Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) dzialanie handsfree



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 13:26
Temat postu:

dzialanie handsfree


Witam.
Wczoraj zakupilem dla zony Megane CC 2006r i ta zabawka ma ten system handsfree czyli keyless . Chcialbym sie dopytac o dzialanie tego ustrojstwa.
1. Po pierwsze czy to nie powinno byc tak ze jak opuszcze auto i odejde na kilka metrow to auto sie samo zamyka ? u mnie musze przycisk na klamce wcisanc to sie zamknie.
2. Jezeli nie potrzeba uzywac tej karty z kluczykiem bo mam ja w kieszeni i nie wyciagam to po cholere jest ten slot na karte pod przyciskiem start stop ?
3. W karcie jest tez maly kluczyk jak rozumiem awaryjny ale gdzie jest dziurkaq na ten kluczyk ? Smile

Zeby nie otwierac kolejnego tematu moze tu mi ktos tez pomoze . Problem dotycyz skrzyni ASB ma przelozenia P , R , N , D ale po lewej stronie kolo dzwigni jest jeszce przycisk podluzny M +- , wiecie moze do czego toto jest ?
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 17:34
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


1. Handsfree działa tak, że gdy oddalisz się od samochodu z kartą, to blokują się zamki. Jeżeli u Ciebie tak nie jest, to trzeba naprawić. Najpierw sprawdziłbym podpinając do CLIP-a.

2. Slot na kartę mają wszystkie Renówki - zarówno te bez handsfree jak i z nim. Jeśli chcesz, to możesz tam wkładać kartę, możesz też nie wkładać - wybór należy do Ciebie. Większość nie wkłada (bo i po co?), ale znam takiego, który mimo systemu keyless zawsze umieszcza kartę w slocie, bo tak lubi i tak się przyzwyczaił.

3. Ten mały kluczyk z karty służy do awaryjnego otwierania drzwi kierowcy w sytuacji, gdy karta zastrajkuje (np. wyczerpie się bateria). Klamka w drzwiach kierowcy ma zaślepkę w miejscu, gdzie inne samochody mają otwór na kluczyk. Od spodu zaślepki jest szczelinka, w którą wkładamy ten kluczyk z karty i wówczas ściągamy zaślepkę, a pod nią już jest otworek na kluczyk do otwarcia drzwi.

4. To jest możliwość manualnego, sekwencyjnego przerzucania biegów. Jeśli chcesz używać skrzyni w trybie manualnym, to w dowolnym momencie jazdy przesuwasz dźwignię w lewo i w kierunku "+" zmieniasz bieg w górę, a w kierunku "-" redukujesz. Fajna możliwość, choć zdecydowana większość ludzi z niej nie korzysta, bo skrzynia automatyczna chodzi rewelacyjnie, więc po co ręcznie zmieniać biegi?
Powrót do góry
mironeks

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Koleos 2dCi 2011;Talisman2017;VW B5 1.8T-2003
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 18:09
Temat postu:

Re: dzialanie handsfree


pysio30 napisał:
Witam.

2. Jezeli nie potrzeba uzywac tej karty z kluczykiem bo mam ja w kieszeni i nie wyciagam to po cholere jest ten slot na karte pod przyciskiem start stop ?


Jeśli padnie bateria w karcie, to drzwi otworzysz kluczykiem i po włożeniu karty odpalisz silnik. Trzymając kartę poza slotem nie odpali z padniętą baterią.
Można to sprawdzić wyjmując baterię z karty po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi kartą.
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Mironeks, a tego to nie wiedziałem... Dzięki.
Powrót do góry
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Dziekuje za szybka odpowiedz.
Mam jeszcze jeden problem ktory dzisiaj zauwazylem. Otoz swiatla sa ustawione bardzo w dol a jak ruszam to pokretlo od regulacji wysokosci swiatel to nic sie nie zmienia. Co moze byc ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 20:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Witam.
dzisiaj sprawdzilem z ta skrzynia i faktycznie to M +- to do manualnej zmiany biegow jest ale nie zamierzam stosowac bo i po co.
Zastanawia mnie jeszcze ten keyless dlaczego auto nie zamyka sie samo po odejsciu na pewna odlaglosc w sumie pomijajac to to wszystko dziala poprawnie wiec zaczalem instrukcje czytac ale tez tego nie do konca rozumiem bo mam po niemiecku. I tak na poczatku jest napisane ze jezeli odejde na 2 metry to auto sie zamknie ale juz dalej jest opis jak powinno sie obchodzic z keyless i pisza ze po wyjsciu z auta nalezy wcisnac przycisk na klamce. Nie chytam tego. Moze trza to jakos aktywowac. No i martwi mnie jeszcze ten brak mozliwosci ustawienia reflektorow. Pozatym jestem mile zaskoczony tym autkiem.
Powrót do góry
mironeks

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Koleos 2dCi 2011;Talisman2017;VW B5 1.8T-2003
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:23
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Ja mam polską instrukcję z 2011 r.
pysio30 napisał:
..dlaczego auto nie zamyka sie samo po odejsciu na pewna odlaglosc .

bo takiej opcji nie ma. Jeśli chodzi o odlgłość, to pisze o strefie aktywności karty w zależności od warunków.
pysio30 napisał:
...pisza ze po wyjsciu z auta nalezy wcisnac przycisk na klamce.

