:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


kolejny post na temat feralnych sceniców z 2003-04/zegar, szyby i gorący przekaźnik od nich,przygaszająca deska i co k...... jeszcze te same defekty u mnie też się pojawiają a na domiar tego elektryk zaglądał z serwisu RENAULT i będzie myślał,no i może coś pomyśli=szok
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Wrz 2008, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Jaca mam prośbę, jak coś zdziałasz daj znać.Dzięki Shocked
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


OK, ZA DWA TYGODNIE JESTEM UMÓWIONY Z ELEKTRYKIEM Z RENAULT ALE PRYWATNIE, DO TEGO CZASU MA SIĘ DOWIEDZIEĆ CO NIECO, WIEM ŻE U NAS W ZIELONEJ JEST GOŚĆ CO NAPRAWIA DESKI Z 500 ZŁ,I OD NIEGO DOSTANIE INFO.PO ZA TYM TEŻ TO WINA WTYCZEK KTÓRE W CHODZĄ DO KAMPA W KABINIE- TAM GDZIE BEZPIECZNIKI W KABINIE JEST CZARNA PŁASKA PUSZKA I DO NIEJ WCHODZĄ 3 WIĄZKI KABLI PORUSZAJ NIMI A MOŻE BĘDZIE LEPIEJ.MOŻNA JE TEŻ WYJĄĆ I PRZECZYŚCIĆ STYKI PREPARATEM DO TEGO PRZEZNACZONYM A W RAZIE GDY PO ROZŁĄCZENIU BĘDZIE PROBLEM Z BLOKADĄ AUTA TO WYCIĄGNĄĆ 2 BEZPIECZNIKI OD KIEROWNICY NA PARĘ SEKUND TO POMOŻE,SĄ ONE KOŁO AKUMULATORA.POZDRO JACA
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 20:51
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Cze, próbowałem poruszać tymi stykami ale niestety nic przyniosło to żadnego rezultatu.Spróbuję wyjąć te kostki i zastosować ten preparat - tak jak mówisz, chociaż nie wiem czy to coś da , bo jak czytałeś mojego posta to tych defektów jest u mnie od h...a. Ja na razie tak śmigam i czekam cierpliwie co jeszcze?????? Zastosuje się do Twoich wskazówek i będę pisał dalej ok.? Jeszcze się nie umówiłem z "fachmanem" bo na razie mam kryzys z kasą, a u niego wjazd na warsztat to od ręki 500 paczek bez względu na awarię .Pozdro Jaca i dzięki za pomoc. Odezwę się.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 20:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Paź 2008, 18:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Jaca i co u Ciebie, pokaz się i daj znać co słychać po liftingu?
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 23:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


no i się narobiło, elektryk z serwisu nie pod joł się naprawy prywatnie,a w serwisie powiedział że będą duże koszta, dał namiar na innego.
ten cały dzień trzymał auto i nic, pod czepił 4 różne komputery kabinowe i nic-0 poprawy, potem coś polutował i tylko poprawiło się świecenie na wyświetlaczu,kasy nie chciał. w końcu zamówił kompa który ma taki jak mój numer i za 2 tygodnie ma ni założyć.zobaczymy czy będzie poprawa a już teraz zapowiedział że 500 zł. będzie mnie to kosztowało.twierdzi że procesorek jest walnięty. jak coś to napiszę
pozdro dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy sceniców jaca Wink
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 11:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witaj Smiti. tak jak napisałem wcześniej miałem teraz pojechać do elekt. ma wymianę kompa w kabinie, a tu chłody i jest o dziwo wszystko ok' wiec naprawa przełożona na później,ale teraz sam spróbuję bo widziałem jak rozbierali konsolę-0 problemów i wypnę wiązki z kompa i będę po kolei szukać,ni innymi kupiłem środek do styków, zobaczymy i napiszę. czytałeś są następni hi hi hi Twisted Evil
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 21:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Siema Jaca, tak czytałem wszystkie posty ,ale widzę że naszym tematem zainteresowanie jest chyba największe, hahaha, temat zawiera chyba najczęstsze defekty.Słuchaj... w międzyczasie sie wkurzyłem i rozebrałem konsolę- tzn. obudowę deski i o dziwo zauważyłem tuż nad wyświetlaczem dwie kostki. Jedna z nich tzn. z prawej strony to chyba wiązka z kompa, a druga ze strony lewej to mój problem. Zacząłęm ruszać tą kostką i pojawił się utracony od dawna wyświetlacz.Oszalałem ze szczęścia, hahaha.Dałem furkę do fachmana, ten rozebrał kostkę złożył na nowo i o dziwo... za dwa dni znowu wszystko wygasło, a już myślałem...No nic wielkiego, ciemno w środku, nie widzisz ile jedziesz, no i nie widzisz ciągłych komunikatów kompa, a że coś po francusku się piepszy... hahaha. No dobra ale jak miałem ten wyświetlacz 2 dni to odczytałem stan kilometrów ( przed defektem 118.000 tys. a teraz 218.000)- czaisz, zrobiłem przez dwa miechy 100.000 hahaha ale jaja. Po prostu w kostce jest jakieś zwarcie i nabija mi elektroniczny licznik po każdym uruchomieniu dopala chyba ze 10.000. Jak ja go kiedyś sprzedam z przebiegiem 1.000.000 km, co ?No dobra rozpisałem się, daj coś na temat jak się coś wyklaruje, bo ja na razie tak jeżdżę i czekam jak się wszystko spiepszy, hahaha Pozdro Jaca. Confused Question
Powrót do góry
francuz20

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: scenic 2 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lis 2008, 00:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witam
Mam pytanie do kolegów .W jaki sposób wyjąć ten wyświetlacz , co musiałbym najpierw zdemontować?
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 15 Lis 2008, 00:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


co do wyświetlacza to trzeba delikatnie wyciągnąć górną ramkę.
witajcie co do naszych problemów to zauważyłem ciekawą zależność przynajmniej jak u mnie, jak pisałem za czeły się chłody i wszystko wporzo, a tu nagle dzisiaj rano gdy włączyłem nawiew ciepłego powietrza na nogi to o dziwo po chwili zaczął wygasać ni wyświetlacz i zresetował się komp,potwierdza to według mnie że jest to problem połączeń ponieważ powietrze ogrzało miejsce kompa i przewodów, a do tej pory grzałem tylko szybę.wyłączyłem nawiew dolny i po paru godzinach jest znów ok'.jutro działam.pozdro jaca
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Lis 2008, 09:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


Jaca a próbowałeś rozebrać tą kostkę o której Ci pisałem?
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 15 Lis 2008, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


witaj.u mnie też właśnie ta kostka szaro-biała tylko ja poszedłem dalej i podciołem ją na spodzie tam gdzie są malutkie otworki o jakiś milimetr.próbowałem,wyginałem i pociągałem jest ok' został problem z szybami które też raz działają ok raz nie.szukam schematu i w tedy będę próbować znów. pozdro jaca
więcej napisałem w innym poście
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 13:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


smiti. kostka ma zamknięcie i można włożyć między nie a kostkę coś co dociśnie kable do wyświetlacza ja dzisiaj tak zrobiłem i mocno docisnęło.jest wporzo.wypróbuj warto.jaca
Powrót do góry
francuz20

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: scenic 2 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 15:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II-gasnąca deska digital, problem z klimą i szybami


a czy ktoś mógłby zrobić jakieś foto tego elementu . nie chciałbym czegoś połamać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultKangoo

11 900

2004r.

255 090 km

łódzkie

RenaultLaguna

23 600

2008r.

219 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 900

2010r.

222 000 km

łódzkie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System