Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 06:43
Temat postu:

Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Witam serdecznie
Otóż mam problem od niedawna ciężko mi pali samochód jak dłużej postoi jak jest ciepły pali na dotyk
Wymieniłem 4 świece wszystkie były spalone, filtr paliwa była galareta i nadal ciężko pali dziś rano postanowiłem sprawdzić czy gruszka paliwa jest miękka no i była pompowałem i nadal jest dość miękka i też zapalił ciężko ale usłyszałem syczenie przy pompowaniu dochodzące z górnej pokrywy pompy wtryskowej czy może być tam nieszczelność i układ sie zapowietrza?? czy porostu jest tam odejście powietrza a łapie powietrze z skąd indziej dodam że przy odpalaniu zawsze walnie szarawym dymem czy miał ktoś podobny problem?
Z góry serdecznie dziękuje
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 17:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Witam zaczął bym od wymiany gumek na przewodach paliwowych.Koszt nie wielki a może rozwiązać problem.Ostatnio miałem to samo u siebie w 1.9 dTi(bez gruszki),też jak postał to nie chciał zapalić tak jak by się zapowietrzył.Po wymianie gumek nie ma problemu nawet jak dwa dni postoi.
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 18:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Te gumki to zwykłe o ringi?
Mnie dziwi czemu słychać syczenie z pompy wtryskowej przy pompowaniu gruszką czy to tak musi być?
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 19:32
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Nie może być tak.A w przewodzie przed pompą nie widać powietrza?
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Przed chwilą odpalałem samochód po 10 godz trochę lepiej zapalił niż rano co do pecherzyków to było widać po wymianie filtra teraz nie widziałem bombli jutro rano zobacze czy będą pęcherzyki przy odpalaniu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 14 Paź 2014, 10:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Po odpaleniu rano odpalił ciężko bombelki pokazywały się przy odpaleniu od strony zbiornika zauwazyłe że wężyk ten od filtra do pompy nie zapina się na filtrze ale głęboko wchodzi i pyknie gumek nie widzę takich
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 00:31
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Jak wypniesz przewody z obudowy filtra paliwa to powinieneś widzieć 2 małe o ringi na króćcach przewodów,czarny i czerwony/pomarańczowy lub 2 czarne.Przy pompie sprawa ma się trochę inaczej,jak wypniesz przewód z tego króćca na pompie to wtedy będziesz w stanie ścisnąć takie małe wypustki po obydwu stronach.Jak już ściśniesz to musisz to wyciągnąć do góry,dopiero pod tą blokadą którą wyciągniesz znajdziesz też 2 o ringi.Podeślę parę fotek ale dopiero po południu



Tu masz taką instrukcję robioną na szybko http://sendfile.pl/116105/Wymiana_o_ringow.pdf
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 07:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Dziś za 2 podejściem odpalił a było 9 stopni w mróz to mi nie zapali, dzięki na zdjęciach mam tak samo jak u ciebie, filtr mam ten niski jak wcześniej pisałem wymieniłem na oryginalny wraz z nowymi uszczelkami odpiąć wężyki wiem jak Razz tylko na o ringi nie patrzyłem sprawdzę jutro bo zauważyłem przetarty przewód od filtra do pompy przetarł się trochę od przewodu klimatyzacji ale nie widać by tam paliwo leciało ale wydaje mi się że jest trochę tłuste spróbuje go dziś zakleić jakimś klejem poxipolem może to tylko to? jeśli zaklejenie i o ringi nie pomogą chyba wstawię zawór zwrotny miedzy filtrem a pompą jak myślicie coś to da??
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 11:43
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Zaworek zwrotny znajduje się w gruszce,przynajmniej powinien oraz drugi jest na pompie na powrocie.Przed wstawianiem zworka zwrotnego wymień o ringi być może wtedy nie będziesz potrzebował zaworka. Mógł równie dobrze paść zaworek w gruszce jeśli jest,zdarzało się że te membrany(zaworki) przepuszczały i paliwo się cofało
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Zakleiłem Poxipolem te przetarcie zobaczę czy to coś pomoże, jeśli nie wymienię te o ringi.
Dziwi mnie te syczenie pod pokrywką pompy wtryskowej jak pompuje to syczy (psiuka), byłem u mechanika z tym pytaniem i powiedział mi że tak musi być, a wy co myślicie o tym to może uszkodzony jest ten zawór zwrotny w pompie
Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 11:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


Wyjąłem dziś przewód ten od filtra do pompy i zauważyłem że mam inne końcówki niż ty wewnątrz są dwa o ringi czym je wyciągnąłeś
zdjęcie 1 końcówki od strony pompy

zdjęcie 2 wewnątrz końcówki

zdjęcie 1 końcówka od filtra

zdjęcie 2 wewnątrz

A tak wygląda cały przewód

dodam że o ringi są bardzo głęboko włożone robię to w domu gdyż nie mam warunków i na dodatek pada dziś deszcz.

Edit: Wymieniłem te o ringi za pomocą grubej igły wszystkie o ringi były w bardzo dobrym stanie również wyciągnąłem z gruszki króciec z zaworkiem i szybko złączem.

tutaj wymieniłem tylko jeden o ring gdyż ciężko było włożyć w te szybko złącze:

Przy okazji jak wyciągnąłem sprawdziłem zaworek gruszki

Dmuchając bardzo mocno od strony szybko złącza (czyli od strony filtra trochę puszczał ten zaworek).
Wymieniłem również uszczelkę od filtra paliwa na starą niektóre szybko złącza smarowałem pianą pędzelkiem i pompowałem gruszą ale nie widziałem nigdzie bąbelka, wydaje mi się że wymiana nic nie pomoże okaże się jutro, nie pokoi mnie te syczenie z tej pompy jak pompuje.
Powrót do góry
mazi_dg

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Clio II 1.9D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 09:05
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I lift 1.9DTi 98KM - Syczenie przy pompowaniu gruszką


emoemo poradziłeś sobie z tym przypadkiem - mam identyczny problem. Może ktoś inny z forumowiczów coś się wywiedział w temacie.

Pozdrawiam,
M.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System