... to działa opcja karty tzw. wolne ręce. Po wyjsciu z auta i mając kartę w kieszeni naciskasz przycisk na klamce kierowcy i wszystkie zamki się zamkną. Do 3 sek. można pociągnąć klamkę i sprawdzić czy zamknięte drzwi.
Po ponownym przyjściu do samochodu w ten sam sposób odblokujemy zamki. Nie można zamykać z karty i odmykać z przycisku klamki. Wybieramy jedną opcję.
pysio30 napisał:

No i martwi mnie jeszcze ten brak mozliwosci ustawienia reflektorow.

W zależności od wersji wyposażenia - światła mijania:
1. Ustawianie ręczne przez wystające częściowo kółko w desce nad lewym kolanem kierowcy
2. Ustawia automat w zależności od załadunku na siedzeniach z tyłu i bagażnika. Wyżej/niżej.


Ostatnio zmieniony przez mironeks dnia Czw 29 Sty 2015, 16:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:26
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Mialem na mysli ze na pewna odleglosc to nawet moge na 50 metrow odejsc a auto sie nie zamyka. A wychodzi na to ze powinno.
Powrót do góry
pinkistinki

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: vectra
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 19:30
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


cześć, stoję przed możliwością zakupu megane III wyposażonego w funkcję keyless go. Niestety jednak najchętniej chciałbym się tego wynalazku z auta pozbyć. Nigdy nie miałem również auta które odpala się nie z kluczyka a 'z karty' - stąd moje pytanie - czy jeśli megane jest wyposażony w keyless go to czy można go zdezaktywować i np otwierać i zamykać auto normalnie z pilota? dzięki!
Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 00:10
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


carmin napisał:
1. Handsfree działa tak, że gdy oddalisz się od samochodu z kartą, to blokują się zamki. Jeżeli u Ciebie tak nie jest, to trzeba naprawić. Najpierw sprawdziłbym podpinając do CLIP-a.


Bzdura. W Megane II tak nie jest.
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 00:11
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


pinkistinki napisał:
cześć, stoję przed możliwością zakupu megane III wyposażonego w funkcję keyless go. Niestety jednak najchętniej chciałbym się tego wynalazku z auta pozbyć. Nigdy nie miałem również auta które odpala się nie z kluczyka a 'z karty' - stąd moje pytanie - czy jeśli megane jest wyposażony w keyless go to czy można go zdezaktywować i np otwierać i zamykać auto normalnie z pilota? dzięki!


Można wyłączyć ale nie samemu. Zapraszam do mnie na PW jak chcesz. Mam sprzęt i zajmuję się kartami.
Jednak nie rozumiem po co do wyłączać. Pokochasz na tyle że nie bedziesz chciał auta bez tego.
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
ladyaggu

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Renault Captur dCi 1.5 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 12:48
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


oxymedia napisał:
pinkistinki napisał:
cześć, stoję przed możliwością zakupu megane III wyposażonego w funkcję keyless go. Niestety jednak najchętniej chciałbym się tego wynalazku z auta pozbyć. Nigdy nie miałem również auta które odpala się nie z kluczyka a 'z karty' - stąd moje pytanie - czy jeśli megane jest wyposażony w keyless go to czy można go zdezaktywować i np otwierać i zamykać auto normalnie z pilota? dzięki!


Można wyłączyć ale nie samemu. Zapraszam do mnie na PW jak chcesz. Mam sprzęt i zajmuję się kartami.
Jednak nie rozumiem po co do wyłączać. Pokochasz na tyle że nie bedziesz chciał auta bez tego.


Kochałam ten system do wczoraj, kiedy to zatrzasnęłam kartę w aucie. Zapasowa była w moim domu rodzinnym. Na szczęście miałam osobę, która mi przywiozła, 3 godziny na mrozie (w aucie było wszystko - cala torebka z dokumentami, pieniędzmi, telefonem, glukometrem i lekami (mam cukrzycę i potrzebuję tego co chwilę), więc nie odstąpiłam pojazdu na krok. Tęsknię za starymi systemami ze zwykłym kluczem Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultClio

22 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie

RenaultScenic

55 500

2018r.

250 000 km

śląskie

RenaultMegane

46 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System